פישמן בדרך לתספורת של 92%? יחזיר 140 מיליון שקל מתוך חוב של 1.7 מיליארד

פישמן ערב באופן אישי לחובות בסך כ-3.4 מיליארד שקל. ביום שלישי יובא הסדר החוב להצבעה באסיפת הנושים, ואם יאושר על ידם הוא יוגש לאישורו של נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין

יסמין גואטה
יסמין גואטה
אליעזר פישמן
אליעזר פישמןצילום: תומר אפלבאום
יסמין גואטה
יסמין גואטה

איש העסקים אליעזר פישמן והמנהל המיוחד שמונה לנכסיו, עו"ד יוסי בנקל הצליחו לגבש בימים האחרונים מתווה של הסדר חוב במסגרתו יחזירו פישמן ובני משפחתו עד 400 מיליון שקל בשני שלבים.

על פי ההסדר, בשלב הראשון יעבירו פישמן ומשפחתו לקופת המנהל המיוחד 140 מיליון שקל, בנוסף תעביר משפחת פישמן 15 מיליון שקל לרשות המסים לצורך תשלום חובות פישמן רשתות ועל מנת לאפשר את המשך פעילותה. השלב השני ייכנס לתוקף בעוד חמש שנים, ובמסגרתו תעביר משפחת פישמן סכום נוסף של עד 260 מיליון שקל. סכום זה מתבסס על הכנסות חזויות ממכירת אחזקות בפישמן רשתות ובא.ט. אחזקות קירור. החלק הזה מותנה בכך שלחברות תוענק עתה הערכת שווי מצרפית של 40 מיליון שקל לפחות.

ביום שלישי הקרוב יובא ההסכם להצבעה באסיפת הנושים, ואם יאושר על ידם הוא יוגש לאישורו של נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין. המו"מ שהתקיים בחודשים האחרונים בין בנקל לעורך דינו של פישמן, שולי גולדבלט, החל לאחר התערבותו של אורנשטיין.

לפישמן עשרה נושים, בהם רשות המסים והבנקים הפועלים, דיסקונט, מזרחי, לאומי, אגוד ומרכנתיל דיסקונט. החובות של החברות פרטיות של פישמן לבנקים ולגופים הפיננסיים מוערכים ב-4.5 מיליארד שקל - מתוך זה כ-3.5 מיליארד שקל לבנקים הפועלים ולאומי.

פישמן ערב באופן אישי לחובות בסך כ-3.4 מיליארד שקל. לפי הערכות, השווי של הנכסים המשועבדים הוא כ-1.7 מיליארד שקל. בהתאם לכך, היקף חשיפתו הישירה של פישמן לחובותיו מוערך ב-1.7 מיליארד שקל - הסכום שנדון כעת בתיק פשיטת הרגל שמתנהל נגדו.

זהו הסדר החוב השני שמציע פישמן. בדצמבר הוא הגיש לבית המשפט הצעת הסדר נושים, שלפיה הוא מתחייב לשלם כ-85 מיליון שקל בלבד מתוך סכום עתק של 1.8 מיליארד שקל שהוא חייב לנושיו - כלומר תספורת של כ-95%.

במארס נענה אורנשטיין לבקשתו של פישמן והורה על כינוס אסיפת נושים בתוך חודש במשרדי הכנ"ר (כונס הנכסים הרשמי). השופט קבע כי במהלך האסיפה ידונו הצדדים במתווה למימוש נכסים, וכן יישקלו גם סוגיות ההכרזה על פישמן פושט רגל, מינוי נאמן לנכסיו והקמת ועדת ביקורת. אורנשטיין הוסיף כי באסיפה יישמעו עמדות המנהל המיוחד, עו"ד יוסי בנקל, הכנ"ר ופישמן עצמו. "מצופה שהדברים יתנהלו בצורה עניינית ומתוך מטרה, כאמור, למקסם את מימוש נכסי החייב וחלוקתם בין הנושים לפי סדרי הנשייה" הדגיש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?