הקלטות אולמרט נחשפות: הקצבה לזקן והזלזול בלפיד

מי "הפוסטמה", מי "הטיפש" ומי "מתאשפז כל יומיים ועוד לא נגענו בו"? רה"מ לשעבר מספר כמה הוציא על עורכי דין, איך הדריך את זקן על הצ'קים של דכנר ועוד ■ ההקלטות נחשפו לבקשת "הארץ"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

הרכב שופטים בראשות נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס התיר לפרסם היום (חמישי) לבקשת "הארץ" וחדשות ערוץ 10 באמצעות עורכת הדין טלי ליבליך את תוכן שמונה ההקלטות שמסרה שולה זקן לפרקליטות, ושבהן היא משוחחת עם אהוד אולמרט ועם סנגורו, עורך הדין נבות תל צור. שמונה ההקלטות מתארות את הסדקים שהחלו להיווצר במערכת היחסים ביניהם, בתקופה שבה ישבו על ספסלי הנאשמים במשפטי טלנסקי וראשונטורס בבית המשפט המחוזי בירושלים ובמשפט הולילנד בבית המשפט המחוזי בתל אביב. ניכר מהן שזקן הולכת ומאבדת אמון באולמרט, שלדבריה לא מקיים את הבטחותיו. היא דורשת שיספק לה מקום עבודה, שיזרים לה כספים לצרכיה הפרטיים השוטפים ולמימון ההגנה המשפטית שלה.

שמונה ההקלטות עומדות בלב התיק החדש שנפתח נגד אולמרט ותל צור בחשד לשיבוש הליכי משפט והדחת עד, שעודו ממתין להכרעת הפרקליטות. שתיים מתוך שמונה ההקלטות הביאו לפתיחתו מחדש של תיק טלנסקי, לאחר שבית המשפט העליון הורה להחזיר אותו למחוזי ורק הן הותרו לפרסום.

למה מחירי הדירות ימשיכו לעלות ואיך זה יגביר את השחיתות בישראל

"נשים בהריון מנצלות את החוק לטובתן - ופוגעות במעסיקים"

צפון קוריאה ניצחה את הוליווד: סוני ביטלה את יציאתו של "ראיון סוף" לאקרנים

אולמרט בבית המשפט העליון בירושלים, היום צילום: טלי מאייר

19.5.2011 | הקנאה והבדידות

זקן ואולמרט נפגשים במלון, כשבוע לפני שאולמרט עולה להעיד במשפטי טלנסקי וראשונטורס. באותה עת ריחפה מעל השניים גם עננת תיק הולילנד, כשהפרקליטות החליטה להעמידם לדין בגין שוחד בכפוף לשימוע. הקלטה זו הותרה לפרסום באופן חלקי.

זקן: "אני חושבת שהיתה לי עדות טובה (במשטרה בפרשת הולילנד), כאילו מבחינתך".

אולמרט: "בעיה אחת....את מודה שהוא (דכנר) נותן תרומות...הוא ביקש ממך לפדות כסף בשבילו...או שרואים שהם (צ'קים) נכנסו ויצאו מהחשבון".

זקן: "(אמרתי ש) אני קיבלתי על עצמי לאסוף תרומות לאהוד בחובות...(אמרתי ש) את כל הכסף שקיבלתי נתתי לאורי. (שאלו) אז לא סיפרת לאהוד? אז אמרתי 'מה, כל צ'ק אני אלך לרוץ ואגיד לו שקיבלתי?'".

בחקירת פרשת הולילנד התברר כי ב-2004 זקן הפקידה בחשבונות בני משפחתה המחאות בסך 100 אלף שקלים, שעליהן היה חתום עד המדינה שמואל דכנר. הפרקליטות טענה כי זקן שילשלה לכיסה כ-40 אלף שקלים והעבירה לאולמרט כ-60 אלף שקלים במזומן. זקן הודתה שהעבירה אותם לאורי מסר. בהקלטה נשמע אולמרט מסביר לה שהיתה צריכה לומר שהמירה את הצ'קים למזומן והחזירה לדכנר, או שהעבירה את הכסף לנזקקים.

זקן: "הם רצו שאני אגיד שאני נתתי לך את הכסף, זה מה שעניין אותם, אוקיי? למה, למה הפקדתי ומשכתי את הכסף".

