בגלל מייל שנשלח בטעות: הקרב בין פרטנר ל-HOT הגיע לבית המשפט

בית המשפט המחוזי בתל אביב ידון הבוקר בטענת פרטנר כי מייל שנשלח בטעות ממשרד עורכי הדין שלה למתחרה העתידית HOT סיכל עסקת תוכן עם HBO ■ בית המשפט יברר אם תקלת המייל גרמה ל-HOT להציע לHBO מחיר גבוה יותר

עידו באום
עידו באום
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סדרת הטלוויזיה בנות
סדרת הטלוויזיה "בנות"צילום: אי־פי
עידו באום
עידו באום

העימות בין חברת פרטנר לחברת HOT סביב זכויות השידור של "משחקי הכס" וכל יתר סדרות חברת התוכן האמריקאית HBO יגיע היום לבחינה ראשונית של השופט מגן אלטוביה בבית המשפט המחוזי בתל אביב. פרטנר מבקשת מבית המשפט להקפיא את המגעים בין HOT לבין HBO עד לבירור המחלוקת שמרעידה את שוק הטלוויזיה בישראל.

הפרשה נשמעת כמו פרק בסדרה של HBO: תקלה בשליחת מייל לאדם הלא נכון שגורמת למפח נפש גדול, עימות משפטי רווי יצרים, ומעל לכל - ניסיון לערער את שליטתה של חברה דומיננטית בשוק כולו.

ברקע העלילה עומדת הכוונה של חברת הסלולר פרטנר להיכנס כמתחרה רביעית לשוק הטלוויזיה הרב־ערוצית. כיום נשלט השוק על ידי HOT, והמתחרה העיקרית היא חברת הלוויין yes, ואחריהן רודפת סלקום TV. פרטנר ניהלה משא ומתן עם HBO בתקווה להשיג בלעדיות על תכניה של החברה, כדי להגדיל את האטרקטיביות שלה לקראת השקת שירות הטלוויזיה שלה בעוד כשנה.

ההשלמה האוטומטית גרמה לטעות גורלית

התקלה אירעה כשמייל הכולל פרטי משא ומתן נשלח בטעות ממשרד עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן שייצג את פרטנר לסמנכ"ל התוכן של HOT, יורם מוקדי. זה רגע מביך ולא נעים למשרד עורכי הדין, אחד משלושת הגדולים במדינה.

מנכ"ל פרטנר, איציק בנבנישתיצילום: ליאור מזרחי

הסיבה לטעות היא כנראה פונקציית ההשלמה האוטומטית של כתובת המייל (autocomplete). מחלקת התקשורת של משרד הרצוג פוקס נאמן ייצגה את פרטנר במשא ומתן ומייצגת גם את HOT בענייניה השוטפים. ייתכן שהבלבול הוא תוצאה של ייצוג שני הלקוחות. ייתכן שבעבור המשרד מדובר בחשיפה לתביעה מצד פרטנר אם יתברר כי נגרם לה נזק.

HOT אמנם התחייבה לפרטנר לפי דרישתה של פרטנר לא לעשות שימוש במייל, אך פרטנר טוענת כי זמן קצר לאחר מכן העלתה HBO את המחיר בעשרות מיליוני דולרים, לסכום יותר מכפול מהסכום שעליו דובר בין הצדדים במשא ומתן עד לאותו שלב. הנתונים המלאים סמויים בגלל דרישתה של פרטנר לחסיון סוד מסחרי על פרטי המשא ומתן בינה לבין HBO.

לפי גרסת פרטנר, המחיר שדורשת HBO עלה לאחר חשיפת המייל מול HOT. מנגד, HOT טוענת כי ניהלה משא ומתן מול HBO עוד לפני שנשלח המייל שחולל את המפץ.

פרטנר מיוצגת כעת על ידי עו"ד דוד חודק ממשרד גרוס קלינהנדלר חודק הלוי גרינברג. בהליך הנוכחי HOT שכרה את עו"ד ד"ר גיל אוריון ממשרד פישר בכר חן. HBO כלל אינה צד בתביעה של פרטנר נגד HOT, באופן תמוה. למרות זאת, ולנוכח התסבוכת, הצטיידה HBO בעורכי הדין נגה רובינשטיין וצבי בר נתן ממשרד גולדפרב־זליגמן.

טענה חוזרת במשרד התקשורת, שמצאה את ביטויה גם בדו"ח שחיבר הצוות בראשות מנכ"ל המשרד שלמה פילבר, היא כי שוק השידורים הרב-ערוציים בישראל סובל מתחרות ירודה ומחירים גבוהים. מלחמת פרטנר ב-HOT מחממת גם את החזית הזאת.

מנכ"לית HOT, טל גרנות גולדשטייןצילום: רמי זרנגר

פרטנר פנתה לממונה על ההגבלים העסקיים, עו"ד מיכל הלפרין, בדרישה לחקור את הטענה בדבר התערבותה של HOT במשא ומתן בין פרטנר ל-HBO. HOT היא מונופול השולט ביותר ממחצית שוק השידורים הרב-ערוציים, ולכן החוק אוסר עליה לנצל את כוחה לרעה. מהטעם הזה אסור ל-HOT גם לכרות הסכמי שידור בלעדיים.

הממונה יכולה לבחון אם HOT ניהלה משא ומתן עם HBO לאחר קבלת המייל, אם HOT הציעה ל-HBO מחיר גבוה יותר מזה שהוצע לה עד אותו רגע, ואם גובה הצעה זו משקף כוונה לסכל את כניסתה של פרטנר לשוק. השאלה האחרונה היא כמובן הרגישה ביותר והמסובכת ביותר להוכחה. מכיוון של-HOT ממילא אסור לדרוש בלעדיות מ-HBO, היא אינה יכולה למנוע הסכם גם עם פרטנר. עם זאת, העלאת מחיר מצד HOT יכולה לדחוף את HBO לדרוש מפרטנר מחיר גבוה יותר כתנאי לבלעדיות. בבית המשפט ייחשפו התכתבויות המייל והדרמה תוכרע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון