בחינות לשכת עורכי הדין מחר: שיא במספר הנבחנים, המבוגרת ביותר - בת 87

60% מהנבחנים ייבחנו לראשונה ו-18% ייבחנו בפעם השנייה. במועד האחרון עברו את הבחינה רק 37% מהנבחנים ו-49% מהנבחנים לראשונה ■ הבחינה מחר צפויה להיות האחרונה במתכונת הנוכחית

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בחינת לשכת עורכי הדין
הבחינה של לשכת עורכי הדין. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אוליבייה פיטוסי
אפרת נוימן
אפרת נוימן

לשכת עורכי הדין הודיעה היום (ד') כי בבחינות ההסמכה לעריכת דין שייערכו מחר, צפויים להיבחן 3,545 נבחנים. זאת אחרי שבבחינות הלשכה האחרונות היה שיעור הנכשלים גבוה במיוחד. במועד אוקטובר 2016, רק כ-37% מהנבחנים עברו את הבחינה (אחרי קבלת השגות). שיעור מעבר הנבחנים אשר להם זו היתה הבחינה הראשונה היה כ-49%. במועד המקביל לפני שנה, רק כמחצית מהנבחנים עברו את הבחינה בכתב.

הנבחנים מחר, 1,834 נשים ו-1,711 גברים, ייבחנו ב-17 אולמות הממוקמים בחמישה מתחמים שונים ברחבי העיר – בבנייני האומה, בשני בתי מלון, במרכז הכנסים האנגר במתחם התחנה ובבית לשכת עורכי הדין בירושלים. לבחינות ההסמכה יגיעו נבחנים שלמדו ב-30 מוקדי לימוד שונים בארץ ובחו"ל.

על פי נתוני הנבחנים שנמסרו, הנבחנת המבוגרת ביותר היא אישה בת 87, הצעירה ביותר בת 23 וכחמישית מהנבחנים הם מעל גיל 40. עוד עולה מהנתונים כי 2,119 מהנבחנים (60%) יעשו זאת בפעם הראשונה, 633 בשנית ו-793 מהנבחנים (22%) ינסו את מזלם בפעם השלישית. בחינות הלשכה בעל פה תתקיימנה בין ה-17 ל-25 במאי, וטקס ההסמכה ייערך ב-21 ביוני 2017 בירושלים.

הבחינה מחר צפויה להיות האחרונה במתכונת הנוכחית. בנובמבר 2016 הודיעה שרת המשפטים, איילת שקד, על שינוי מקיף של מתכונת בחינות ההסמכה ללשכת עורכי הדין, החל ממועד נובמבר 2017.

שינוי מתכונת הבחינות הוא חלק מהרפורמה בחוק לשכת עורכי הדין, שקבעה כי לבחינת ההסמכה יתווסף דין מהותי בנוסף לדין הפרוצדורלי הקיים. לפי המתווה החדש, הבחינה תכלול שלושה חלקים: דין פרוצדורלי, שמשקלו יהיה 30%-40%, דין מהותי (שאלות על קייסים משפטיים בתחומי משפט שונים), שמשקלו יהיה 30%-40% ומטלות כתיבה וניסוח משפטי, שמשקלן יהיה 20%-25%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"