המשטרה: להעמיד לדין את ראש רשות מקרקעי ישראל בנצי ליברמן

עוד ממליצה המשטרה להעמיד לדין את מקורבו של ליברמן, חבר הכנסת לשעבר עו"ד נחום לנגנטל, בחשד לביצוע עבירה של הפרת אמונים

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן בחשד לביצוע עבירה של הפרת אמונים. כמו כן ממליצה המשטרה להעמיד לדין את מקורבו, חבר הכנסת לשעבר, עו"ד נחום לנגנטל בחשד לביצוע עבירה של הפרת אמונים.

החשד המרכזי נגד השניים נוגע להתנהלותם בכל הנוגע לחברת קרדן נדל"ן יזום ופיתוח בה שימש ליברמן כיועץ חיצוני טרם מינויו לראשות רמ"י.

לפני מינויו חתם ליברמן על הסדר למניעת ניגוד עניינים בו התחייב שלא לעסוק בנושאים הקשורים לחברת קרדן ובפרט בפרויקט ספציפי שנבנה על יד קרדן בלוד. אולם בפועל, על פי החשד, הוא ביצע פעולות שונות לזירוז הטיפול בעסקות נדל"ן של קרדן ואפילו בקשר לפרויקט הזה.

לנגנטל, לפי המשטרה, פעל כבעל עניין בפרויקט של קרדן בלוד וכמי שצפוי היה להרוויח מקידום העסקה. כמו כן, נטען כי הוא ייצג מס' חברות נוספות בהתנהלות מול רמ"י, תוך שעשה שימוש בקשריו הקרובים עם ליברמן והפיק רווח כספי לכיסו.

בנצי ליברמןצילום: תומר אפלבאום

ליברמן ולנגנטל עוכבו לחקירה בינואר האחרון לאחר שחוקרי המשטרה פשטו על משרדי רשות מקרקעי ישראל בירושלים ועל ביתו של לנגנטל בגבעת שמואל. במהלך השבועות האחרונים נגבו עשרות עדויות ממעורבים ונתפסו מסמכים רבים. היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין היה מעורב בחקירה מתחילתה.

היום (ה') הודיעה המשטרה כי אגף החקירות והמודיעין של יחידת להב 433 יאח"ה סיים את החקירה. התיק יועבר בימים הקרובים למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה אשר ליוותה את החקירה, לקבלת החלטה.

עוה"ד נוית נגב ואיריס ניב סבאג, המייצגות את עו"ד נחום לנגנטל, מסרו: "נחום לנגנטל פעל ללא רבב, הן בתפקידיו הציבוריים בעבר והן כאדם פרטי בשנים האחרונות. אנחנו מאמינות כי בתום בדיקת הפרקליטות יתברר כי לנגנטל, אשר בתקופה הנדונה היה אדם פרטי ולא איש ציבור, פעל בתום לב ולא עבר כל עבירה".

עוה"ד ד"ר יעקב וינרוט ועוה״ד עמית חדד המייצגים את בנצי ליברמן מסרו בתגובה: "יש לזכור שהחקירה החלה בחשש לעבירות שחיתות ובחשש כי מדובר היה בשוחד ממש. מתברר כי לא מדובר בשוחד וכי לא היה שוחד. טענת המשטרה היא כי מר ליברמן פעל בניגוד לעניינים נוכח העובדה שחברות מסוימות שפנו אליו היו מיוצגות על ידי חבר שלו. הטענה הזו היא טענה שתופרך לחלוטין בשימוע שייערך בפני הפרקליטות ואנו נבקש שימוע שייערך מהר ככל האפשר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו