הותר לפרסום שמו של קצין המשטרה החשוד בהדלפת פרטי חקירה לעו"ד רונאל פישר בתמורה לשוחד

התפתחות דרמטית בפרשת רונאל פישר: נחתם הסכם עד מדינה עם עובדת משרדו ■ נחקרו מספר חשודים נוספים במעורבות בפרשה ביניהם גם בכיר לשעבר בחברה ממשלתית ■ נציגת המחלקה לחקירת שוטרים: "גילינו את האופן בו הם פעלו ואנו מגדירים זאת כיום שחור"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

הותר לפרסום: רב פקד ערן מלכה הוא הקצין מיחידת להב 433 של המשטרה החשוד בהדלפת פרטי חקירה לעו"ד רונאל פישר בתמורה לשוחד. בעקבות ההתפתחות הדרמטית בחקירה התיר היום (א') בית המשפט השלום בפתח תקווה לפרסם את שמו ואת פרטיו שהיו תחת צו איסור פרסום מאז התפוצצות הפרשה ביולי שעבר.

"עיון בדו"ח הסודי שהוגש על ידי המחלקה לחקירות שוטרים מלמד כי אכן שונתה באופן דרמטי נקודת האיזון, החשדות המיוחסים למלכה חמורים ביותר ונאספו כלפיו ראיות טובות שיש בכוחן ללמד על כך שהגיעה העת להורות על פרסום פרטיו נוכח שקיפות ההליך השיפוטי ולצורך גילוי עבירות נוספות", קבעה השופטת מרב גרינברג. מלכה נעצר ביום רביעי האחרון ומעצרו הוארך עד ל-7 במאי. סנגוריו של מלכה, עוה"ד עופר ברטל ודב גלעד כהן סירבו להתייחס

ערן מלכה, קצין המשטרה החשוד בהדלפת פרטי חקירה לעו"ד רונאל פישר בתמורה לשוחד

מוקדם יותר חתמה עובדת משרדו של עו"ד רונאל פישר, שנתון במעצר מאז יום רביעי שעבר, על הסכם עד מדינה עם המחלקה לחקירות שוטרים. ההסכם הזה קושר את פישר לפרשות רבות נוספות, ומבחינת מח"ש מדובר בהתפתחות דרמטית בחקירה, בכוונתה לחקור מעורבים רבים נוספים. בית המשפט השלום האריך היום (א') פעם נוספת את מעצרו של עו"ד רונאל פישר בחמישה ימים.

השופטת ג'ויה סקפה שפירא שדנה בהארכת מעצרו של פישר ציינה כי יש בחתימה על הסכם עד המדינה כדי לשנות את התמונה. "לאחר שהוצגו לי בדיון הנוכחי חומרים הקשורים להארכת המעצר בגין הפרשיות הישנות ניתן לומר כי יש בראיות שנגבו בעקבות חתימת ההסכם כדי להעמיק את החשד גם בגין פרשיות אלה ופעולות החקירה הנדרשות לפיכך יש בהן גם כדי להצדיק דאת המשך המעצר של פישר זאת לצד פעולות החקירה המצדיקות מעצר ביחס לפרשיות החדשות". אמרה. עם זאת, היא ביקרה את התנהלות מח"ש: "מאז הארכת מעצר קודמת בוצעו פעולות חקירה גם ביחס לפרשיות החדשות. עם זאת אינני מבינה מדוע פישר עצמו לא נחקר בנושא זה ולא הוטחו בו החשדות החדשים".

במהלך הדיון אמרה נציגת מח"ש: "מאז שיצאנו עם הפרשה פוצחה שיטה בה פעל פישר וקצין המשטרה. מבחינתנו גילינו את האופן בו הם פעלו ואנו מגדירים זאת כיום שחור....יש הצדקה למעצר כי לא יעלה על הדעת שקצין בכיר במשטרה שחשוף לחקירה סמויה יקשור קשר עם עו"ד בכיר שאין לו קשר עם המעורבים בתיקים וירקמו מזימות על מנת לסחוט. פישר פעל לא אחת לשיבוש. העבירות מעצם טיבן והתנהלותו מוכיחות כי לא ניתן לתת בו אמון".

רונאל פישר בבית המשפטצילום: אוליבייה פיטוסי

עוה"ד קרן שפירא שייצגה את פישר בדיון התנגדה להארכת מעצרו והדגישה כי הוא עד כה הוא שהה במעצר כבר 17 ימים בפרשות שאין בהן חדש. לדבריה מדובר בשתי פרשות עיקריות, עליהן פישר כבר נחקר ביולי. "מאז עברו חודשים רבים והוא זומן לחקירה והתייצב בכל מועד ולא עזב את הארץ למרות שלא הוטלו עליו תנאים. אם היה רוצה לשבש מהלכי משפט יכל לעשות זאת. הוא יודע מה נאמר ומה עבר", הדגישה.

המחלקה לחקירות שוטרים ממשיכה בחקירה, היום נחקרו מספר חשודים נוספים במעורבות בפרשה ביניהם גם בכיר לשעבר בחברה ממשלתית. עם סיום החקירה שלו הוא נעצר בחשד למתן שוחד והוא יובא מחר להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?