נאמני סולתם: הוגשו חמש הצעות לרכישת החברה

בית המשפט המחוזי בלוד האריך את הקפאת התהליכים של החברה אולם דחה את בקשת בעלי המניות להקפאת הליכים אישית ■ על השולחן מונחות חמש הצעות לרכישת החברה, הגבוהה שבהן בשווי 20 מיליון שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בית המשפט המחוזי בלוד האריך אתמול את הקפאת ההליכים של חברת סולתם רדד, אולם דחה את בקשת בעלי המניות של החברה לקבלת הקפאת הליכים אישית ביחס לחובות האישיים שלהם. אתמול הגישו נאמני החברה, עוה"ד עמית פינס ורון חכים, דו"ח מטעמם, שבו ציינו כי הוגשו להם חמש הצעות לרכישת החברה - כולן מגובות בערבות בנקאית.

ההצעה הגבוהה ביותר נכון לעכשיו היא של שלומי גבאי, מנכ"ל איקאה לשעבר. תאגיד דנדוש נכסים מטעמו של גבאי, הציע לרכוש את מניות החברה תמורת 20 מיליון שקל, מהם 3 מיליון שקל במזומן ו–17 מיליון שקל בפריסה לחמש שנים, זאת בכפוף לביצוע התאמות לנתוני המלאי שיימצאו בספירה בפועל. הצעה שנייה לרכישת מניות החברה התקבלה ממסלמני גרופ, שמבקשת לרכוש את מניות החברה תמורת 7 מיליון שקל.

הדיון בבית המשפט בדבר הקפאת תהליכים של חברת סולתםצילום: אילן אסייג

הצעה שלישית הוגשה על ידי חברת מאיו א.י השקעות, שהציעה לרכוש את פעילות החברה ונכסיה תמורת 3 מיליון שקל במזומן ותשלום נוסף בגין מוניטין בשיעור של 3% ממחזור המכירות ב–2016–2020, ובסך שלא יפחת מ–1.2 מיליון שקל מדי שנה. הצעה רביעית, של חברת פעמית, היא לרכוש את פעילות החברה ונכסיה תמורת 2.1 מיליון שקל. בדיון בבית המשפט אתמול עידכן פינס כי התקבלה הצעה חמישית, של חברת עולם הבית, שהציעה לרכוש את החברה תמורת 5 מיליון שקל.

פינס ביקש בבית המשפט להאריך את הקפאת ההליכים בתקופה קצרה ובהפעלה לא גירעונית. הוא ציין כי בכוונת הנאמנים לקיים ישיבה מקדמית עם המציעים, כדי ליישר אותם למכנה משותף, שניתן יהיה להשוות את ההצעות - מה שלא ניתן לעשות במצב הנוכחי, מכיוון שההצעות שונות זו מזו בתנאיהן. פינס הסביר כי בכוונתם "לקיים התמחרות מהירה וזריזה ולצאת לדרך עם משקיע חדש, ואז לבדוק היתכנות של הסדר נושים על בסיס ההצעה הזאת".

בכוונת הנאמנים להשתמש בהצעה הגבוהה ביותר כרף תחתון. לדבריהם, רק בסיומה של ההתמחרות ניתן יהיה להעריך בוודאות סבירה לאן מועדות פני החברה ואם יש מקום לנסות להגיע על בסיס ההצעות להסדר נושים.

שלומי גבאי, מנכ"ל איקאה לשעבר, בדיון בעניין סולתם בבית המשפט בלוד

סולתם רדד עוסקת בייצור, יבוא ושיווק של מוצרים בתחום הבישול, האירוח ומוצרי נוי לבית. היא הוקמה ב–2001, כחלק מהליך מיזוג של שתי חברות בעלות המותג סולתם ורדד שפועלות בישראל כ–65 שנה. לחברה 17 חנויות ברחבי הארץ תחת שם המותג סולתם רדד. היא מעסיקה 116 עובדים, ובעלת המניות היחידה בה היא עמירה ליברמן. הבקשה להקפאת הליכים הוגשה על ידי החברה לפני כשבועיים. היא ציינה בה כי יש לה חובות של 60 מיליון שקל, ובבעלותה נכסים בשווי 26 מיליון שקל, שנשענים על מימוש מלאי, גביית כספים מלקוחות ומכירת הפעילות.

לדברי הנאמנים, מאז מתן הצו הם פעלו בשני מישורים עיקריים ומקבילים. האחד, תפעולה השוטף של החברה, והשני, פרסום הזמנה להציע הצעות לרכישתה ונקיטת הפעולות הנדרשות למציאת רוכשים. לדבריהם, החברה הופעלה כעסק חי ולא נערכו בה שינויים משמעותיים באופי הפעילות. כל סניפי הרשת המשיכו לעבוד באותה מתכונת, וכל עובדי החברה, למעט ההנהלה הבכירה - בני המשפחה של בעלי השליטה - המשיכו בתפקידם והועסקו על ידי הנאמנים. הפעלת החברה נעשתה ללא מימון חיצוני ומתוך מקורותיה בלבד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"