אולמרט: "היית צריכה להגיד כי הבטחת לו את זה לפי בקשה, שהוא ביקש ממך שיעשה לך טובה, תעשו לו טובה כי הוא צריך כסף מזומן".

זקן: "בסדר, אתה מבין...".

אולמרט: "אתם אמרתם...".

זקן: "קשה קצת לפעמים לשקר ככה".

אולמרט נשמע בהקלטה משתף את זקן בטלטלה שעוברת על חייו.

אולמרט: "רק על התיק הזה אני צריך לתת לעורכי הדין 2.5 מיליון דולר. אז רק שתביני...אני נמצא בתוך מערבולת, אני לא צריך להסביר לך מה זה. בכל זאת בעולם מדברים עלייך, מדברים עלי. בכל מקום שאני בא, מדברים עלי. בכל מקום בארץ מדברים עלי, על המשפט שלי. אז אל תקנאי בי, אני לא מקנא בך".

זקן: "אני יודעת שגם מה עובר עליך אבל אני אין לי עם מי לדבר".

אולמרט: "לא. את לא יודעת מה עובר עלי".

זקן: "אתה, יש לך חמישה עורכי דין. אני, אין לי עם מי לדבר".

אולמרט: "בסדר. את לא יודעת מה עובר עלי".

זקן: "אהוד, אני לבד, אני לבד, אין לי עם מי לדבר".

אולמרט: "יש לך משפחה, יש לך חברים...את יכולה לראות אותי כל שבוע...לא היה פעם אחת שצלצלת וביקשת להיפגש ואמרתי לא".

זקן: "אמת. נכון".

אולמרט: "וכל מה שהבטחתי לך, אני קיימתי ומקיים".

זקן: "אמת. נכון".

אולמרט: "וזה לא קל לי שולה, אני לא יכול להגיד לך כמה זה לא קל, את לא יודעת כמה שזה קשה לי, זה לא קל, ברוך השם. עכשיו אני חושב שהצלחתי עם מישהו, הוא ייתן לי 25 במזומן, 175 (הסכום שהבטיח לספק לזקן למימון ההגנה המשפטית- ר"ח), את זוכרת? אחרי זה נראה מה יהיה, אבל לעולם, הרי את יודעת שאותך, שאת היית כמו בת שלי 35 שנה, כל כלב מהרחוב. עוד מעולם לא זנחתי בן אדם, אחד תראי אחד, מישהו אחד שהיה אתי אי פעם שאני הייתי אפילו מחויב לו, שזנחתי אותו. את יודעת את מי אני זונח היחידי, את יוסי. כי הוא המיט עלי ועל המשפחה ועל המשפחה שלו ועל הילדות שלו". האזינו להקלטת השיחה בין זקן ופרקליטו של אולמרט:

******

אולמרט: "אני לא רוצה שיקרה לך מאומה. אני מאמין שלא יקרה לך מאומה...אף שופט לא יזכה אותי וירשיע אותך. אבל כל שופט שירשיע אותי ירשיע גם אותך...עכשיו בשורה אחת טובה אני צריך להגיד לך ותזכיר את זה. צלצלה אלי עינת, אשתו של זיו אילון (התובעת הראשית בעיריית ירושלים - ר"ח). היא מעריצה אותי. היא אומרת לי 'תשמע סובל (השופט משה סובל- אחד משופטי ההרכב בתיק טלנסקי, ראשונטורס ומרכז ההשקעות- ר"ח) מעריץ אותך'. שאלתי אותה על סמך מה היא אומרת? (היא אומרת) 'שמע, אני עבדתי אתו. הוא היה שופט בבית המשפט העירוני, הוא תמיד היה אומר לי, איזה מוח מבריק, איזה שיקול דעת, איזה החלטות נכונות וכולי וכולי. היא אומרת תשמע, אני אומרת לך בידיעה, הוא מעריץ אותך'".

12.10.12 | מי לא מתאים לראשות הממשלה, "אהוד, אני צריכה כסף"

באוקטובר 2012, שלושה חודשים אחרי הזיכוי של אולמרט בפרשות טלנסקי וראשונטורס וההרשעה של זקן, נפגשים השניים. נושא השיחה המרכזי שלהם הוא הבחירות בינואר 2013, כשברקע האפשרות שאולמרט יתמודד לראשות הממשלה.

יאיר לפיד ואהוד אולמרט

אולמרט מספר על הפניות הרבות אליו ועל הלחץ שמופעל עליו לרוץ. "אני לא רוצה לעשות מעצמי צחוק" הוא אומר. "אני רוצה בגבולות מסוימים, ולא רוצה בגבולות אחרים".

במהלך הפגישה מקבל אולמרט שיחת טלפון שבה הוא משתף בדעותיו על השמות החדשים שעלו לקראת הבחירות.

אולמרט: "שלמה ינאי לא מתאים להיות ראש ממשלה, אבל יכול להיות שהוא מתאים להיות שר בכיר, אבל לא ראש ממשלה עם כל הכבוד. גם יאיר (לפיד) יכול להיות שהוא מתאים להיות שר אבל זהו, הוא רוצה להיות...אבל הוא רץ. נו אז מה?". במהלך השיחה הוא מכנה את מנכ"לית הביטוח הלאומי אסתר דומיניסיני "פוסטמה".

ברקע הפגישה היו מגעים שניהלו עורכי הדין של זקן, עפר ברטל ודב גלעד כהן, שייצגו אותה מטעם הסנגוריה הציבורית וללא תלות באולמרט, כדי להשיג הסדר טיעון. זקן דורשת מאולמרט שידאג לה כלכלית.

זקן: "אני צריכה לדאוג לעצמי אחרי שאני לא הייתי אמורה להיות מורשעת ואני מורשעת. לא מעניין אותי אף אחד, אני צריכה לדאוג לבית שלי. הבית שלי מתפרק. אהוד, אני לא יכולה לסבול את זה. די, אהוד, אני רוצה לחיות. בקטע של חיים זה קודם כל, מה לעשות, זה הקטע של הביטחון הכלכלי. אני יודעת להיות שקטה כי אני מאמינה בך. אנחנו בכל זאת נפגשים פעם ב...לא הייתי חותמת את ההסכם הזה בלי שהיית נותן לי אוקיי".

כשזקן מבקשת ממנו שידאג לה לתעסוקה, הוא משיב: "תראי, יש אנשים שלא רוצים שום קשר (אליה, כמורשעת בפלילים- ר"ח)... בצדק...".

זקן: "בצדק. אני לא באה אליהם בטענות. זו ארץ אוכלת יושביה. ואמרתי את זה גם בדברים שלי, שאנשים מפחדים להעסיק.. אני הייתי שמחה לקבל כסף. יש את המזומן שאני מקבלת ואני משלמת עם המזומן. אני אסתדר זה עוזר. אבל אני לא יכולה לחיות על קטע כזה שכל הזמן אני צריכה להגיד לך שאני צריכה כסף ולחכות שאתה תדאג לי לכסף. אני לא עומדת בלחץ הזה. אני הייתי רוצה לדעת שיש לי בחמש השנים הקרובות, יהיה לי כסף.. או שאני אהיה מסודרת".

אולמרט: "את חושבת שלי יש כסף לחמש שנים?"

זקן: "אני לא יכולה לבוא כל שלושה חודשים ולהגיד לך 'אהוד אני צריכה כסף'. אני צריכה את הביטחון שלי ואין לי את הביטחון הזה".

אולמרט: "שולה, אני עכשיו רוצה להגיד לך עוד משהו שאת לא תאהבי לשמוע. לא יכול להיות שאת תסעי לחו"ל כל יומיים. אם אין לך כסף, אין לך כסף. את לא תסעי עם הבן שלך לברצלונה, אנשים מדברים על זה".

28.10.12 | אהובתו של דכנר

בשלהי אותו חודש מציעים פרקליטיה של זקן מציעים הסדר טיעון, שלפיו היא תודה בקבלת שוחד עבורה, וכי חלק מהכסף (60 אלף שקלים) העבירה ל"אחר" (ששמו לא יוזכר). בחקירתה במשטרה סיפרה כי העבירה את ה-60 אלף לאורי מסר, אולם כשהפכה להיות עדת מדינה התוודתה שהכסף הועבר ישירות לאולמרט. לפי ההסדר, זקן תרצה עונש של 11 חודשי מאסר. זקן מבקשת לקבל את אישורו של אולמרט להסדר ונפגשת אתו במלון בירושלים.

אולמרט: "הם לא יעשו אתך שום עסקה, זאת לא עסקה שבה את תגידי חד משמעית שאת העברת לי תשלומי כסף, שוחד, לא חשוב".

זקן: "אז אני לא אעשה עסקה אהוד, מה אני אגיד לך, יש לך ספק?".

אולמרט: "לא, רגע אחד אין לי ספק".

זקן: "אז גמרנו".

אולמרט: "אז לכן מה שאני חושב, שיש עוד דרך אחת שאני יודע שהיא קשה למחשבה אבל את זרקת לי אותה בזמנו".

זקן: "לא, אני לא הולכת לזה אהוד. אני אגיד לך למה".

אולמרט: "הוא (דכנר) אומר שאת אמרת לו 'תגיד שאני אהובתך'".

זקן: "שהוא אמר לי אני אתן לך הלוואה ממש בכתב ידו. מה אסור לי לתת לאהובתי כסף?".

****

התמליל המלא של הקלטת השיחה בין זקן ואולמרט ב-1 בדצמבר 2013

אולמרט: "רגע, נו, אבל בינתיים זה (הסדר הטיעון) משהו שפוגע בי מאוד...זה לא איזה...".

זקן: "אני לא אעמוד בזה חמש שנים (משך ניהול המשפט - ר"ח) בת 60 אני אכנס לבית סוהר. באתי להתייעץ אתך אהוד, אתה אבא שלי, אני צריכה להרגיש אותך שאתה אתי, שאתה דואג לי. אתמול ראיתי איך המשפחה שלי מתפרקת. אני לא ישנה בלילות כבר, די אני לא יכולה, זה כבד עליי הקטע הזה, להחזיק את כל הדברים".

אולמרט: "שולה, אני רוצה להגיד לך משהו, אני בדעה שכל דיון במשא ומתן עכשיו הוא טעות. זה כבר מגיע למצב שעוד רגע השופט יגיד 'תקחו אותו מפה', הוא יקרא לפרקליטות ויגיד להם 'תסגרו את התיק הזה כי אין עם מי לדבר'".

****

זקן: "אני לא יכולה לעבוד. איפה אני יכולה לעבוד? זה הכל פיקטיביות, אתה יודע שזה פיקטיבי. נו, איזו מין צורה זאת?".

אולמרט: "סליחה, רגע, את תלכי לשנתיים-שלוש לבית סוהר, בשבילך אחרי זה משהו יקבל אותך לעבודה? את אסירה משוחררת, ככה את היום נהנית מיוקרה".

31.10.12 | "תתייעצי עם נבות"

כעבור שלושה ימים מגיע אולמרט לביתה של זקן כדי לשכנע אותה ואת בני משפחתה שלא לחתום על ההסדר.

זקן: "אני רוצה להגיד לך משהו, אהוד, זו תחושת הבטן שלי ואני לא טעיתי בתחושת הבטן שלי. אני לוקחת את זה בלב כבד, שלא יהיו כאן אי הבנה. אני הולכת לבית סוהר. בואו נעשה חפלות. אני מאמינה באמונה שלמה ואני בטוחה שהצעד שלי לא יפגע בך. זה אולי לא נעים כי אני הייתי יד ימינך ומזכירה שלך ואני לצורך העניין נקרא שאני עבריינית, אני חותמת על זה שקיבלתי את הדברים האלו. זה אולי יעשה לך קצת לא טוב אבל בסך הכל אני מאמינה שזה יפלס לך את הדרך שאתה כן יכול ללכת".

אולמרט: "תני לי לתת לך עצה, אחרי זה תתייעצי על זה עם נבות תל צור (פרקליטו של אולמרט בפרשת טלנסקי - ר"ח). תראי, כל אחד בעולם יגיד 'היא מתכוונת לאהוד אולמרט (בכך שהעבירה כסף ל"אחר" - ר"ח), והיא לא אומרת את זה'. ואז התביעה תגיד, 'רבותי, למי היא יכלה לתת? בשביל מי היה מיועד הכסף, רק בשביל אהוד אולמרט?' אני אמרתי 'אני לא בעד'".

בפגישה בבית משתתפים גם ילדיה של זקן. אולמרט פונה אליהם: "היות והיא שאלה אותי, הגבתי לעניין. ההחלטה שלה לקחת על עצמה ולהציג את העניין כפי שהיא מציגה אותו זו החלטה מאוד אמיצה ומאוד קשה וזה יהיה קשה". זקן מבטיחה להתייעץ עם תל צור.

אולמרט: "שולה, אני לא אומר לך מה לעשות. לא, כי אני לא רוצה שזה יהיה כאילו כתגובה לחס וחלילה שאת תרגישי שאני לוחץ על משהו. שלא תחתמי לפני שאת מתייעצת עם גורם שמסתכל על זה מהצד. אני לא עורך דין ולא משפטן".

זקן: "אין בעיה, שמעתי אותך, הקשבתי לך, אין בעיה, אני רק אומרת עכשיו שאתה, הלא אתה משתדל למצוא לי מקום תעסוקה כאלה ואחרים".

במהלך השיחה עולה גם שמו של אלפרד אקירוב בנושא העסקתה של זקן. לימים אקירוב אכן העסיק את זקן, ששילם לה בסך הכל 440 אלף שקלים.

נובמבר 2012 | "העסקה עושה נזק לאהוד"

כעבור כמה ימים מגיע תל צור לפגישה בביתה של זקן. הפגישה מתקיימת בנוכחות מקורבה אורי מנצור, מבעלי הפועל ירושלים לשעבר ובנה נדב.

תל צור: "העסקה הזאת לא טובה למשפט, אבל לא חשוב. אבל לך? את רוצה להודות בשוחד? בקבלת שוחד מה יש להם, תיק שוחד על 50 אלף שקל?".

תל צור נשמע מציע לזקן קו הגנה ופרשנות למערכת היחסים שבינה לבין דכנר ופרשנות לקבלת הכסף ממנו.

תל צור: "אי אפשר להגיד שהטיפש הזה (דכנר - ר"ח) חיזר אחרייך ודחית אותו בתוקף, אבל הוא הרעיף עלייך ולא נענה? המטומטם הזה שם עליך כסף. מה הסיפור? זה חולה נפש ההוא. את צריכה לקחת שוחד בשביל זה?".

זקן: "זאת האמת. אבל בשביל להגיד את האמת הזו אני צריכה להמשיך שלוש עד חמש שנים".

תל צור: "את לא תשבי. לא יהיה משפט. למה הם (הפרקליטות - ר"ח) בכזאת היסטריה? הוא (דכנר - ר"ח) מתאשפז כל יומיים ועוד לא נגענו בו, עוד לא דגדגנו אותו, בראשון רק נחקור אותו".

****

תל צור: "את מבינה שזה כואב לי. אני לא הייתי נותן לך להודות בשוחד. זה לא מגיע לך, מה, אז מה משקרים אותך? זה מעצבן אותי".

זקן: "אחרי שהורשעתי בתיק לא לי (כוונתה לראשונטורס - ר"ח)".

תל צור: "בסדר, אבל יצאנו בלי עונש שם, ההרשעה לא כל כך חשובה. היא צריכה לצאת עם מאסר בפועל מהפרשה (הולילנד - ר"ח), למה?".

מנצור: "מה, כי היא קיבלה כסף?".

תל צור: "בסדר, אבל היא לא צריכה להודות בשוחד. לא".

זקן: "בכל מקרה יהיה מאסר בפועל".

תל צור: "לא, בהפרת אמונים לא יהיה לך. עבודות שירות יהיה לך, מקסימום. למה מאסר בפועל? מה, את ראש עיר. מה? למה מה קרה?".

****

תל צור: "את מבינה שכל אחד מחבר אחד ועוד אחד. את כולם זה מסבך, דרך אגב, גם אהוד? זה את קלנר מסבך, את ספרן (שאר הנאשמים בפרשה - ר"ח), דרך אגב כל הכבוד, אבל אכפת לנו רק מאהוד. זה מזיק לו אבל זה לא השיקול, כולנו יודעים שזה מזיק לו".

זקן: "הוא לא אמר שזה מזיק לו".

תל צור: "בסדר, הוא מפחד".

זקן: "לדבר אתי הוא מפחד? נו די, נבות, עברנו משהו ביחד".

תל צור: "טוב, 'אני מתרשם מהצד', הוא אמר לי, הוא ביקש שגם לפני שבוע באיזה ערב הוא צלצל אליי. ראיתי שהוא לחוץ. לא תאמינו לי, כי אני מנסה רגע כן לשים אותו בצד, שימו, נגיד שהוא יחיה עם זה. אני לא שלם לשלוח אותך בהסכמה בפה שלך לשוחד ל- 11 חודש".

****

תל צור: "בסדר, תשמעי, אני אמרתי. את לא רצית לשמוע אותי, אני לא באתי פה, אין לי מה, אני לא אוהב את זה. אבל אני אמרתי לכם בכנות. זה באמת, אין לי תשובה טובה לזה שנמאס לך ואת רוצה לגמור. אני אומר לך גם בשבילך וגם בשביל אהוד ובשביל כל משפט הולילנד, זה עושה לנו נזק חמור. אתם יודעים את זה שאני לא אובייקטיבי".

זקן: "לך לא עושה נזק".

תל צור: "לא לי אישית, לו. אני חבר של אהוד, לאהוד זה עושה נזק".

זקן: "לאהוד זה לא עושה נזק".

תל צור: "אני אומר לך זה עושה נזק".

זקן: "אני עשיתי את הכל בשביל לא לפגוע בו , אתה מצחיק".

תל צור: "הם (הפרקליטות - ר"ח) צריכים אותך יותר משאת צריכה אותם. זה עניין של עמידה שלך. זה ההחלטה שלך. אצלך הכוח, לא אצלם".

****

תל צור: "זה לא עסקה מספיק טובה וזה עושה להם פולס נוראי, ונותן להם רוח גבית חזקה ברגע משבר שלהם ואת מקבלת פה הרשעה בשוחד שלא בטוח שזה מגיע לך. יכול להיות שבעמידה נכונה במשפט את יוצאת מתיק שוחד. שאלת אותי לא בטוח, אבל 50-50 זה הרבה".

מנצור: "היא לא תצא".

תל צור: "לא נקי נקי".

מנצור: "בסדר, אבל לא יותר משנה. ועוד עינויים של שלוש שנים".

תל צור: "את צריכה לעשות דברים אחרים, צריכים לתת לך עבודה, צריכים לדאוג שיהיה לך איכות חיים".

****

זקן: "טוב, אז אני אגיד לעפר (ברטל, עורך דינה - ר"ח) שאני לא הולכת על זה".

תל צור: "אני לא יודע, את צריכה לחשוב. את צריכה לחשוב עם עצמך. לא להיות פזיזה".

כשתל צור יצא מהחדר ביקש נדב מאמו שתדבר אתו בארבע עיניים. כששבה אמרה: "הם הציעו לי כסף, כסף. הוא צריך להביא לי הרבה כסף. הוא אומר 'הוא יפתח לי עסק פרטי כמה כסף אני צריכה?'. אנשים רוצים לעזור, לא שמעת?".

4.11.12 | "שולה, רק את שומעת אותי?"

כמה ימים אחרי הפגישה בין תל צור לזקן בביתה של זקן שוחחו השניים בטלפון. תל צור עדכן את זקן בשיחה שקיים עם אולמרט, ובהמשך לה הבטיח בשם אולמרט שידאג לה לעורך דין ולמימון כפול מזה שקיבלה ממנו אז.

תל צור: "ישבתי אתו (עם אולמרט) רבע שעה. הוא מאוד התרגש ממה שקורה. אמרתי לו 'תשמע, זה לא פשוט, זה אחריות ענקית ואי אפשר לחשוף את האשה הזאת לכל כך הרבה סכנות וזה לא אחראי. אני לא עורך הדין שלה, אני רק אמרתי את דעתי מהצד, אבל לא מקובל עליי שלוחצים אותה ואני חושב שיש לזה מחיר'. הוא אמר שני דברים, בשתי נקודות, קודם כל... רק את שומעת אותי?".

זקן: "רק אני, רק אני".

תל צור: "מה שדיברנו בשוטף וכל זה, יהיה תיקון משמעותי ושינוי. הוא הזכיר לך את השם וחוץ ממנו יש עוד שם, שני אנשים חדשים שרוצים לתת עבודה, בצורה שזה יכפיל את מה שיש היום".

זקן: "אוקיי".

תל צור: "בקטע השני יהיה עורך דין. אין דבר כזה שאת לא תהיי מיוצגת. שתי הנקודות האלה על אחריותנו, אין דבר כזה".

בשלב זה הסביר תל צור לזקן כיצד להיפטר מעורכי הדין שלה, שהשיגו עבורה את הסדר הטיעון.

תל צור: "תני להם אולי לעשות את המהלך הראשון. אבל יש לך גיבוי מלא (מאולמרט - ר"ח), זה בטוח. אין. לא תישארי לבד. אין דבר כזה". באותו יום הודיעו סנגוריה של זקן שהמגעים להסדר טיעון הסתיימו.

18.9.13 | מי נפל ראשון?

בספטמבר 2013, בסמוך לעדות אולמרט בתיק הולילנד ומיד אחריו זקן, השניים נפגשים.

זקן: "אני מפחדת מהשופט הזה (דוד רוזן - ר"ח). אני מודה שיש לי מחשבות שאני לא רוצה לחשוב אותם. אני ממש משתדלת להיות במקום אחר ולחשוב טוב. כל הפרקליטות מחכה רק לעדות שלי. אין אין, רק על זה נלחמים. בשני בינואר זה שבע שנים, שכל המסע הזה התחיל. אני מאמינה שזה שבע השנים הרעות".

אולמרט: "אצלי זה קרה שנה קודם, שבוע אחרי שאריק קרס התחילו את החקירה על הבית בכ"ט בנובמבר".

1.12.13 | 10,000 דולר כל חודש, בחשבון זר

בדצמבר 2013 נפגשים אולמרט וזקן שוב בבית מלון, חודש וחצי לאחר הדיווחים על הדרמה במשפט הולילנד, כשזקן יצאה בזעם מהאולם בזמן עדותו של אולמרט שלא הגן עליה כשהשופט שאל אותו אם היא מושחתת.

זקן: "מתפרש לא טוב על הקטע הזה שהשופט אמר לי מושחתת ואתה לא הגבת ואז אני נפגעתי".

אולמרט: "הגבתי ועוד איך הגבתי, רק שאת לא שמעת, כי אז היית עסוקה במה שהשופט אמר ולא במה שאני אמרתי. כשהשופט אומר 'אז אם ככה הייתה התנהלות מושחתת' ואני אומר, אני בשום פנים ואופן לא מוכן להשתמש במלים האלה, יש דרך אחרת להסביר את העניין הזה. בדרך שאני התכוונתי אליה, היא שאת הלכת בקו הזה: מה שהיה בינינו יחסים רומנטיים, לא קשור ל...".

זקן: "אז אני אומרת יחסים רומנטיים ואתה קורא לו 'המאכער מקומה 6' ועושה אותו עלוב ולא יודעת מה".

אולמרט: "מאיפה אני ידעתי שאת תגידי שהיו לך יחסים רומנטיים אתו?".

זקן: "אבל זה מה שאנחנו אמרנו שאנחנו עושים, לא?".

אולמרט: "סליחה, כשאני דיברתי אתך עוד אמרתי שזה בלתי אפשרי בגלל משה והילדים".

בשיחה מדברת זקן על הבקשה של אולמרט מדכנר לסייע כספית לאחיו יוסי ואולמרט מכחיש זאת. בסביבתו של אולמרט סבורים שההקלטה במועד זה מלמדת על כך שזקן ניסתה לדובב את אולמרט ולהקליט אותו מפליל את עצמו. השיחה מגיעה לשיאה, כאשר אולמרט וזקן מדברים על כסף.

אולמרט: "עכשיו תשמעי, אני סיכמתי עם רמי אונגר (איל ספנות ורכב - ר"ח), אני אומר לך, אם אדם אחד בעולם ידע את זה, זה לא יהיה, אבל אני סידרתי לך, שאת תקבלי כל חודש 10,000 דולר אבל הוא לא מוכן להעביר את זה ישירות לחשבון שלך. הוא לא רוצה להסתבך, צריך עוד חשבון, אולי בחוץ לארץ, של מישהו שהכסף יעבור דרכו. הוא יעביר לו, את תקבלי 10,000 דולר משם וזהו. נקודה. זה הסיכום שלי אתו, שעד שאת גומרת את העונש שלך, מתי שלא יהיה, 10,000 דולר הוא מעביר לך. אני אמרתי לך גם לפני העדות. גם באמצעות הדס (הרבנית הדסה רלב"ג) איך שבאה אלי ואמרה לי מה יהיה, אמרתי לה תגידי, אני דאגתי ל-10,000 דולר, נקודה".

