המשטרה ממליצה להעמיד לדין את חברת כ.א.ל ואת המנכ"ל לשעבר בועז צ'צ'יק

לפי החשד, החברה הבת כ.א.ל אינטרנשיונל גבתה כספים מלקוחות והעבירה אותם לחברות בחו"ל, ובפעולותיה איפשרה לישראלים להיכנס לאתרי הימורים ולהמר מישראל בניגוד לחוק

יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה

יחידת להב 433 של המשטרה ממליצה להעמיד לדין את חברת כ.א.ל, מקבוצת דיסקונט, ואת המנכ"ל לשעבר בועז צ'צ'יק בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה נסיבות מחמירות, רישום כוזב במסמכי תאגיד, לקיחת שוחד ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. המשטרה הודיעה היום על סיום החקירה

לפי החשד, כ.א.ל אינטרנשיונל גבתה כספים מלקוחות והעבירה אותם לחברות בחו"ל, ובפעולותיה איפשרה לישראלים להיכנס לאתרי הימורים ולהמר מישראל בניגוד לחוק. לפי החשד, הצליחה כ.א.ל להונות את ויזה העולמית באמצעות שימוש בקוד של חברות עם סיכון נמוך וכך לא שילמה לה עמלות גבוהות על שימוש באתרי הימורים ופורנו, שמוגדרים כחברות בסיכון גבוה, וגם בזה שלא גילתה כי מדובר בחברות פורנו והימורים.

לפי גורמים המעורבים בחקירה, כ.א.ל גרפה בצורה זו מאות מיליוני דולרים, באמצעות הפעילות עצמה ובאמצעות גיוס של אלפי לקוחות חדשים. לפיכך, הסבירו המעורבים בחקירה, כי גם החברה עצמה עומדת בפני סיכון לאישום פלילי.

מנכ"ל כאל לשעבר בועז צ'צ'יקצילום: עופר וקנין

חקירת המשטרה החלה בעקבות תלונה של מבקר הפנים מטעם קבוצת דיסקונט ובמהלכה עלה, כי לאור התפתחות הסחר המקוון החלה חברת כ.א.ל לחדור לשוק סליקת כרטיסי אשראי בינלאומית של עסקות שבוצעו באתרי אינטרנט.

לפי המשטרה ממצאי החקירה הראו כי במסגרת פעילות זו, בין השנים 2010-2007, ביצעו לכאורה החשודים בחברת כ.א.ל, באמצעות החברת הבת – כ.א.ל אינטרנשיונל, הונאה בהיקפים נרחבים כלפי ארגוני האשראי הבינלאומיים.

החשודים המעורבים פעלו לסליקת עסקות של אתרי הימורים באינטרנט בקידודים כוזבים הנחזים להעיד על היות בית העסק מעניק שירות שונה מהימורים, פעלו לסגירה ופתיחה מחדש של אתרי פורנו ופארמה במטרה להסתיר את היקף ביטול העסקות בבתי עסק אלו וזאת תוך ביצוע עבירות מרמה והלבנת הון. על פי החשד, העסקות הבלתי כשרות הגדילו את היקפי הפעילות העסקית של כ.א.ל במיליארדי שקלים ובנוסף גרפו החשודים לכיסיהם סכומי כסף גבוהים שמקורם בכספי עבירה.

במשטרה אומרים כי החקירה השתרעה על פני מספר רב של מדינות ויבשות וכללה פעולות חקירה רבות ובכלל זה, חיפושים, חקירת עשרות רבות של עדים וחקירת חשודים. ר' האגף לחקירות ולמודיעין, ניצב מני יצחקי, קיבל את עמדת ר' להב והיחידה החוקרת והנחה על העברת התיק למחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, אשר ליוותה את החקירה.

עו"ד נוית נגב ממשרד שינמן-נגב-ניב המייצגת את צ'צ'יק מסרה בתגובה: "כל פעולותיו של בועז צ'צ'יק היו כדין ובתום לב לטובת החברה. אני מעריכה שבהמשך יתברר כי צ'צ'יק לא עבר כל עבירה".

מחברת כאל נמסר "מדובר באירועים שהתרחשו בין השנים 2007-2008 ואשר נגעו לתחום המסחר האלקטרוני בבתי עסק זרים, תחום בו הפסיקה החברה את פעילותה זה מכבר. בשנים האחרונות השקיעה כאל משאבים רבים לשם עיבוי הבקרות, ובניית תהליכים ותשתיות לעמידה בדרישות הרגולציה ככלל והוראות הצו לאיסור הלבנת הון בפרט. בנוסף, הוחלפה כל שדרה הניהול של החברה אשר כיהנה בתקופה הרלוונטית ביחס לאותם ארועים.

"יצויין, כי גם בביקורת שערך בנק ישראל, נמצא כי כאל נקטה בפעילות אפקטיבית לתיקון הליקויים ולמניעת הישנותם, ואף הפיקוח על הבנקים ברך על השינוי המהותי שנעשה בהובלת הדירקטוריון והמנכ"ל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?