הוצאות רשות המסים: 1,600 שקל עבור מחבטי טניס ו-25 אלף שקל על מופעי טלפתיה

התנועה לחופש המידע פרסמה דו"ח ובו רשימת הספקים עמם התקשרה הרשות ב-2014 ■ בתפריט: מיליוני שקלים על כנסים וימי עיון בבתי מלון - ויום ספורט לפקידים שכלל קייטרינג בעלות 25 אלף שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ברשות המסים יש יותר קבוצות ספורט ממה שאפשר לדמיין: כדורסל, קט רגל, באולינג, כדור רשת, טניס שולחן ומחניים - שמחולקות לפי קבוצות שונות כמו הנהלה, חקירות, מעברי גבול, נשים ומע"מ. ואילו העלויות של הקבוצות האלו הינן משמעותיות.

את הדו"ח ובו רשימת הספקים עמם התקשרה רשות המסים ב-2014 פרסמה התנועה לחופש המידע. זאת בעקבות בקשה שהגישה הסטודנטית גל מרקוביץ', מהקליניקה לחופש המידע בבית הספר למשפטים במסלול האקדמי של המכללה למנהל.

מחלקת מס הכנסה ברשות המסים שילמה 81 אלף שקל עבור רישום של 12 קבוצות לעונת המשחקים של 2015-2014. סכום של 14 אלף שקל שולם עבור ביטוח לספורטיאדה ו-25 אלף שקל עבור קייטרינג ליום ספורט.

משה אשר, יו"ר רשות המסים צילום: אמיל סלמן

ביחידת מס הכנסה לא דואגים רק למימון הפעילות, אלא מממנים גם את הביגוד והציוד. למשל, 13 אלף שקל עבור ביגוד ספורט לקבוצות קטרגל וכדורסל, 3,300 שקל שולמו עבור שולחן טניס, 3,000 שקל עבור גביעים ליום ספורט, 2,800 שקל עבור כדור רשת נשים, ו-1,600 שקל עבור שלושה מחבטים לקבוצת טניס שולחן.

16 אלף שקל על ספרים

ביחידות מכס ומע"מ נרכש גם ציוד עבור קבוצות רבות ובהם קט רגל (הנהלה, חקירות, מעברי גבול), באולינג הנהלה, כדור רשת, מחניים נשים, קטרגל מע"מ, כדורסל מע"מ, טניס שולחן וכדורסל חקירות - בסכום כולל של עשרות אלפי שקלים. למשל, ציוד ספורט עבור באולינג הנהלה עלה 2,400 שקל וציוד ספורט עבור כל קבוצה של כדור רשת, מחניים נשים וכדורסל רשת - עלה 3,000 שקל.

במס הכנסה מקדישים חלק נאה מהתקציב לימי עיון, השתלמויות, סיורים וכנסים לעובדים בבתי מלון באילת, טבריה ושאר רחבי הארץ. כך למשל, למלון מצפה ירושלים שולם סכום של 1.6 מיליון שקל, לאיסתא כ-950 אלף שקל, לאשת ארגון שירותי תיירות שולמו 720 אלף שקל ולחברת אורטל תיירות ונופש הועברו 311 אלף שקל.

הוצאות מעניינות נוספות במס הכנסה כוללות 30 אלף שקל על מפיגי ריחות למשרדים, 25 אלף שקל על שלושה מופעי טלפתיה ו-16 אלף שקל על ספרים (שי לימי הולדת לעובדים). במס הכנסה גם הוציאו עשרות אלפי שקלים למסיבות פרישה לעובדים.

צילום: דניאל צ'צ'יק

גם במחלקות מכס ומע"מ משקיעים בכנסים וימי עיון: למלון מצפה ירושלים שולמו 1.2 מיליון שקל, לאיסתא שולמו כ-562 אלף שקל, למקום בשם "ערכים ויוזמות – אדם ונוף" שולמו 473 אלף שקל, לאשת ארגון שירותי תיירות שולמו כ-162 אלף שקל ולאורטל תיירות ונופש שולמו כ-125 אלף שקל - בסך הכול מדובר בהוצאה של כ-2.5 מיליון שקל בשנה.

הוצאה נוספת שבולטת במכס ומע"מ היא כיסא מנהלים בודד שעלה 7,691 שקל.

מרשות המסים נמסר כי "התקשרויות של רשות המסים עם ספקים מבוצעות בהתאם לחוק חובת המכרזים. מדובר בהוצאות שנתיות למגוון הצרכים של משרדי הרשות בכל רחבי הארץ, בהם מועסקים למעלה מ-6,000 עובדים, כגון ימי עיון, ציוד משרדי חדש ומתכלה וכיו"ב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"