עיריית אשקלון קבעה שנמני יקים בי"ס לכדורגל - ביהמ"ש ביטל ההחלטה

העירייה הכריעה בין שתי הצעות שהוגשו, אולם בית המשפט הורה לקיים מכרז מחודש ■ הסיבה: קבוצתו של נמני לא הציגה את המודל הכלכלי שלה ■ השופט: "ההצעה חסרה מודל כלכלי ופרטים ביחס לעלות הסופית שתיווצר לעירייה בהקמה ובהפעלה"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה

ועדת המכרזים של עיריית אשקלון בחרה בחברה שתקים בית ספר לכדורגל בעיר ללא מודל כלכלי - בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע הורה על ביטול החלטתה. "עירייה הינה גוף הפועל על פי דין, מחויב בתקציב, בשמירה עליו ובביצוע תפקידים המוטלים עליה בדין" נכתב בהחלטה. "תקציבה הוא הבסיס המאפשר ביצוע פעולותיה וחובותיה".

בחודש מאי האחרון פירסמה עיריית אשקלון מכרז לקבלת שירותים להקמה, ניהול והפעלת בית ספר לכדורגל בעיר. עיקרי התנאים להגשת הצעה למכרז כללו קיומו של גוף שהוא עוסק מורשה, בעל צוות של אנשי מקצוע בכירים מתחום הכדורגל עם ניסיון מוכח באימון וניהול מקצועי של מועדוני כדורגל בישראל ב-5 השנים האחרונות לפחות, צוות של אנשי מקצוע בעלי שם ומוניטין בענף הכדורגל שישמשו מודל לחיקוי עבור ילדי העיר, וצוות של מאמנים בכירים מתחום הכדורגל, בעלי תעודת מאמן מוסמך עם ניסיון באימון ב-5 השנים האחרונות.

שתי הצעות בלבד הוגשו לוועדה, האחת של העמותה לחינוך וספורט הישגי באשקלון והשניה של חברת נימ גרופ ייעוץ ספורט, בראשותו של כדורגלן העבר אבי נמני. ועדת המכרזים של העירייה התכנסה ובחרה ועדה מקצועית שתבחן את ההצעות שהוגשו. הוועדה הזו בחנה את ההצעות ונציגים מטעם שתי המציעות זומנו אליה, נשאלו שאלות והציגו את הצעותיהם. בסופו של דבר בחרו חברי הוועדה בהצעה של חברת נימ גרופ ייעוץ ספורט.

העמותה לחינוך וספורט הישגי באשקלון, שהפסידה במכרז, הגישה לבית המשפט עתירה מינהלית שבה העלתה טענות בדבר פגמים בהליך המכרז וגם טענות הקשורות בתנאים שלו. באמצעות עורכי הדין דרור נאור, אורון שוורץ ויוגב נרקיס היא טענה כי נימ גרופ ייעוץ ספורט זכתה במכרז מבלי שפרטה בהצעה שלה את הרכיבים שנטען כי הם החשובים ביותר: המחיר והמודל העסקי שלה.

משכך, לדבריה ההצעה חסרה, אינה עומדת בתנאי המכרז ויש לפסול אותה. מנגד, טענה העירייה כי אין מדובר בהליך מכרזי על פי תקנות העיריות אלא בהליך תחרותי מעין מכרזי, זאת לאור "חוסר היכולת לבצע השוואה אובייקטיבית בין ההצעות השונות".

נמני. הוא לא יכול היה לדעת אם זה אכן בן הרוש או אולי באן קי מון.צילום: ניר קידר

השופט יואל עדן קיבל את העתירה וביטל את החלטת ועדת המכרזים. הוא הורה לכנס את הוועדה בשנית, לבחון את ההצעות ובפרט את המשמעויות הכספיות של כל אחת מהן, ולהפעיל את שיקול דעתה רק לאחר שכל הנתונים מוצגים בפניה. "ועדת המכרזים קיבלה החלטה מבלי שהיה בפניה נתון משמעותי והוא המשמעות הכספית של כל אחת מההצעות", נכתב בעתירה.

לדברי השופט, בהליך המינוי בדיעבד נפל פגם היורד לשורשו של עניין. "ההצעה חסרה מודל כלכלי ופרטים של ממש ביחס לעלות הסופית שתיווצר לעירייה בהקמה והפעלה של בית הספר", כתב בפסק הדין. "היעדרה של תשתית כלכלית ברורה בהצעה מקימה קושי של ממש לקבל החלטה, וודאי החלטה שקובעת שהיא ההצעה הזוכה".

השופט הורה על ביטול החלטת ועדת המכרזים וקבע כי היא תחזור ותדון בהצעות שהוגשו, תוך בירור המשמעות הכספית של כל הצעה ותקבל את החלטתה רק לאחר שמלוא הנתונים יוצגו בפניה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"