הוסגר לישראל בכיר ב"מי אביבים" שנמלט לפנמה לאחר שנחשד בעבירות שוחד ומרמה

לפי החשד, בשנים 2010-2013 עובדים בתאגיד מי אביבים חברו לחברות קבלניות, שזכו במכרזי התאגיד, וקיבלו שוחד בתמורה לאישור מהיר של דרישות תשלום מנופחות וכוזבות

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

יוסף לייבוביץ׳, בכיר לשעבר בתאגיד "מי אביבים", שנמלט לפנמה לאחר שנחשד בביצוע עבירות שוחד, מירמה והלבנת הון, הוסגר לישראל - כך הותר לפרסום היום.

בסוף 2013 נפתחה חקירה בחשד לשורת עבירות שוחד, מרמה, גניבה, הלבנת הון ועבירות מס על ידי בכירים ועובדים בתאגיד "מי אביבים", חברות קבלניות המועסקות על ידי התאגיד ומעורבים נוספים. החקירה נוהלה על ידי המשטרה בשיתוף רשות המסים, המפקח על הנש"מ (נותני שירותי מטבע) במשרד האוצר והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור ונערכה בליווי פרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה.

יוסף לייבוביץ׳ בהארכת מעצר בדצמבר 2013צילום: מוטי מילרוד

ב-2015, לאחר שממצאי החקירה הועברו לפרקליטות, נמלט יוסף לייבוביץ׳ מישראל. הוא אותר בפנמה לאחר חקירה משותפת עם רשויות האכיפה בחו"ל - וביולי 2016 נעצר. בעקבות צו מעצר בינלאומי שהתבסס על ראיות לכאורה כנגד לייבוביץי וחשודים נוספים בפרשת "מי אביבים" נעצר לייבוביץ' ביולי 2016. כחודש לאחר מכן אושרה ההסגרה וב-30 באוגוסט נחת לייבוביץ' בנתב"ג מלווה בשוטרי משטרת ישראל. עם הגעתו לארץ, הוא נעצר ומעצרו הוארך בשלב זה עד מחר.

לפי החשד, בשנים 2010-2013 עובדים בתאגיד מי אביבים חברו לחברות קבלניות, שזכו במכרזי התאגיד, וקיבלו שוחד בתמורה לאישור מהיר של דרישות תשלום מנופחות וכוזבות בהיקפים גדולים. זאת כאשר עובדי מי אביבים העלימו עין מחריגות של הקבלנים מתנאי המכרז. במשך השנים החברות הקבלניות זכו במכרזים במרמה והנפיקו לתאגיד, על בסיס הדיווחים הכוזבים, חשבוניות כוזבות שאושרו לתשלום על ידי עובדי התאגיד המשוחדים.

עורכי דינו של לייבוביץ', דרור מתתיהו ודנה שול, ממשרד פישר, בכר, חן, מסרו בתגובה: "שתי ערכאות בתי המשפט קבעו במפורש, כי מרשנו יצא מן הארץ ושהה מחוצה לה כדין, לאחר פקיעת תוקפם של כל הערבויות והתנאים המגבילים שהוטלו עליו. יתרה מזו, קבעו, כי בעת יציאתו לא היה דרוש לחקירה וכי מאוחר יותר, עת נדרש לחקירה, לא חלה עליו כל חובה חוקית להתייצב. הגעתו של מרשנו לישראל התאפשרה בעקבות הסכמתו לעשות כן ובשום אופן לא כתוצאה מהחלטה שיפוטית שנכפתה עליו. עד היום, טרם הוגש כתב אישום כתב אישום נגד מרשנו, למרות חלוף כשלוש שנים ממועד פרוץ החקירה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"