מדברים ומסמסים בסלולרי בזמן נהיגה? במשטרה חשבו על עונש חדש

בשל ריבוי תאונות הדרכים, בגלל דיבור בסלולרי בשעת נהיגה, באגף התנועה מעוניינים להחמיר את ההרתעה

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפרת נוימן
אפרת נוימן

ריבוי תאונות הדרכים בגלל שימוש בסלולרי בשעת נהיגה מביא את המשטרה לשקול סנקציה נוספת, מעבר לקנסות גבוהים: החרמת הטלפון הנייד. מאגף התנועה במשטרה נמסר כי "אגף התנועה סבור שיש להחמיר עם ההרתעה ואף לשקול החמרה בענישה המגיעה לכדי החרמת טלפון נייד". הידיעה פורסמה לראשונה בחדשות ערוץ 2.

לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, עד כה (הנתונים נכונים לתאריך 14.06.15) היו השנה 165 הרוגים בתאונות דרכים, לעומת 130 הרוגים בתקופה המקבילה ב-2014 ו-147 בתקופה המקבילה ב-2013.

משטרת תנועהצילום: ניר כפרי

לפי מחקר שפורסם באוקטובר 2010 על ידי ראש אגף המחקר ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מחקרים הראו ששיחה בטלפון בזמן נהיגה מגדילה את הסיכוי למעורבות בתאונת דרכים פי ארבעה לערך וכי שיחה בטלפון מאריכה את זמן התגובה, מפחיתה את היכולת לגלות ולזהות אובייקטים בזמן, מגדילה את מספר הסטיות מנתיב הנסיעה ופוגעת ביכולת לשמור מרחק מכלי רכב אחרים. גם השימוש במסרונים פוגע ביכולות הנהיגה, ונראה שאף יותר משיחה בטלפון. באותו מחקר צוין כי מהמחקרים שנעשו עולה כי קבלת הודעות, ובייחוד שליחתן, פגעו בביצועי הנהיגה. כך למשל נמצא שבזמן שליחת הודעת טקסט נהגים הסירו את מבטם מהכביש בכ-40% מהזמן - פי ארבעה ממשך הזמן הרגיל שהם אינם מסתכלים לכיוון הכביש. עוד נמצא שמספר הסטיות מהנתיב בזמן שליחת המסרונים גדל ב-28% בהשוואה למצב שבו לא נשלח מסרון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה