הפרקליטות מגבשת כתב אישום נגד מוטי בן ארי, מקורבו של השר חיים כץ

בדיון בבית המשפט אמרה נציגת הפרקליטות כי היא צפויה לקבל החלטה על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד בן ארי בתוך חודש ■ גם כץ חשוד בפרשה — אך על פי הפרקליטות, עדיין לא התקבלו החלטות בעניינו

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שר הרווחה חיים כץ
שר הרווחה חיים כץצילום: אלכס קולומויסקי
יסמין גואטה
יסמין גואטה

ביום חמישי נחקר שר הרווחה, חיים כץ, פעם נוספת על ידי יחידת להב 433 של המשטרה בפרשת השחיתות בתעשייה האווירית. בדיוק באותו הזמן התקיים בבית המשפט השלום בתל אביב דיון בפרשה אחרת שבה הוא חשוד, ונחקרת על ידי רשות ניירות ערך.

במרכז הדיון, שהתקיים באולמה של השופטת רונית פוזננסקי־כץ, עמדה בקשת רשות ניירות ערך להארכה נוספת של תקופת השחרור בערובה של מקורבו של כץ, היועץ הפיננסי מוטי (מרדכי) בן ארי, שנעצר לפני כשנה בפרשה. הרשות מייחסת לכץ ולבן ארי ביצוע עבירות של שוחד, שימוש במידע פנים ועבירות על טוהר המידות.

בדיון התברר כי התיק הועבר לפרקליטות מיסוי וכלכלה במשך יוני, וכי שם לומדים את חומר הראיות. עו"ד עופרה רובינפלד־הוך, שהשתתפה בדיון מטעם הפרקליטות, אמרה כי בכוונת הפרקליטות למצות את העניין בתוך 30 יום. המשמעות היא כי הפרקליטות צפויה להחליט על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד בן ארי בתוך 30 יום. עם זאת, בתום הדיון הבהירו מפרקליטות מיסוי וכלכלה כי הדיון עסק אך ורק בעניינו של בן ארי, וכי עדיין לא התקבלו החלטות בעניינו של השר כץ.

בן ארי נעצר על ידי הרשות במאי 2016, ובית משפט השלום הורה על שחרורו בתנאים מגבילים, ובכפוף להפקדת ערבות של מיליון שקל. בית המשפט קבע, בין היתר, כי בן ארי יתייצב לחקירה בכל מועד שיידרש, כי לא ייצור קשר עם המעורבים בפרשה, יפקיד את דרכונו ברשות, ייאסר עליו לצאת מהארץ, ובנוסף יפקיד ערבות בנקאית של מיליון שקל.

במרכז החקירה עומדת עסקת מיזוג משולש הופכי, שעליה דיווחה חברת נצבא לבורסה ב–5 ביולי 2015. נצבא דיווחה על אישור וחתימה על הסכם המיזוג עם בעלת השליטה בה, איירפורט סיטי, באמצעות חילופי מניות ותשלום במזומן. לפי ההסכם, עתידה היתה איירפורט סיטי לרכוש למעשה את אחזקות הציבור בנצבא.

לפי תנאי המיזוג שפורטו בדיווח, המחיר של מניית נצבא היה גבוה ב–23% ממחיר השוק, ומכאן שהיה מדובר בדיווח חיובי בעבור המחזיקים במניות נצבא. הדיווח אכן גרם לזינוק של 17.5% במניית נצבא.

הרשות טוענת כי כץ רכש מניות של חברת נצבא זמן קצר לפני שהחברה דיווחה שהיא מתמזגת עם חברת איירפורט סיטי ביולי 2015, בעת שכיהן כשר בממשלה. מי שמסר לכץ את מידע הפנים, על פי החשד, הוא בן ארי, היועץ הפיננסי של שתי החברות מאז 1999. החברות מצויות בבעלותו של חיים צוף, מקורבו של איש העסקים קובי מימון. רשות ניירות ערך טוענת כי כץ ובן ארי גרפו יחד רווחים כספיים אסורים בסך של 290 אלף שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"