עדי שטראוס תובע את רושפלד ושותפיו: "הציגו מצג שווא ותרמית"

קבוצת עדי'ס לייף סטייל טוענת כי רושפלד ושותפיו הביעו השנה עניין ברכישת פעילות מסעדת הרברט סמואל אך לאחר שנחתם עמם חוזה - נסוגו מהעסקה וגרמו להם נזקים בהיקף 3 מיליון שקל

אפרת נוימן
אפרת נוימן
יונתן רושפלד
יונתן רושפלדצילום: אוהד רומנו
אפרת נוימן
אפרת נוימן

יונתן רושפלד היה השף של מסעדת הרברט סמואל התל אביבית במשך כ-8 שנים. זמן קצר לאחר שפתח את המסעדה, נכנסה עמו לשותפות קבוצת עדי'ס לייפסטייל, בראשות האחים עדי ועירית שטראוס. במאי 2015 השף והקבוצה נפרדו. בשבוע שעבר הגישה עדיס הרברט סמואל – החברה שהפעילה את המסעדה - תביעה נגד רושפלד ושותפים עסקיים שלו בטענה כי גרמו לאחרונה לקבוצה נזקים בהיקף של מיליונים.

לפי הנטען, ביולי 2016, בחנה הקבוצה את האפשרות להעביר את התפעול של המסעדה אל גורם אחר שאליו יועברו הזכויות והחובות של חוזי השכירות של המקום ומכירת הציוד והריהוט. מדובר בשלושה חוזי שכירות הכוללים את שטח המסעדה ברחוב קויפמן (50 אלף שקל בחודש) שתוקפו עד ספטמבר 2018, עוד משרד ומחסן בבניין (6,500 שקל בחודש) שמוארכת מדי חודש ושני משרדים צמודים למסעדה (1,900 שקל כל אחד).

לאחר שרושפלד התעניין ברכישת פעילות המסעדה, החלו שיחות בין הקבוצה לבין השותפים של רושפלד: המסעדן יעקב ביטון שלפי כתב התביעה הנו מבעלי הסושיאל קלאב, ארומה בקניון הזהב וכל סניפי מסעדת שגב אקספרס, גיא בליס, גיא פסו, ועמית לביד.

"המצג שאותו הציג רושפלד למן היום הראשון, לפיו הוא מעוניין מאוד בעסקה ועומד מאחוריה באופן מלא, הוצג גם על ידי יתר חברי קבוצת רושפלד-ביטון, אשר ניהלו את המו"מ מול התובעת לאורך כל הדרך בביטחון רב ותוך הצגת מצג (שבדיעבד התברר להיות מצג שווא) כי הינם קבוצת אנשים מקצועית ומבינה עניין, אשר מאחוריה, מבחינה כלכלית, עומד ביטון, שהינו איש עתיר ממון ורב אמצעים, דבר המבטיח כי לא תהיה כל מניעה מצדם לעמוד בהתחייבות אשר נטלו על עצמם".

מה יעשה רושפלד בחלל שהקים בעצמו? הרברט סמואל הלא כשרהצילום: תומר אפלבאום

בכתב התביעה נטען כי לאור המצגים, נחתם באוגוסט חוזה עם קבוצת רושפלד-ביטון באמצעות חברת קפטן קארי כשבדיעבד התברר לתובעת כי מדובר בחברה שהיא "קליפה ריקה או כמעט ריקה מתוכן" חסרת משאבים אמיתיים לקיום החוזה וכי ביטון עצמו אינו רשום כבעל מניות בה אף שהוא הרוח החיה העומדת מאחוריה מבחינה כלכלית.

לאחר שקבוצת עדי'ס סגרה את המסעדה ופיטרה את העובדים "בהתאם לחוזה ולמצגי הנתבעים", התברר לה, כך נטען, "כי מדובר במצגי שווא וכי חברי קבוצת רושפלד-ביטון לא התכוונו או שלא היה ביכולתם לעמוד מאחורי ההתחייבויות שבחוזה".

באוקטובר השנה, הודיעו ביטון ובליס לעדי שטראוס כי קבוצת רושפלד-ביטון רוצה לסגת מהעסקה והם מבקשים למצוא שוכר חלופי תחתם. לפי כתב התביעה, ביטון ובליס הודו כי חתמו על חוזה מחייב ונטלו את האחריות המלאה למציאת שוכר חלופי אבל הם לא נקטו את כל המאמצים הנדרשים להשלמת המשימה.

"לא ניתן שלא לתהות אודות כוונתם של הנתבעים והאם בכלל התכוונו מלכתחילה לרכוש את פעילות המסעדה או שמא כל מטרתם הייתה השבתת פעילותה והותרתה כנכס שומם, על ידי הצגת מצגי שווא ותרמית ביחס לכוונותיהם האמיתיות ומתוך כוונה לחסלה ולהוציאה משוק המסעדות", נטען בכתב התביעה.

יונתן רושפלד סירב להגיב לידיעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"