הוסגר לישראל בכיר ב"מי אביבים" שנמלט לפנמה לאחר שנחשד בעבירות שוחד ומרמה

לפי החשד, בשנים 2010-2013 עובדים בתאגיד מי אביבים חברו לחברות קבלניות, שזכו במכרזי התאגיד, וקיבלו שוחד בתמורה לאישור מהיר של דרישות תשלום מנופחות וכוזבות

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

יוסף לייבוביץ׳, בכיר לשעבר בתאגיד "מי אביבים", שנמלט לפנמה לאחר שנחשד בביצוע עבירות שוחד, מירמה והלבנת הון, הוסגר לישראל - כך הותר לפרסום היום.

בסוף 2013 נפתחה חקירה בחשד לשורת עבירות שוחד, מרמה, גניבה, הלבנת הון ועבירות מס על ידי בכירים ועובדים בתאגיד "מי אביבים", חברות קבלניות המועסקות על ידי התאגיד ומעורבים נוספים. החקירה נוהלה על ידי המשטרה בשיתוף רשות המסים, המפקח על הנש"מ (נותני שירותי מטבע) במשרד האוצר והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ונערכה בליווי פרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה.

יוסף לייבוביץ׳ בהארכת מעצר בדצמבר 2013צילום: מוטי מילרוד

ב-2015, לאחר שממצאי החקירה הועברו לפרקליטות, נמלט יוסף לייבוביץ׳ מישראל. הוא אותר בפנמה לאחר חקירה משותפת עם רשויות האכיפה בחו"ל - וביולי 2016 נעצר. בעקבות צו מעצר בינלאומי שהתבסס על ראיות לכאורה כנגד לייבוביץי וחשודים נוספים בפרשת "מי אביבים" נעצר לייבוביץ' ביולי 2016. כחודש לאחר מכן אושרה ההסגרה וב-30 באוגוסט נחת לייבוביץ' בנתב"ג מלווה בשוטרי משטרת ישראל. עם הגעתו לארץ, הוא נעצר ומעצרו הוארך בשלב זה עד מחר.

לפי החשד, בשנים 2010-2013 עובדים בתאגיד מי אביבים חברו לחברות קבלניות, שזכו במכרזי התאגיד, וקיבלו שוחד בתמורה לאישור מהיר של דרישות תשלום מנופחות וכוזבות בהיקפים גדולים. זאת כאשר עובדי מי אביבים העלימו עין מחריגות של הקבלנים מתנאי המכרז. במשך השנים החברות הקבלניות זכו במכרזים במרמה והנפיקו לתאגיד, על בסיס הדיווחים הכוזבים, חשבוניות כוזבות שאושרו לתשלום על ידי עובדי התאגיד המשוחדים.

עורכי דינו של לייבוביץ', דרור מתתיהו ודנה שול, ממשרד פישר, בכר, חן, מסרו בתגובה: "שתי ערכאות בתי המשפט קבעו במפורש, כי מרשנו יצא מן הארץ ושהה מחוצה לה כדין, לאחר פקיעת תוקפם של כל הערבויות והתנאים המגבילים שהוטלו עליו. יתרה מזו, קבעו, כי בעת יציאתו לא היה דרוש לחקירה וכי מאוחר יותר, עת נדרש לחקירה, לא חלה עליו כל חובה חוקית להתייצב. הגעתו של מרשנו לישראל התאפשרה בעקבות הסכמתו לעשות כן ובשום אופן לא כתוצאה מהחלטה שיפוטית שנכפתה עליו. עד היום, טרם הוגש כתב אישום כתב אישום נגד מרשנו, למרות חלוף כשלוש שנים ממועד פרוץ החקירה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות