הקרב מתחמם: לאומי הגיש בקשה לפשיטת רגל, ברק כהן הגיש קובלנה פלילית נגד רוסק-עמינח

הבקשה לפשיטת רגל - בגלל חוב של כ-150 אלף שקל ■ הקובלנה נגד מנכ"לית בנק לאומי - בגין עבירות איומים, פגיעה בפרטיות ולשון הרע

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפרת נוימן
אפרת נוימן

בנק לאומי הגיש לפני שבוע בקשה לפשיטת רגל כנגד עו"ד ברק כהן בשל חוב כלפי הבנק של כ-150 אלף שקל. לפי הבקשה, מדובר בחוב לגביו ניתן באוקטובר 2013 פסק דין בהעדר הגנה. במקביל, ציין כהן – אשר ייסד ועומד בראש קבוצת המחאה "באים לבנקאים" - כי הוא הגיש קובלנה פלילית פרטית נגד מנכ"לית בנק לאומי רקפת רוסק עמינח ושלוחה, טיראן פרטוק, בגין עבירות איומים, פגיעה בפרטיות ולשון הרע.

נכון לאוקטובר 2014, היו לכהן חובות של 224 אלף שקל. כך עולה מתיקי הוצאה לפועל שנפתחו נגדו (נגד כהן נפתחו מאז שנת 2000, 11 תיקי הוצאה לפועל, כשמאז נסגרו ארבעה מתוכם).

עו"ד ברק כהן

נראה כי כבר בסוף 2014 היה ניסיון ליישב את החוב ללאומי (שהוא המשמעותי ביותר מבין חובותיו של כהן) שכן נשלחה לכהן על ידי עורך דין שמייצג את בנק לאומי טיוטת הסדר פשרה עמו ועם אביו הרצל כהן לפיה ישלם האב את חובו של הבן בסך 75 אלף שקל ולאחר מכן יעוכבו ההליכים אשר ננקטו נגד הבן בתיק ההוצל"פ. כהן טוען שההסכם לא נחתם מכיוון שהוא סירב להפסיק את פעילותו נגד רוסק עמינח. לדבריו: "אני לא מנהל את המאבק כדי לקבל טובת הנאה אישית אלא להפך, המאבק קיים כי לא הסכמתי לאיומים".

לטענת הבנק, עם זאת, טיוטת הסכם הפשרה הועברה לכהן ולאביו שלא בידיעת הבנק (לטענתם, כמו כל הסכם שלא מובא לידיעת הבנק עד שהוא סגור), הם טוענים כי ממילא לא היו מאשרים אותה בשל הנהנתנות שהפגינו ברק ואביו ובכל מקרה לטענתם האב לא הסכים לשלם חוב זה.

כהן מסר: "אף פעם לא חלקתי על החוב, אלא על דרכי הגבייה, ובפרט הניסיון לגבותו באמצעות לחץ על הסביבה שלי. ההיפך, ניסיתי להגיע להסדר שנשלל בגלל המאבק הציבורי. רקפת רוסק עמינח מנצלת בכוחנות את מעמדה כמנהלת בנק כדי לאיים ולסחוט להפסקת מאבק אזרחי לא אלים נגדה ונגד יתר ראשי המערכת הבנקאית שעושקים אותנו. עם ההליך המשפטי שהגישה רקפת אסתדר. המאבק האזרחי לא יסתיים בדרכי סחיטה ואיומים".

מבנק לאומי נמסר: ״מדובר בטענות מופרכות שמועלות בידי אדם שבית המשפט כבר אמר את דברו באשר להתנהלותו הבלתי חוקית, וזאת בצורה החריפה ביותר, בשלוש החלטות נפרדות. זהו המשך מסע ההתחמקות של ברק כהן מתשלום חובותיו לבנק בגין הלוואה לרכישת רכב יוקרה, הלוואה שאותה הוא מסרב להחזיר״.

צו הרחקה כפול

בחודשים האחרונים נאלצו מנכ"לי הבנקים להתמודד עם מחאה לא שגרתית של כהן ושל קבוצת פעילים חברתיים נוספים שהקימו את הפרויקט "באים לבנקאים". הפעילים הגיעו לבתיהם של הבנקאים בשעות הערב, ומחו מול ביתם באמצעות מגפון. כהן גם נהג לתעד את פעולות המחאה שלו והוא פרסם את הסרטונים בעמוד פייסבוק מיוחד תחת הכותרת "באים לבנקאים".

במקרה של רוסק עמינח, בית המשפט הורה בחודש שעבר על מתן צו הרחקה למשך חצי שנה לפעילים החברתיים של "באים לבנקאים" וכהן בראשם. השופטת טל לוי מתחה ביקורת נוקבת על הפעילות של הקבוצה וחייבה אותה בהוצאות משפט של 6,000 שקל. במקרה של קינן, ניתן בחודש שעבר צו גורף יותר ונקבע כי נאסר על כהן "להטריד את קינן ובני משפחתו, בכך דרך ובכל מקום בין במישרין ובין בעקיפין וכן בין בעצמו וכן באמצעות אחרים, ובכלל זה על דרך של פרסום מכל מין וסוג שהוא, במדיה כתובה, ברשת האינטרנט או ברשת חברתית". הצו יעמוד בתוקפו עד דצמבר כשבנוסף נאסר על כהן להתקרב לקינן ולבנו ברדיוס של 200 מטר והוא חויב בהוצאות משפט של 4,500 שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה