כתב אישום נגד עו"ד יורם יוסיפוף ואיש העסקים פרדי רובינסון בגין עבירות מס

יוסיפוף מואשם בעבירות מס בהיקף של כ-25 מיליון שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה

פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הגישה אתמול (א) לבית המשפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד עורך הדין ואיש העסקים יורם יוסיפוף ונגד החברות רוי נדל"ן גרופ, MASY וספידי לינק שבשליטתו. יוסיפוף מואשם בעבירות מס בהיקף של כ-25 מיליון שקלים. בפרשה הזו זומנו לשימוע גם מתווך הנדל"ן רוני מאנה ואיש העסקים פרדי רובינסון אולם לאחר הליך השימוע הודיעה להם הפרקליטות על סגירת תיקי החשדות נגדם מחוסר ראיות מספיקות.

אלא שהפרקליטות החליטה להגיש נגד רובינסון כתב אישום בעניין אחר, אתמול היא הגישה נגדו כתב אישום בו הוא מואשם בכך שרשם משכורות כוזבות לאשתו בחברת "פרדי רובינסון נכסים בע"מ" שבשליטתו וזאת למטרת השמטת הכנסות בסכום של כמיליון שקלים.

במרכז כתב האישום נגד יוסיפוף עומדת החברה הממשלתית לור"ם החברה לפיתוח לוד רמלה, המכונה לנדקו אותה רכש יוסיפוף ב-2004.

על פי כתב האישום, במהלך השנים 2007-2006 תיווך מאנה במספר עסקות, בהן עסקת "אוסיף", למכירת מניות חברת "אוסיף", מקבוצת חברות "אביב" לארקדי גאידמק, בתמורה לדמי תיווך בסך כולל של 12 מיליון שקל, כולל מע"מ.

לטענת הפרקליטות, עסקות התיווך האלה אותן ביצע מאנה נרשמו על ידי יוסיפוף, בהסכמה של מאנה ופרדי רובינסון, כהכנסות של חברת לנדקו, ודווחו בדו"חות של חברת לנדקו לשנים 2006 ו-2007, כ"הכנסות אחרות".

בנובמבר 2006 פתחה לנדקו, באמצעות יוסיפוף, חשבון בנק מיוחד בבנק מזרחי, החשבון הזה יועד לקליטה של ה"הכנסות האחרות". סמוך לאחר פתיחתו, שיעבד יוסיפוף את החשבון לטובת הבנק, לשם מתן ערבות מוחלטת, ללא הגבלה בסכום, לחובותיו האישיים לבנק. ב-2009 חילט הבנק את החשבון שעמד באותה עת על סך של כ-12.5 מיליון שקל. בעקבות החילוט, נותרו יוסיפוף והחברה MASY שבשליטתו, חבים ללנדקו מיליוני שקלים.

לטענת הפרקליטות, בסוף אותה שנה התקשר יוסיפוף בהסכם עם פרדי רובינסון, בעל חברת מילומור, למכירת מניות חברת לנדקו למילומור. בהסכם המכירה נרשם כי MASY תעביר את מלוא אחזקותיה בחברת לנדקו למילומור "ללא תמורה".

באותו הסכם נקבע עם זאת כי מילומור תוותר ל-MASY על החזר התחייבויותיה ללנדקו, עד לסך של 20 מליון שקל. בשנת 2011 נמחקו בספרי לנדקו חובותיו של יורם יוסיפוף וחברת MASY, שעמדו אותה עת על סך כולל של למעלה מ-19 מיליון שקל.

בדו"ח על הכנסותיו לשנת המס 2009 שאותו הגיש יוסיפוף לפקיד השומה, הושמטה ההכנסה הנובעת ממחילת חוב זו, בסכום של למעלה מ 13.5 מיליון שקל. חברת MASY שבשליטתו לא הגישה כלל לפקיד השומה דו"חות החל משנת 2011 ואילך, ובכך השמיטה דיווח על הכנסתה שלה בסך של כ-5.5 מליון שקל. בדרך זו, לטענת פרקליטות, העלים יוסיפוף, יחד עם החברה MASY שבשליטתו, הכנסות בסכום כולל של כ- 20 מיליון שקל.

יוסיפוף מואשם גם בכך שחברת רוי נדל"ן גרופ שבבעלותו נמנעה מהגשת דו"חות לפקיד השומה החל משנת 2008 ואילך. כמו כן, חברת ספידי לינק, שאף היא בבעלות יוסיפוף, נמנעה מהגשה של דו"חות על הכנסותיה למן שנת 2010 ואילך. בשנת 2010 ביצעה חברת ספידי לינק עסקת תיווך בין חברת "חבס" לחברת "בסר", למכירה של מגרשים בפארק צמרת בתל אביב, שהניבה הכנסות בגובה של למעלה מ-5 מיליון שקל.

יוסיפוף מואשם גם בכך שרשם משכורות לגרושתו, שבפועל לא עבדה בחברת MASY. רישום המשכורות נועד כדי להקטין במרמה את הכנסותיו החבות במס של יוסיפוף.

התיק נחקר על ידי פקיד שומה חקירות תל- אביב. כתב האישום הוגש באמצעות עוה"ד איריס שמואלי ויפעת גדנקן מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

עורכי דינו של רובינסון, נבות תל צור ואודי ברזלי, מסרו בתגובה: "מר רובינסון קיבל היום הודעה לפיה נסגר בעניינו תיק החקירה המרכזי של חברת לנדקו ועו"ד יוסיפוף. למרות זאת, באופן תמוה הוגש נגדו כתב אישום בעניין שולי, של העסקת אישתו. עניין שאין לו שום קשר לפרשה המרכזית שנחקרה ונסגרה. יש רק לתמוה מדוע בעניין פעוט כל כך, שמסתיים כדבר שבשיגרה ללא הגשת כתב אישום, נוקטות הרשויות כאן באופן חריג כל כך".

פרדי רובינסון

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן