פישמן בדרך לתספורת של 92%? יחזיר 140 מיליון שקל מתוך חוב של 1.7 מיליארד

פישמן ערב באופן אישי לחובות בסך כ-3.4 מיליארד שקל. ביום שלישי יובא הסדר החוב להצבעה באסיפת הנושים, ואם יאושר על ידם הוא יוגש לאישורו של נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אליעזר פישמן
אליעזר פישמןצילום: תומר אפלבאום
יסמין גואטה
יסמין גואטה

איש העסקים אליעזר פישמן והמנהל המיוחד שמונה לנכסיו, עו"ד יוסי בנקל הצליחו לגבש בימים האחרונים מתווה של הסדר חוב במסגרתו יחזירו פישמן ובני משפחתו עד 400 מיליון שקל בשני שלבים.

על פי ההסדר, בשלב הראשון יעבירו פישמן ומשפחתו לקופת המנהל המיוחד 140 מיליון שקל, בנוסף תעביר משפחת פישמן 15 מיליון שקל לרשות המסים לצורך תשלום חובות פישמן רשתות ועל מנת לאפשר את המשך פעילותה. השלב השני ייכנס לתוקף בעוד חמש שנים, ובמסגרתו תעביר משפחת פישמן סכום נוסף של עד 260 מיליון שקל. סכום זה מתבסס על הכנסות חזויות ממכירת אחזקות בפישמן רשתות ובא.ט. אחזקות קירור. החלק הזה מותנה בכך שלחברות תוענק עתה הערכת שווי מצרפית של 40 מיליון שקל לפחות.

ביום שלישי הקרוב יובא ההסכם להצבעה באסיפת הנושים, ואם יאושר על ידם הוא יוגש לאישורו של נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין. המו"מ שהתקיים בחודשים האחרונים בין בנקל לעורך דינו של פישמן, שולי גולדבלט, החל לאחר התערבותו של אורנשטיין.

לפישמן עשרה נושים, בהם רשות המסים והבנקים הפועלים, דיסקונט, מזרחי, לאומי, אגוד ומרכנתיל דיסקונט. החובות של החברות פרטיות של פישמן לבנקים ולגופים הפיננסיים מוערכים ב-4.5 מיליארד שקל - מתוך זה כ-3.5 מיליארד שקל לבנקים הפועלים ולאומי.

פישמן ערב באופן אישי לחובות בסך כ-3.4 מיליארד שקל. לפי הערכות, השווי של הנכסים המשועבדים הוא כ-1.7 מיליארד שקל. בהתאם לכך, היקף חשיפתו הישירה של פישמן לחובותיו מוערך ב-1.7 מיליארד שקל - הסכום שנדון כעת בתיק פשיטת הרגל שמתנהל נגדו.

זהו הסדר החוב השני שמציע פישמן. בדצמבר הוא הגיש לבית המשפט הצעת הסדר נושים, שלפיה הוא מתחייב לשלם כ-85 מיליון שקל בלבד מתוך סכום עתק של 1.8 מיליארד שקל שהוא חייב לנושיו - כלומר תספורת של כ-95%.

במארס נענה אורנשטיין לבקשתו של פישמן והורה על כינוס אסיפת נושים בתוך חודש במשרדי הכנ"ר (כונס הנכסים הרשמי). השופט קבע כי במהלך האסיפה ידונו הצדדים במתווה למימוש נכסים, וכן יישקלו גם סוגיות ההכרזה על פישמן פושט רגל, מינוי נאמן לנכסיו והקמת ועדת ביקורת. אורנשטיין הוסיף כי באסיפה יישמעו עמדות המנהל המיוחד, עו"ד יוסי בנקל, הכנ"ר ופישמן עצמו. "מצופה שהדברים יתנהלו בצורה עניינית ומתוך מטרה, כאמור, למקסם את מימוש נכסי החייב וחלוקתם בין הנושים לפי סדרי הנשייה" הדגיש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?