6 שנות מאסר לנוכלת העיוורת על הונאות נדל"ן ביותר מ-3 מיליון שקל

לירז רז גזלה את כספם של אנשים תוך ניצול תמימותם ואמונם בה בשל היותה עיוורת ■ סכום של 2.2 מיליון שקל לא הוחזר לנפגעים ועד היום לא ידוע מה נעשה בו ■ השופט התחשב בכך שהודתה וקיבלה אחריות למעשיה

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפרת נוימן
אפרת נוימן

לירז רז, שהפעילה תוכנית הונאה כלפי אנשים עימם קשרה יחסי ידידות והורשעה בעבירות שונות ובהן מרמה וזיוף, נשלחה היום (ה') לשש שנות מאסר שייספרו החל ממעצרה ביוני 2016. בנוסף, עליה לשלם קנס של מאה אלף שקל ופיצוי של כ-1.4 מיליון שקל לשבעה נפגעים.

רז היא הבעלים של חברה בפירוק, (כאן גרים בע"מ). היא פגעה באנשים שרכשה את אמונם וגזלה את כספם תוך ניצול תמימותם ואמונם בה בשל היותה עיוורת. היא הציגה את עצמה כאישה אמידה, קיבלה את הלקוחות במשרדים מפוארים שאותם שכרה לפי ימים או שעות, עשתה שימוש ברכב עם נהג תוך קיום שיחות בנוכחות הקורבנות, כאילו היא מנהלת עסקות חשובות ובעלות ממון.

לירז רזצילום: ידיעות אחרונות, שאול גולן

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד צלי פלג מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) החל מ-2012 ועל רקע מצבה הכלכלי, רז (33) הציגה בפני קורבנותיה מצגי שווא שקריים, בין היתר שהיא אשת עסקים בעלת חברה מצליחה בתחום הנדל״ן, שהיא עובדת ברשות מקרקעי ישראל, שהיא שמאית מקרקעין מורשית, שהיא בעלת היתר מיוחד להגשת הצעות במכרזים המפורסמים ע״י כונס הנכסים הרשמי ובעלת קשרים עסקיים ענפים.

בהסתמך על מצגי השווא היא קיבלה מקרבנותיה במרמה סכומי כסף בעבור הגשת הצעותיהם במכרזים שבדתה, ועסקות רכישה ושותפות פיקטיביות בקרקעות בהיקף של יותר מ-3 מיליון שקל.

התביעה ביקשה להטיל על רז עונש של עשר שנות מאסר בפועל. השופט צבי גורפינקל מבית המשפט המחוזי בתל אביב התחשב בכך שרז הודתה בהאשמות ולקחת אחריות על מעשיה. היא גם החזירה טרם הגשת כתב האישום סכום של 800 אלף שקל למי שנפגעו ממעשי המרמה שלה. עם זאת סכום של 2.2 מיליון שקל לא הוחזר לנפגעים ועד היום לא ידוע היכן הוא ומה נעשה בו.

עו"ד צלי פלג ציין כי: "הנאשמת פעלה מתוך תאוות בצע ולא גילתה חמלה כלפי קורבנותיה, ביניהם נכה צה"ל, עיוור שאיבד את מאור עיניו בפעילות קרבית ואיבד את רכושו בשל מעשי הנאשמת. בנוסף, הנאשמת העלימה הכנסות וביצעה הלבנת הון במיליוני שקלים כאשר היא נמלטת מן הדין כשבמקביל מתנהל נגדה הליך פלילי בבימ"ש אחר בגין מעשי מרמה דומים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים