ענבל אור יוצאת לקרב - ומגייסת אפילו את שלמה ארצי

בתגובה לדו"ח הנאמן איתן ארז כתבה אור לביהמ"ש כי "כאשר מסמנים מטרה מראש, כפי שעשה הנאמן, כל האמצעים כשרים" ■ על הטענות למכירת דירות כפולות כתבה אור: זה כמו OVER BOOKING בחברות תעופה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה

"הדו"ח של הנאמן נועד בראש ובראשונה לתקשורת, עם סיפורים שהתקשורת אוהבת, שאין בינם לבין העובדות כל קשר". כך כתבה ענבל אור לבית המשפט המחוזי בתל אביב בתגובה לדו"ח שהגיש הנאמן, עו"ד איתן ארז.

אור ציינה כי בשעות הלילה שבין חמישי לשישי, התגייסו רואי חשבון מהבכירים והמומחים בישראל ובדקו את הדו"ח שהגיש הנאמן והגישו חוות דעת שמצביעה על כך "שהדו"ח של הנאמן הוא שטחי, מבוסס על 'נודע לי' ו'נאמר לי', תוך טעויות חשבונאיות גסות" והכל לטענתה כדי להביא לשורה האחרונה בדו"ח, כי יש לפרק את החברות ולמנות את הנאמן למפרק.

ענבל אורצילום: מוטי מילרוד

"כאשר מסמנים מטרה מראש, כפי שעשה הנאמן, כל האמצעים כשרים, לרבות חצאי אמיתות שגרועות משקר, כמו הטענה שמי שנרשם לדירה מימן תכשיטים של אור" נכתב בתגובה. לדברי אור "זו לא רק דמגוגיה זולה, אלא שקרים והיעדר הבנה בסיסי ברישום הדו"חות הכספיים".

אור מסתמכת על חוות דעת חשבונאית שערך עבורה רו"ח יהודה בר לב שעבד במהלך הלילה. לטענתה, הוא מצא כבר בבדיקה הראשונה כי אין בין המספרים שבדו"ח הנאמן והעובדות שום קשר. "הקביעות של הנאמן על עודף התחייבויות על נכסים בסך של 127 מיליון שקל היא בדותה, אם לא דבר חמור יותר של הטעיית בית המשפט, וכל זאת על מנת שימנה את הנאמן למפרק, שהרי אם לא יטען כך איך יתמנה למפרק?".

על רקע הנסיבות האלה מדגישה אור "היו ידיו של הנאמן צריכות לרעוד בשעה שנטל לעצמו את העוז לבקש את פירוק החברה מבלי שיש בידיו לכל הפחות חוות דעת חשבונאית של ממש - ודי בכך כדי להעיד על חוסר אחריותו של הנאמן כלפי ציבור הרוכשים, קל וחומר כלפי בית המשפט שמינה אותו".

אור טוענת כי אלמלא חקירת מע"מ ומה שקרה בעקבותיה, איש לא היה פונה לבית המשפט והפרויקטים והעסקים היו ממשיכים להתנהל כתיקונם. התקשורת שליוותה כל צעד ושעל בכניסתה לחקירה וביציאתה, היא זו שהביאה לדבריה למצב הבלתי אפשרי אליו היא נקלעה.

בעיות משפטיות סדרתיות כמה מהפרויקטים הבעייתיים של ענבל אור. נתונים: רז סמולסקי

בדו"ח שהגיש אתמול הנאמן עו"ד ארז, הוא העלה טענות קשות ואף פליליות כלפי התנהלותה של אור. הבדיקה שערך העלתה לדבריו היבטים בלתי חוקיים רבים בהתנהלות החברות.

בין היתר ציין ארז כי מבדיקת הנהלת החשבונות של אור סיטי עולה כי אור עצמה משכה בעצמה מהחברה סכומים בסך כולל של כ-6.5 מיליון שקל כמשיכה ולא כשכר או כדיווידנד.

"כפי שהתברר לנאמן מבדיקה ראשונית של מסמכי הנהלת החשבונות, התברר כי אור השתמשה בכספי החברות כרכושה הפרטי ובכלל זה השתמשה בכספי החברות לצורך מתן הלוואות לבני משפחתה", כתב עו"ד ארז.

הוא הוסיף כי כרטסת הנהלת החשבונות של החברה כוללת הוצאות פרטיות רבות, למשל, טיסות לחו"ל וחופשות משפחתיות בעשרות אלפי שקלים, אחזקת גינה בכ–17 אלף שקל, רכישת אופנוע בכ–18 אלף שקל, רכישות תכשיטים בעשרות אלפי שקלים מחברת ה.שטרן ואחרות, רכישות בעשרות אלפי שקלים בחנויות אופנה, תשלום שכר למטפלת, רכישות רבות של אביזרים לתינוקות ועוד.

עו"ד איתן ארז. שבוע אחד הספיק לו צילום: דודו בכר

הנאמן ציין גם כי עמותת קו לחיים פנתה אליו בטענה כי אור חייבת לה זה זמן רב 75 אלף שקל שמקורם ב–25 אלף שקל שהיא הבטיחה לתרום לעמותה מעל במה במעמד של מאות מכובדים בעת אירוע השקה ב–2010, סכום שלא שולם על ידה.

במקרה נוסף הבטיחה אור לממן עלויות הפקה בסך 50 אלף שקל לאירוע התרמה, ואולם למרות החשיפה הרבה שניתנה לה באותו מעמד בתקשורת ובערב עצמו, כל פניות העמותה לשאת בעלות ההפקה לא נענו, והעמותה נאלצה לשאת בהוצאות הפקת האירוע.

בתגובה שהגישה, התייחסה אור לטענות האלה: "סיפור על אי העברת תרומה לחולה סרטן בסך 50 אלף שקל היא מרגשת כל אדם, אבל מה לעשות, שענבל אור דאגה לאירוע עם שלמה ארצי ושלומי שבת וגייסה 250 אלף שקל כדי לשלוח את החולה לטיפול בחו"ל - זה לא עניין את הנאמן, שאף לא שאל את תגובתה לפני שכתב דברי כזב אלה".

היא התייחסה גם לטענות הנוגעות למכירת דירות כפולות. "הסיפור הזה פיקנטי, אבל העובדות שונות לחלוטין" נכתב בתגובה. "כפי שיש בכל חברות התעופה רישום של OVER BOOKING למקרה שלא יופיעו כל הטסים, כך גם ברישום לדירה, אין ולא היתה התחייבות מצד הנרשמים, כי לאחר הרישום ותשלום סכום ראשוני ירצו להתקשר בהסכם רכישה - כך גם לחברה היתה הרשות בהתאם להסכמים, להודיע על ביטול הרישום והחזרת הכסף".

באשר למשיכות הכספים של אור נטען בתגובה כי "בעוד הנאמן יצר דרמה על משיכות כספים על ידי אור לצרכיה הפרטיים, הרי שמדובר בפעולה חוקית לחלוטין ומקובלת באלפי חברות פרטיות. אור יכלה לדבריה למשוך את הכספים כדיבידנד לאור רווחי החברות, אולם היא לא עשתה כן, זאת לטענתה, על מנת שלא לפגוע בהון של החברה".

אור מבקשת מבית המשפט להאריך את תקופת הקפאת ההליכים למשך 45 יום, זאת כדי להגיש הסדר נושים ולכנס אסיפות נושים בתוך חודש. היא מבקשת למנות בעל תפקיד אחר, בעל ניסיון בתחום שיקום והבראת חברות, היא מציעה לתפקיד את רו"ח צבי יוכמן או רו"ח גבי טרבלסי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?