הבית ברחוב מיכ"ל - מי נזכרה להגיש התנגדות לצוואה?

את שבע הדירות שירש מאמו הוריש גלעדי לנשים ששכרו ממנו דירות אותן כינה בצוואה "הבנות היקרות שדאגו לי וסעדו אותי כבן משפחתם בשנים האחרונות" ■ המתנגדת טוענת כי לא היה בריא בנפשו וכי ישנם דברים חשודים בצוואה

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דודתו של אורי גלעדי
דודתו של אורי גלעדיצילום: באדיבות חדשות 10
אפרת נוימן
אפרת נוימן

דודתו של אורי גלעדי - שהוריש לאחרונה בצוואתו שבע דירות לארבע נשים ששכרו ממנו דירות – הגישה התנגדות לבקשת צו קיום צוואה.

בהתנגדות שהגישה אחות אביו של אורי גלעדי לרשם לענייני ירושה בתל אביב, באמצעות עורך הדין צבי שמיר, היא טוענת למשל כי המסמך המתיימר להיות צוואה איננו שלם. היא מתייחסת לסעיף 12 לצוואה ובו נכתב כי "יובהר כי אין לי קרובי משפחה וגם אם יתגלה שיש לי קרובי משפחה לא ארצה להעביר להם מאום מרכושי. את נכסיי אני מעביר לבנות היקרות שדאגו לי וסעדו אותי כבן משפחתם בשנים האחרונות". הידיעה על ההתנגדות לצוואה פורסמה לראשונה אתמול (ד') בחדשות 10.

הבית ברחוב מיכ"ל

הטענות של המתנגדת הן כלליות יחסית. כך למשל נטען בהתנגדות כי גלעדי סבל מבעיות נפשיות, התרחק מהחברה ומהמשפחה, וספק רק אם היה כשר לערוך צוואה אף בטרם חלה.

בנוסף, היא מצביעה על דברים אותם היא מחשיבה כחשודים בצוואה כמו למשל עמוד אחד שהמספור שלו אינו המשכי (פעמיים מופיע סעיף 25), שמו של מנהל העיזבון אשר מאוית בשני מקומות בצורה שגויה וניסוחים שאינם של עורך דין - כך שלטענתה ניתן לחשוד שמאחוריהם עמדו הדיירות היורשות.

את בניין המריבה בנה שמחה מולדוק בתחילת שנותה-30 והוא הוריש את כולו לביתו היחידה רינה (ביתו השנייה נפטרה בגיל צעיר), אמו של אורי גלעדי. ככל הידוע, אביו של גלעדי נטש אותם כשהיה תינוק, וכך נותר גלעדי היורש היחיד של רינה. הוא עצמו לא הוליד ילדים.

בנוסף לדירות ברחוב מיכ"ל הוא הוריש לאחת הדיירות ולביתה את הדירה ברחוב פולד 4 בתל אביב בה הוא התגורר בתנאי שתשופץ באופן יסודי ותשמש את הבת כאשר תהיה בגירה ותעבור לגור בתל אביב.

רחוב מיכ"ל הוא רחוב קטן במרכז תל אביב, קרוב לצומת של שדרות בן ציון ורחוב המלך ג'ורג'. קשה לדייק בערך דירותיו של גלעדי, אך ניתן להעריך בשמרנות כי כל אחת משש הדירות בבניין, לא כולל הדירה שבה הוא עצמו התגורר ברחוב ברכה פולד, עולה כ-2-2.5 מיליון שקל, ובסך הכל מגיע שווי כל הדירות בבניין לפחות ל--12-15 מיליון שקל.

בצוואה של גלעדי גם ישנו סעיף האומר כי במידה שלאחת היורשות יוולד ילד, הוא יקרא אורי על שמו ובמידה ולאחת היולדות תיוולד ילדה, היא תקרא רינה, על שם אמו המנוחה. עוד ביקש גלעדי לדאוג למאות ספרי השחמט היקרים והנדירים הנמצאים בביתו ולתרום את יתר הכספים בחשבון הבנק שלו (52 אלף שקל) להוספיס בתל השומר בו טופל - כמחווה של רצון טוב לאור הטיפול המסור שקיבל.

את הדירות הנמצאות בקומה הראשונה ברחוב מיכ"ל 20 הוא הוריש בתנאי שהדיירת תטפל בחתולים הנמצאים בדירות אלה ותדאג לכל מחסורם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון