6 שנות מאסר לנוכלת העיוורת על הונאות נדל"ן ביותר מ-3 מיליון שקל

לירז רז גזלה את כספם של אנשים תוך ניצול תמימותם ואמונם בה בשל היותה עיוורת ■ סכום של 2.2 מיליון שקל לא הוחזר לנפגעים ועד היום לא ידוע מה נעשה בו ■ השופט התחשב בכך שהודתה וקיבלה אחריות למעשיה

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפרת נוימן
אפרת נוימן

לירז רז, שהפעילה תוכנית הונאה כלפי אנשים עימם קשרה יחסי ידידות והורשעה בעבירות שונות ובהן מרמה וזיוף, נשלחה היום (ה') לשש שנות מאסר שייספרו החל ממעצרה ביוני 2016. בנוסף, עליה לשלם קנס של מאה אלף שקל ופיצוי של כ-1.4 מיליון שקל לשבעה נפגעים.

רז היא הבעלים של חברה בפירוק, (כאן גרים בע"מ). היא פגעה באנשים שרכשה את אמונם וגזלה את כספם תוך ניצול תמימותם ואמונם בה בשל היותה עיוורת. היא הציגה את עצמה כאישה אמידה, קיבלה את הלקוחות במשרדים מפוארים שאותם שכרה לפי ימים או שעות, עשתה שימוש ברכב עם נהג תוך קיום שיחות בנוכחות הקורבנות, כאילו היא מנהלת עסקות חשובות ובעלות ממון.

לירז רזצילום: ידיעות אחרונות, שאול גולן

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד צלי פלג מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) החל מ-2012 ועל רקע מצבה הכלכלי, רז (33) הציגה בפני קורבנותיה מצגי שווא שקריים, בין היתר שהיא אשת עסקים בעלת חברה מצליחה בתחום הנדל״ן, שהיא עובדת ברשות מקרקעי ישראל, שהיא שמאית מקרקעין מורשית, שהיא בעלת היתר מיוחד להגשת הצעות במכרזים המפורסמים ע״י כונס הנכסים הרשמי ובעלת קשרים עסקיים ענפים.

בהסתמך על מצגי השווא היא קיבלה מקרבנותיה במרמה סכומי כסף בעבור הגשת הצעותיהם במכרזים שבדתה, ועסקות רכישה ושותפות פיקטיביות בקרקעות בהיקף של יותר מ-3 מיליון שקל.

התביעה ביקשה להטיל על רז עונש של עשר שנות מאסר בפועל. השופט צבי גורפינקל מבית המשפט המחוזי בתל אביב התחשב בכך שרז הודתה בהאשמות ולקחת אחריות על מעשיה. היא גם החזירה טרם הגשת כתב האישום סכום של 800 אלף שקל למי שנפגעו ממעשי המרמה שלה. עם זאת סכום של 2.2 מיליון שקל לא הוחזר לנפגעים ועד היום לא ידוע היכן הוא ומה נעשה בו.

עו"ד צלי פלג ציין כי: "הנאשמת פעלה מתוך תאוות בצע ולא גילתה חמלה כלפי קורבנותיה, ביניהם נכה צה"ל, עיוור שאיבד את מאור עיניו בפעילות קרבית ואיבד את רכושו בשל מעשי הנאשמת. בנוסף, הנאשמת העלימה הכנסות וביצעה הלבנת הון במיליוני שקלים כאשר היא נמלטת מן הדין כשבמקביל מתנהל נגדה הליך פלילי בבימ"ש אחר בגין מעשי מרמה דומים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"