פרסום ראשון |

שופטת בית המשפט הכלכלי דניה קרת-מאיר פורשת מתפקידה

קרת-מאיר הדהימה במאי 2011 את הקהילה העסקית והמשפטית, כשקבעה כי חברת כור לא תהיה זכאית לתמורה העודפת בגין חלקה במניות הנמכרות של חברת מכתשים אגן לחברת כמצ'יינה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניה קרת־מאיר
השופטת דניה קרת-מאירצילום: עופר וקנין
יסמין גואטה
יסמין גואטה

שופטת בית המשפט הכלכלי, דניה קרת-מאיר, פורשת מתפקידה. קרת-מאיר זכורה בעיקר מהחלטה שנתנה במאי 2011 והדהימה את הקהילה העסקית והמשפטית, כשקבעה כי חברת כור לא תהיה זכאית לתמורה העודפת בגין חלקה במניות הנמכרות של חברת מכתשים אגן לחברת כמצ'יינה.

קרת-מאיר פסקה כי יש לחלק את שווייה של אותה תמורה בין כל בעלי המניות של החברה - הן בעלי המניות מקרב הציבור והן כור בגין מלוא אחזקותיה. ההחלטה הזו שינתה את האיזון בין הציבור לבעלי שליטה בעסקות שבהן בעל השליטה מצוי בניגוד עניינים, והובילה בסופו של דבר להסכם פשרה חסר תקדים בהיקפו, שבו נקבע כי כור תשלם 45 מיליון דולר לבעלי המניות מקרב הציבור. בעקבות החלטה זו נהפך השימוש ב"ועדה בלתי תלויה" של הדירקטוריון לסטנדרט בעסקות בעלי שליטה.

קרת-מאיר נולדה בשווייץ, גדלה בסביון וסיימה לימודי תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת תל אביב - שניהם בהצטיינות. במשך 11 שנה, עד 1992 עבדה כיועצת משפטית בבורסה לניירות ערך בתל אביב, תפקיד שממנו יצאה עם הבנה כלכלית עמוקה. בהמשך מונתה לשופטת בית משפט השלום בתל אביב, ובהמשך קודמה לבית המשפט המחוזי. לפני שמונתה לבית המשפט הכלכלי היתה אחראית על תיקי כינוס נכסים והסדרי אג"ח של חברות ציבוריות קטנות יחסית, לצדה של עמיתתה השופטת לשעבר ורדה אלשיך, שכיהנה כראש מחלקת הפירוקים והכינוסים בבית המשפט. תחום נוסף בו עסקה הוא בתיקי מע"מ רבים, כאחת משופטות המיסוי של בית המשפט המחוזי. בעלה, דניס מאיר, הוא יועץ עסקי בכיר המתמחה בביטוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אתר ChatGPT. היכולות מרשימות ביותר

הצ'אט־בוט המדהים יחליף את גוגל וישנה את עולם הטק? לא כל כך מהר

הפגנות בוורשה, בירת פולין, נגד חוק ההפלות

התקדים הפולני: האם כך ייראה העתיד של ישראל?