שלמה נחמה יועמד לדין בכפוף לשימוע בגין דיווח כוזב לרשות המסים

לפי החשד, יו"ר הפועלים לשעבר דיווח על מכירת דירה, בעוד שלמעשה מכר מעטפת של דירה - כלומר, דירה שאינה מוכנה למגורים, ולכן היה חייב במס בגינה ■ גם עורכי הדין גבע חביב ואורית קוך זומנו לשימוע לפני העמדה לדין

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפרת נוימן
אפרת נוימן

פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה) הודיעה היום (א') לשלמה נחמה, יו"ר בנק הפועלים לשעבר, ולעורכי הדין גבע חביב ואורית קוך כי נשקלת העמדתם לדין, בכפוף לשימוע, בגין שימוש במרמה ותחבולה בכדי לקבל פטור ממס שבח מקרקעין עבור מכירת נכס בשווי עשרות מיליוני שקלים. בנובמבר 2014 זומן נחמה לחקירה ברשות המסים בעניין זה.

עו"ד גבע חביב הוא שותף במשרד כספי ושות'. עורכת הדין אורית קוך היא ראש תחום מיסוי מקרקעין במשרד זיו שרון ושות'. במשך שנים היא שימשה בתפקיד בכיר במיסוי מקרקעין ת”א כרכזת חוליית השגות ועררים.

שלמה נחמהצילום: תומר אפלבאום

בהודעה מהיום נכתב כי בשנת 2013 החזיק נחמה, ביחד עם בת זוגו, במעטפת דירת מגורים במגדל יוקרה בתל אביב. מדובר בדירת יוקרה שרכש בפרויקט רוטשילד 1 בתל אביב - מגדל מגורים שבו השתכנו בין היתר צבי זיו ועידן עופר. בסוף 2013 מכר נחמה את הדירה בכ–45 מיליון שקל. לפי החשד, נחמה דיווח על מכירת דירה, בעוד שלמעשה מכר מעטפת של דירה - כלומר, דירה שאינה מוכנה למגורים, ולכן היה חייב במס בגינה. נחמה טען בפני רשות המסים כי הוא פטור ממס, שכן לא מכר דירה במשך ארבע שנים קודם לעסקה זו.

על פי הדין, מעטפת דירה שאינה ראויה למגורים, אינה מזכה את המוכר בפטור ממס מקרקעין. לאחר מו"מ עם רוכש פוטנציאלי, התקשר נחמה בהסכם למכירת מעטפת הדירה תמורת 45 מיליון שקל. בעקבות המכירה פעלו החשודים לשיפוץ ארעי וזמני בנכס, בעודם מודעים לכך שרוכש הנכס יהרוס את השיפוץ כשיקבל חזקה בנכס, ומבלי שהשיפוץ השפיע על מחיר הנכס, שנקבע עבור מכירת המעטפת בלבד. בנוסף, נכתב בהודעה כי בדיווח שהוגש למנהל מיסוי מקרקעין בגין המכירה השמיטו החשודים פרטים מהותיים על מנת להסתיר את התחבולה בה נקטו. על פי החשד ביצוע השיפוץ הארעי והדיווח החלקי והמטעה למנהל מיסוי מקרקעין מהווים שימוש במרמה ותחבולה, במטרה להתחמק מתשלום מס עבור מכירת הנכס.

מדובר בתיק שנחקר על ידי רשות המסים - חקירות מס הכנסה תל אביב.

מטעמו של שלמה נחמה נמסר כי, "הדירה המדוברת נמכרה כאשר היא עומדת בכל הקריטריונים המזכים את נחמה בפטור ממס במכירת דירת מגורים מזכה. כמו כן, הוא פעל בנושא בעצה וליווי של יועצים משפטיים מהשורה הראשונה. יצוין, כי במסגרת הערר האזרחי הציג נחמה באמצעות עורכי דינו את מכלול הקריטריונים המזכים בפטור תוך הצגת ראיות ותקדימים המוכיחים זאת".

עו"ד דורון ברזילי, המייצג את עו"ד אורית קוך, מסר: "מדובר במחלוקת אזרחית לגיטימית שראוי שתתברר בהליך אזרחי. אנחנו מעריכים כי לאחר שנפרוש את טענותינו, התיק יחזור למימדים הראויים לו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם