הותר לפרסום: אור אלוביץ' הורחק מבזק למשך 30 יום, ישתתף בישיבות דירקטוריון

אלוביץ' הבן שוחרר על ידי בית המשפט בתנאים מגבילים ■ בין היתר הוא הורחק גם ממשרדי yes ונאסר עליו ליצור קשר עם נושאי משרה בשתי החברות

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אור אלוביץ'
אור אלוביץ'צילום: עופר וקנין
יסמין גואטה
יסמין גואטה

הותר לפרסום: בשבוע שעבר חקרה רשות ניירות ערך באזהרה את אור אלוביץ', בנו של בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', שחשוד בעבירות מרמה ודיווח. אלוביץ' הבן שוחרר על ידי בית המשפט בתנאים מגבילים, בין היתר הוא הורחק ממשרדי בזק ו-yes למשך 30 יום ונאסר עליו ליצור קשר עם נושאי משרה בבזק וב-yes. עם בת זוגו, אורנה אלוביץ' פלד, שגם היא נושאת משרה בבזק הוא יכול לדבר למעט בעניין נושאים שקשורים לחקירה.

עוד נקבע כי אלוביץ' הבן יוכל להשתתף בישיבות דירקטוריון רק באופן טלפוני ובלבד שהרשות תקבל את סדר היום של הישיבות מראש ושהקלטות הישיבות יועברו לידיה מיד עם סיום כל ישיבה. בנוסף נקבע כי אלוביץ' הבן יוכל להיפגש עם אביו, שאול אלוביץ' במשרדי יורקום ולשוחח עמו על העניינים של חברת יורוקום בלבד ולמעט חברת בזק, וזאת רק בנוכחות עורך דין ממשרד פישר בכר חן שמייצג את אלוביץ' הבן. כמו כן הוצא נגד אלוביץ' הבן צו איסור יציאה מהארץ למשך 90 יום.

הפרטים הללו הותרו לפרסום בעקבות בקשה שהוגשה לבית המשפט על ידי TheMarker ו"כלכליסט" באמצעות עורכי הדין פז מוזר ועופר ולך ממשרד ליבליך מוזר. בעקבות בקשה זו הסכימה הרשות לצמצום הצו באופן בו יותרו לפרסום תנאי השחרור של מי שכבר נחקר ברשות. עוד נקבע כי צו איסור הפרסום יעמוד בתוקפו למשך 12 הימים הקרובים.

בשבועיים האחרונים מנהלת רשות ניירות ערך תחת מעטה של סודיות חקירה פלילית רחבה נגד בזק במרכזה עומדת עסקת רכישת yes על ידי בזק ב-2015. החקירה החלה עם מעצרו של בעל השליטה, שאול אלוביץ' ששוחרר בתנאים מגבילים. מאז זומנו לחדרי החקירה של הרשות ברחוב מונטיפיורי בתל אביב נחקרים רבים.

אולם בעיצומה של החקירה הגלויה, הוציא בית המשפט השלום בתל אביב צו איסור פרסום גורף על כל פרט חדש מפרטי החקירה שלא פורסם עד כה. הצו ניתן לבקשת עו"ד ערן שחם-שביט, היועץ המשפטי של הרשות, שם הביעו חשש כי הפרסומים בעניין החקירה עלולים לשבש את החקירה, בין השאר כי אחת העבירות בהן חשוד אלוביץ' היא שיבוש הליכי החקירה של הרשות. בתחילה ביקשה הרשות צו גורף יותר שאף לא מאפשר לפרסם את העובדה כי הוטל צו איסור פרסום - ובקשתה נענתה. בהמשך קבע בית המשפט כי ניתן לפרסם את דבר קיומו של הצו.

גם על אלוביץ' האב חלות הגבלות חמורות בעקבות החקירה הפלילית. בשבוע שעבר הודיעה בזק כי עד ל-27 ביולי 2017, אלוביץ' לא יוכל להגיע למשרדי בזק ו-yes ולא יצור קשר ישיר או עקיף עם מי מעובדי החברות הללו או נושאי משרה בהן. עוד הודיעה החברה כי אלוביץ' יעסוק בפעילות העסקית השוטפת של החברה והחברות הבנות שלה, למעט חברת yes, אך ורק באמצעות המנכ"לים של החברות הבנות וחברת בזק (מנכ"ל בזק, מנכ"לי החברות הבנות של בזק למעט מנכ"ל חברת yes) או מול ממלא מקום זמני של יו"ר דירקטוריון בזק, דוד גרנות.

עם פתיחת החקירה נגד אלוביץ' הוציא נגדו בית המשפט, לבקשת רשות ניירות ערך, צו איסור יציאה מהארץ לחצי שנה, ונקבע כי הוא יפקיד ערבות בנקאית בסך 5 מיליון שקל. בנוסף נעצרו גם רון אילון, מנכ"ל yes ומיקי ניימן, סמנכ"ל הכספים של yes. על אילון נאסרה הכניסה לבזק, אולם נקבע כי הוא יוכל להתייצב בעבודתו במשרדי יס בתנאי שימונה עו"ד ממשרד גורניצקי שיפקח עליו. עוד נקבע כי אילון לא יוכל להתייצב לישיבות דירקטוריון של בזק ויס וגם לא ייצור קשר ישיר או עקיף עם חברי הדירקטוריון וספקים של יס.

גם על ניימן חלים תנאי שחרור מגבילים מאז מעצרו, בין היתר, נאסרה עליו הכניסה למשרדי בזק או על יצירת קשר עם עובדי החברה. בנוסף נקבע כי הוא יעסוק רק בנושאים וסוגיות שהוסכמו בין הצדדים וקשורים לעיסוקו בחברת יס בלבד. כמו כן, נקבע כי הוא יעביר את יומן הפגישות שלו מראש לידי רשות ניירות ערך. גם מנכ"לית בזק, סטלה הנדלר, נחקרה, והיא חשודה בעבירות מרמה ודיווח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שר האוצר בצלאל סמוטריץ'

צעד בדרך למיסוי השכרת דירות והמס שבעלי מכוניות חשמליות חששו ממנו

ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים, אתמול

הכל אפשרי בחסות עריצות הרוב - חוץ מדבר אחד. זה מה שמדיר שינה מעיני נתניהו