ילדיו של פישמן תוקפים את המנהל המיוחד: "מציג תמונה מסולפת ומטעה"

בתגובתם לבקשתו של המנהל המיוחד על נכסי פישמן לבטל העברות נכסים על שמם, נטען כי ההעברות בוצעו לפני 13 שנה ומעלה, ולכן לא חל עליהן סעיף פקודת פשיטת הרגל המאפשר את הביטול

יסמין גואטה
יסמין גואטה
אליעזר פישמן ואייל פישמן
אליעזר פישמן ואייל פישמן צילום: עופר וקנין
יסמין גואטה
יסמין גואטה

"דמם של ילדיו של פישמן אינו סמוק יותר או פחות מדמו של כל אדם אחר וקניינם אינו הפקר, רק מאחר שהינם ילדיו של אליעזר פישמן". כך טוענים ילדיו של אליעזר פישמן בתגובה ראשונה לדברי המנהל המיוחד, עו"ד יוסי בנקל. ילדיו של פישמן, איל פישמן, רונית פישמן אופיר וענת מניפז יחד עם בן זוגה טל מניפז הגישו היום (ג) לבית המשפט תגובה, בה הם תוקפים את בנקל וטוענים כי הוא מציג לבית המשפט "תמונה משפטית ועובדתית מסולפת ומטעה (לשון המעטה)". הם גם מתייחסים לדו"ח שהוגש אתמול על ידי בנקל ומדגישים: "הדו"ח מטעה ודומה שכל מטרתו ליצור אווירה ציבורית שלילית כנגד פישמן ובני משפחתו".

התגובה הוגשה בעקבות בקשה דחופה במעמד צד אחד שהגיש בנקל בתחילת החודש, ובה ביקש לאסור על ילדיו של פישמן לעשות כל שינוי בזכויותיהם בארבע וילות בסביון שבבעלותם. בנקל טען כי "קיים חשד כבד ביותר, לשון המעטה שבהמעטה, לסידור מחדש של נכסי המשפחה, מתוך מטרה אחת ויחידה - להרחיק נכסים אלה מפישמן בניסיון להצילם מנושיו, כך שהם לא ישמשו לפירעון חובותיו".

אולם ילדיו של פישמן טוענים כעת כי "מדובר בבקשה פסולה ושערורייתית, שנשענת על תזה משפטית מופרכת, הסותרת חזיתית את הוראות החוק, ההלכה הפסוקה ועקרונות יסוד בדיני פשיטת הרגל". בתגובה שהוגשה באמצעות עורכי הדין דוד לשם וד"ר אלעד פלד ממשרד ניר כהן, לשם ושות', הם מדגישים כי בקשתו של המנהל המיוחד "רצופה כשלים מכף רגל ועד ראש, שדי בכל אחד מהם כדי להצדיק את דחייתה".

לטענת ילדיו של פישמן לא ניתן לבטל את העברות הנכסים שכן אלו בוצעו 13 שנה ומעלה לפני כניסתו של פישמן להליכי פשיטת רגל. הכשל המרכזי בבקשתו של בנקל, לפי האמור בתגובה, נעוץ במועד בו נכנס פישמן להליכי פשיטת רגל.

מדוע זה רלוונטי? פקודת פשיטת הרגל מאפשרת לבטל הענקות נכסים שביצע פושט הרגל בתקופה של עשר שנים לפני שנכנס להליכי חדלות פירעון. במקרה הזה, טוענים הילדים, בקשתו של המנהל המיוחד מבוססת על הטענה לפיה המועד אליו יש להתייחס כמועד הקובע לתחולה של דיני פשיטת הרגל- הוא שנת 2006, כלומר לפי המנהל המיוחד יש לבטל הענקות שנעשו כבר מ-1996. אולם לטענת ילדיו של פישמן, מדובר בטענה מופרכת, שכן בקשת הכינוס וצו הכינוס ניתנו ב-2016.

אליעזר פישמןצילום: ניר קידר

בקשתו של בנקל התייחסה לארבע ווילות בסביון הסמוכות זו לזו, בבעלות ילדיו ורעייתו של פישמן – אף אחת מהן לא רשומה על שם האב. לטענתו, בני משפחת פישמן משחקים בכיסאות מוזיקאליים בכל הנוגע לנדל"ן של פישמן. המהלך האחרון התבצע בחודש שעבר, רגע לפני שפישמן נכנס להליכי פשיטת רגל, כאשר הבית ברחוב דפנה בסביון בו מתגוררת הבת ענת החליף ידיים. הבית נרכש ב-2003 ונרשם בכלל על שמה של הבת רונית. 13 שנים מאוחר יותר, ב-6 בדצמבר 2016, העבירה רונית את הבית ללא תמורה לענת, ובאותו היום ממש העבירה ענת מחצית מזכויותיה בנכס לבעלה - טל מניפז. וילה נוספת באותו רחוב שנרשמה בתחילה על שם טובה פישמן, הועברה ב-2002 ללא תמורה ונרשמה על שם הבן- איל פישמן. כל ההעברות הסיבוביות הללו מעלות לפי בנקל את החשד כי מדובר בניסיונות להרחיק את הנכסים מפישמן ונושיו.

אלא שלטענת ילדיו של פישמן, הווילות הללו כלל לא נרכשו על ידי פישמן, ולא היו רשומות על שמו מעולם, אלא נרכשו על ידי רעייתו טובה, נרשמו על שמה עוד בשנות התשעים והועברו על ידה לענת ואיל לפני כ-15 שנה. וילה אחת ברחוב דפנה נרשמה מלכתחילה על שם רונית, עוד בשנת 2003.

בתגובתם הם מתייחסים גם לטענותיו של בנקל בנוגע להעברת אחת הווילות מרונית לענת, ומדגישים כי אין בהעברה זו פסול: "אין חולק שהנכס היה בבעלותה של רונית הרבה מעבר לתקופת עשר השנים המקסימלית בפקודת פשיטת הרגל (שכן היא נרשמה כבעלים של הנכס עוד בשנת 2003), כך שהיא היתה רשאית לעשות בו כראות עיניה. הדברים חמורים במיוחד לאור העובדה שהמנהל המיוחד "נופף" בעסקה זו על מנת ליצור אווירה כוזבת של בהילות, כאילו רונית ניסתה להבריח נכסים לענת, והכל במסגרת בקשה במעמד צד אחד". הם מוסיפים כי לא נכון היה לתאר עסקה זו כאילו היא בוצעה בתקופה האחרונה, שכן הסכם המתנה בין האחיות נערך בדצמבר 2013 והערת האזהרה נרשמה לטובת ענת עוד בספטמבר 2014.

ילדיו של פישמן מתייחסים גם לטענת המנהל המיוחד בדו"ח אתמול, לפיה פישמן ובני משפחתו משכו מאות מיליוני שקלים מהחברות הפרטיות והציבוריות בקבוצה, וכותבים: "טענה זו הינה בלתי נכונה בעליל, והיא מופרחת לאוויר העולם על ידי המנהל המיוחד ללא הפניה לאסמכתא כלשהי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"