פרשת בזק |

החשדות נגד אלוביץ' ובכירי yes: מרמה והפרת אמונים, עבירות מנהלים, שיבוש הליכי משפט

בית המשפט הוציא צו איסור יציאה מהארץ לאלוביץ' והרחיק אותו מבזק ויורוקום ■ מנכ"ל yes וסמנכ"ל הכספים של חברת הלוויין נשלחו למעצר בית ■ רשות ני"ע: "תיק חקירה מורכב ומרובה מעורבים"

רון אילון, מנכ"ל yes. היום במשרדי רשות ניירות ערך
רון אילון, מנכ"ל yes. במשרדי רשות ניירות ערךצילום: עופר וקנין

בית משפט השלום בתל אביב הורה אחר הצהריים לשחרר בתנאים מגבילים את החשודים בפרשת בזק: שאול אלוביץ', בעל השליטה בקבוצת בזק, רון אילון, מנכ"ל yes, ומיקי ניימן, סמנכ"ל הכספים של yes. בדיון נחשף כי השלושה ומעורבים נוספים חשודים בביצוע עבירות שנעשו במסגרת רכישת השליטה של yes בידי בזק.

לגבי שאול אלוביץ', קבע בית המשפט כי הוא יורחק מיורוקום ומבזק ולא ייצור קשר עם חברי הדירקטוריון ונושאי המשרה בבזק עד ל-23 ליוני. כמו כן, הוצא נגדו צו איסור יציאה מהארץ לחצי שנה ונקבע כי הוא יפקיד ערבות בנקאית בסך 5 מיליון שקל.

רון אילון, מנכ"ל yes, נשלח למעצר בית עד ל-23 ביוני. בנוסף, הוצא נגדו צו איסור יציאה מהארץ לחצי שנה ויהיה עליו להפקיד ערבות של 1.5 מיליון שקל.

מיקי ניימן, סמנכ"ל הכספים של yes, נשלח למעצר בית עד 23 ליוני, הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך חצי שנה והוא יפקיד ערבות בסך 700 אלף שקל.

על פי החשד, במהלך השנים 2016-2015 ביצעו נושאי משרה בבזק, בהם נושאי משרה בכירים בחברת yes ובחברת בזק, פעולות מלאכותיות שונות בקשר לעסקת רכישת yes במארס 2015. לטענת הרשות, הפעולות הללו השפיעו על דיווחיה של בזק. אלוביץ' חשוד בכך שפעל בניגוד עניינים בעסקה הזו משום שהיה משני עברי המתרס. העבירות שבהן חשודים אלוביץ', אילון וניימן הן מרמה והפרת אמונים, עבירות מנהלים בתאגיד, שיבוש הליכי משפט, קבלת דבר במרמה ועבירות דיווח.

בבקשה לשחרור בתנאים מגבילים שהגישה רשות ני"ע לבית המשפט, נמסר כי "עניינו של תיק זה בחשד להתנהלות של נושאי משרה בכירים בחברת yes ובחברת בזק בצוותא עם החשודים נשוא הבקשה דנן, בקשר לעסקה שנחתמה בחודש מארס 2015 בה השלימה בזק רכישה של יתרת מניות yes מידי חברת יורוקום, חברה פרטית בבעלות אלוביץ, בשווי של כמיליארד שקלים חדשים. יצוין כי שאול אלוביץ' מתוקף היותו בעל שליטה ונושא משרה בחברות מצוי משני עברי המתרס בעסקה ועפ"י החשד פעל תוך ניגוד עניינים".

לפי החשד, הפעולות האמורות בוצעו תוך הפרת חובות הדיווח של חברת בזק בדו"חותיה הכספיים, תוך הפרת האמונים של נושאי המשרה בחברות האמורות ותוך ביצוע עבירות חמורות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מנהלים בתאגיד ומרמה והפרת אמונים בתאגיד.

על פי הבקשה, מדובר בתיק חקירה מורכב ומרובה מעורבים. "התשתית העובדתית נוגעת לקבוצה מסועפת של חברות בהן חברות ציבוריות וחברות פרטיות אשר יש להן קשר לפעולות ולמהלכים שנעשו בקשר לעסקה של חברת בזק עם אלוביץ'", נכתב. עוד אומרים ברשות כי במהלך החקירה התגלו ממצאים רבים המחזקים את החשדות בנוגע למעורבותם של החשודים בביצוען של העבירות וכי נחקרים חשודים נוספים, אך יש עוד פעולות חקירה רבות.

הדיון התקיים בהיעדרם של החשודים המרכזיים שנמצאים עדיין בחדרי החקירה של רשות ניירות ערך. היועץ המשפטי של הרשות, עו"ד ערן שחם שביט, אמר בדיון כי מדובר בחשדות חמורים, כי החקירה רק בראשיתה וכי רשימת החשודים היא ארוכה.

נציג הרשות הסביר בבית המשפט כי הסיבה שהחשודים לא הובאו לבית המשפט נובעת רק משיקולי יעילות. עם זאת, לא ניתן להתעלם מכך שאתמול הבטיח יו"ר הרשות, שמואל האוזר, "שלא יהיו הנחות סלב" אך לבסוף נחסכה מהחשודים ההגעה לבית משפט וההתייצבות מול המצלמות.

הדיון בבית המשפט, היום

עו"ד ז'ק חן, שמייצג את אלוביץ', הדגיש במהלך הדיון כי אלוביץ' דוחה את החשדות בתוקף. בתום הדיון, מסרו עורכי הדין חן ומיכל רוזן-עוזר: "שאול אלוביץ' משתף פעולה באופן מלא עם הרשויות ומסר להן את כל המידע שביקשו. אנו מאמינים כי הרשויות אשר יבדקו את החשדות לעומקם, יגיעו למסקנה החד משמעית שאלוביץ' פעל ללא רבב. מטבע הדברים, לא נוכל להתייחס לפרטי החקירה מעבר לכך".

מיקי ניימן מיוצג על ידי עורכי הדין ארז הראל וקובי מרקוס ממשרד גורניצקי. רון אילון מיוצג על ידי עורכי הדין נוית נגב ואורון קינן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה