פרשת פואד: "בן אליעזר ביקש ממני לעזור לג'קי בן זקן"

יעקב מימרן, הממונה לשעבר על ענייני הנפט במשרד האנרגיה, העיד אתמול בשלב ההוכחות בתיק של השר לשעבר, כי התבקש "לדאוג לאינטרסים" של איש העסקים בן זקן

יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה

השופט בני שגיא, מבית המשפט המחוזי בתל אביב, ממשיך בניהול שלב ההוכחות בתיק הפלילי שמתנהל נגד מקורביו של השר לשעבר בנימין בן אליעזר.אתמול העיד יעקב מימרן, לשעבר הממונה על ענייני הנפט במשרד האנרגיה, שזומן כעד תביעה מטעם הפרקליטות.

מימרן עמד בראש מועצת הנפט, מועצה בת 15 חברים שתפקידה להמליץ, לייעץ ולאשר לשר ולממונה על ענייני הנפט, בין היתר, בנושאי הענקת היתרים, רישיונות וחזקות לחיפוש נפט וגז טבעי ולהפקתם. בכתב האישום נטען כי בן אליעזר הפעיל את קשריו לטובת אנשי העסקים ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי, כדי לשפר את סיכויי חברת שמן שבבעלותם לעמוד בתנאים לקבל זכויות ברישיון קידוח נפט באתר הקידוח מד אשדוד.

יעקב מימרןצילום: עופר וקנין

הפרקליטות טוענת עוד כי בזמן שבן אליעזר כיהן כשר התמ"ת, הוא שוחח עם מימרן, וביקש ממנו לקבל החלטות המיטיבות עם שמן. בכתב האישום נטען כי גם איילת אזולאי, מנהלת לשכתו של בן אליעזר, פנתה למימרן בפניות דומות, חוזרות ונשנות. מימרן סיפר על השיחה שבן אליעזר קיים עמו בעניין. "איילת קישרה בינינו, הוא אמר לי שג'קי רוצה לפגוש אותי. נציגת הפרקליטות, עו"ד סוזנה שור, שאלה את מימרן מה הוא הבין מהפנייה הזאת. "הייתי אמור להבין שחשוב לו שאדאג לאינטרסים של ג'קי, הייתי אמור להבין דבר מתוך דבר".

מימרן נשאל על הפניות שקיבל בעניין מאזולאי והסביר: "אני רואה בקשה של איילת כאילו היא באה מטעמו של השר, היה לכך חיזוק כשהשר שוחח עמי פעם אחת וביקש שאשתדל לעזור לג'קי בן זקן".

מימרן הסביר את התשובות שמסר לבן זקן: "השתדלתי כל ימי בשירות הציבורי לפגוש כל מי שמבקש לפגוש אותי, וכשבן זקן ביקש להיפגש — אמרתי לו בשמחה, ואכן נפגשנו במשרדי. הבהרתי לו שכל מה שאעשה בעניין בקשתו ייעשה בהתאם לנוהל ולחוק הנפט".

במהלך החקירה הנגדית טען עו"ד נתי שמחוני, סנגורו של נניקשווילי, כי דבריו של מימרן על דוכן העדים לא משתלבים עם הדברים שאמר בחקירת המשטרה וכי במהלך חקירתו מימרן לא היה נחרץ בנוגע לקיומה של שיחת טלפון עם בן אליעזר וגם לא זכר אם שמו של בן זקן עלה בה. למרות זאת, מימרן התעקש והדגיש על דוכן העדים כי הוא בטוח ששיחה זו התקיימה. גרסת ההגנה של נניקשווילי נסמכת על דברי בן אליעזר, שטען כי הוא מעולם לא פנה ולא דיבר עם מימרן בנוגע לבן זקן. נניקשווילי מבחינתו, טוען כי הוא לא מכיר את מימרן, מעולם לא פנה אליו ולא שוחח עמו. מימרן גם אישר זאת בעדותו.

אברהם נניקשוויליצילום: עופר וקנין

באשר לאזולאי, הפרקליטות טוענת כי בן זקן רתם אותה לפעול אתו בביצוע פעולות שמהוות הפרת כללים החלים על עובדי ציבור וניצול מידע פנימי. בין היתר, נטען כי הוא קיבל מאזולאי מידע שלא פורסם לציבור על עמדתם של חברי מועצת הנפט. גרסת ההגנה של אזולאי גורסת כי היא ביצעה עבור מקורבה, בן זקן, פעולות טכניות ובירורים שונים, אך לא עשתה עבורו פעולה מהותית כלשהי ולכן לא עברה עבירה פלילית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"