"כתם פלילי": הרשעת אילן בן דב תישאר על כנה

השופטת חנה טרכטינגוט לא קיבלה את המלצת שירות המבחן להמיר את האישום הפלילי בגין העסקת עובדת זרה בעבודות שירות למען הציבור ■ בן דב ובת זוגו לשעבר, קרן מיכאלי, ישלמו קנס של 13 אלף שקל כל אחד

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפרת נוימן
אפרת נוימן

שופטת בית הדין האזורי לעבודה, חנה טרכטינגוט, גזרה בחודש שעבר על איש העסקים אילן בן דב ובת זוגו לשעבר, קרן מיכאלי, קנס של 13 אלף שקל כל אחד בגין העסקת עובדת זרה שלא כדין. היא דחתה את המלצת שירות המבחן לבטל את ההרשעה של בן דב ולהסתפק בעבודות שירות.

בנובמבר 2015 הרשיעה השופטת את בן דב ומיכאלי בהעסקת עובדת זרה שלא כדין וללא ביטוח רפואי במשך שלושה חודשים בשנת 2012. לאחר ההרשעה, השניים ביקשו לקבל תסקיר שירות מבחן על מנת לבחון אפשרות לביטול הרשעתם ובחינת התאמתם לביצוע עבודות שירות לתועלת הציבור. הבקשה של מיכאלי נדחתה ושל בן דב התקבלה.

אילן בן דבצילום: אייל טואג

במסגרת התסקיר המליץ שירות המבחן לבטל את הרשעתו של בן דב ולהטיל עליו במקומה עבודות שירות לתועלת הציבור, בהיקף של 80 שעות חודשיות, במסגרת תוכנית סיוע לנוער בסיכון בפנימיית "הכפר הירוק".

בפסק הדין שניתן באוגוסט, קיבלה טרכטינגוט את עמדת המדינה והשאירה את ההרשעה של בן דב על כנה. "עם כל ההבנה למצבו של הנאשם, החלטתי שלא לאמץ במקרה זה את המלצת שירות המבחן, וזאת מהטעם שלא הוכחו העילות לביטול ההרשעה".

השופטת ציינה כי "ברור כי כתם של הרשעה פלילית עלול להישקל לחובת הנאשם בשעה שיבוא להתקשר במכרזים ציבוריים או כשיבוא לחדש את רישיון הסחר של משרד התקשורת". ואולם, "עבירות על חוק עובדים זרים נעברות לרוב על ידי אנשים נורמטיביים, נעדרי עבר פלילי ובמקרים רבים על ידי אישי ציבור ואנשי עסקים אשר הרשעה פלילית עלולה מטבעה להסב להם נזק תדמיתי ו/או כלכלי. ביטול הרשעה מטעם זה בלבד יפלה נאשמים אלה על פני אחרים ויפגע בעיקרון האכיפה השוויונית ובשיקולים של הרתעה והוקעה חברתית".

המדינה ביקשה להטיל על כל אחד מבני הזוג לשעבר קנס של 26 אלף שקל, אך השופטת הסתפקה ב-13 אלף שקל עבור כל אחד מהם - 10,000 שקל בגין העסקת עובד שלא כדין ו-3,000 נוספים שקל בגין העסקתו ללא ביטוח רפואי.

"לחובת הנאשמים עומדת העובדה כי מדובר בהעסקת עובדת זרה במתכונת של או-פר, כאשר העובדת הזרה לנה בביתם של הנאשמים", כתבה. "מנגד, מדובר בתקופת העסקה קצרה יחסית של שלושה חודשים. הנאשמים שניהם אנשים נורמטיביים, חסרי עבר פלילי".

"אמנם בענייננו התא המשפחתי פורק ולפיכך יש לגזור את עונשו של כל אחד בנפרד, אך אין הצדקה שכל אחד מבני הזוג ישלם קנס גבוה יותר מאשר לו היו ממשיכים לנהל משק בית משותף". טרכטינגוט הוסיפה כי "בהיעדר ראיות על מצבם הכלכלי של הנאשמים, יש להטיל על כל אחד מהם מחצית מהקנס אשר היה מוטל על התא המשפחתי".

עורכת דינו של בן דב, נטלי צרף רביב, מסרה כי בן דב טרם החליט אם לערער על ההחלטה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?