זקן: "ואם אני נכנסת בפנים?".

אולמרט: "את ממשיכה לקבל את ה-10,000 דולר, זה שלך. אני לא עוזב אותך לעולם. הבטחתי לך את זה לפני, הבטחתי לך הכל. אני לא מאושר מהחלק הזה של העדות, אבל זה לא רלוונטי. היית אמיצה והיית הגונה, אין לי אלייך טענות. לא העמסת עלי, לא הפלת עלי. מה שהבטחתי לפני אני מקיים, כל חיי קיימתי, אף פעם לא זנחתי אותך, זה הכל. ותזכרי את המשפט הזה, כל המשפט, מהתחלה ועד הסוף".

מצוות ההגנה של אולמרט נמסר בתגובה: "כאחרון העבריינים, רקמה שולה זקן את מזימתה, כיצד למלט עצמה מהעונש הכבד שהיה צפוי לה, על מעשיה שלה בלבד, כפי שנחשפו בפרשת הולילנד. כסוכנת מדיחה, היא יזמה את הפגישות עם מר אולמרט והקליטה אותן, בניסיון לטמון לו מלכודת, להניח מילים בפיו, לתאר תיאורים שקריים ולנסות בעקבותיהם למשוך אותו בלשונו. לא מדובר כלל ועיקר בשיחות תמימות מצדה, אלא במניפולציות שהוקלטו, חלקן נמחקו לעולמי עד וחלקן ככל הנראה נערכו".

עוד מסרו פרקליטיו של אולמרט כי "להבדיל מההקלטות הבודדות שאותן בחרו זקן ובני ביתה בקפידה למסור למשטרה, נחשפו באחרונה על ידי צוות ההגנה של מר אולמרט עוד עשרות הקלטות אותן ניסתה זקן להסתיר ושמהן עולה תמונה אחרת לחלוטין. קלטות אלה נמחקו במכוון והוסתרו על ידי זקן במטרה שלא בתי המשפט ולא הציבור ישמעו אותן אי פעם. בהן, כפי שהעידה זקן עצמה, מצוי הסיפור האמיתי ולא במניפולציות המוקלטות המושמעות כעת".

עו"ד תל צור מסר בתגובה: "שולה זקן היא שפנתה אליי לצורך התייעצות ואני ייעצתי לה על פי מיטב הבנתי, משיקולים מקצועיים וענייניים, כאשר טובתה לנגד עיניי. במסגרת השיחות, שהוקלטו ללא ידיעתי, לא רק שלא ניסיתי להניא את גברת זקן מלחתום על הסדר הטיעון ולא הבטחתי לה דבר כנגד אי חתימתה, אלא ההפך הוא הנכון: טענתי בפניה שמדובר בהסדר סביר מבחינתה, אם כי ניתן היה לדעתי לשפר את תנאיו".

עוד מסר תל צור כי "לאורך תקופה ארוכה נחשפתי למצוקה הכלכלית, בה היתה נתונה הגברת זקן, כפי שהציגה זאת בפני מיוזמתה. אולם, כפי שניתן ללמוד מההקלטות, הדגשתי בפניה, כי יש להפריד לחלוטין את נושא הסיוע מאולמרט מהשיקולים אותם עליה לשקול בקשר לחתימה על הסדר הטיעון. ההחלטה האם לחתום על הסדר הטיעון היתה ונותרה לאורך כל הדרך החלטה אישית ועצמאית של שולה זקן, אשר נועצה בנושא זה גם עם עורכי דין נוספים. ואמנם, הסדר הטיעון לא ירד מהפרק בעקבות השיחות שקיימתי עמה, וההתלבטות של הגברת זקן בסוגיה זו נמשכה זמן רב, לאחר אותן שיחות שתועדו בהקלטה. במסגרת זו יצוין, התקיימה במשרדי, שבועיים לאחר מכן, פגישה עניינית ומפורטת בנושא עם עורכי דינה של הגברת זקן. עצם הרעיון לעשות שימוש בהקלטת סתר של עורך דין שהתבקש לייעץ לנאשם, שומטת את הקרקע מתחת ליחסי האמון בין עורך דין ללקוח וטומנת בחובה פגיעה אנושה בתקינות הליכי המשפט. צר לי על הניסיון להפוך את עורכי הדין לכלי משחק וניגוח בידי המעורבים בפרשה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב