מחלוקת בין המדינה והיועמ"ש לשעבר מני מזוז על תשלומים שקיבל

באוקטובר שעבר השיב מזוז בחוות דעת משפטית מדוע אינו צריך להשיב את הכסף; מזוז הנו אחד המועמדים הבולטים לשיפוט בעליון

אפרת נוימן
אפרת נוימן
אפרת נוימן
אפרת נוימן

לפני כשנה קיבל היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, פנייה באמצעות היועצת המשפטית של משרד המשפטים לפיה נעשתה טעות שלהם בחישובי ההפרשות לקרן ההשתלמות שקיבל בתקופת כהונתו. הפנייה העלתה כי הופרשו לקרן ההשתלמות 7.5% מהשכר במקום 5%. בנוסף, ישנה מחלוקת בנוגע לתשלומי הבראה וביגוד.

מזוז מצידו השיב כבר באוקטובר 2013 בצורה מפורטת מדוע הוא חולק על טענה זו ומדוע אין הוא צריך להשיב את הכספים. מאז לא התקבלה הכרעה בעניין.

מזוז הוא אחד המועמדים הבולטים והמובילים - בתמיכתה של שרת המשפטים ציפי לבני - לכהונה בבית המשפט העליון. ההצבעה, בה ייבחרו שני שופטי עליון חדשים, תערך בסוף ספטמבר.

ממשרד האוצר נמסר: "בשירות הציבורי ישנם נושאי משרה שיפוטית, ובכלל זה: שופטים בערכאות השונות, דיינים ורבנים ראשיים, שתנאי שכרם הוסדרו בהחלטות של הכנסת. בנוסף, ישנם מספר עובדים שתנאי שכרם מוצמדים לתנאי שכרם של שופטים, וביניהם: היועץ המשפטי לממשלה. בדיקה של אגף החשב הכללי שנערכה לאחר גילוי טעות בחשבות משרד המשפטים, העלתה כי עבור חלק מנושאי המשרה השיפוטית וכן לעובדים שמוקבלים להם, הופרש לקרן ההשתלמות שיעור של 7.5% משכרם, כמו לכלל עובדי השירות הציבורי, בעוד שתנאי השכר האמורים כוללים זכאות להפרשה בשיעור של 5% בלבד משכרם. הטעות בשיעור ההפרשה תוקנה מכאן ואילך, בסמוך למועד שבו התגלתה.

"לעניין החזר למדינה של סכומים ששולמו ביתר לעובדים פעילים וכאלו שסיימו תפקידם, מגבש אגף החשב הכללי הסדר, שיחול על כלל העובדים, לרבות העובדים הנזכרים בפנייה. הסדר זה יביא בחשבון את העובדה שמדובר בטעות שמקורה במנגנון הממשלתי, ואת הפריסה של ההחזר שיידרש. בנוסף, עלה בביקורת כי חלק מנושאי המשרה השיפוטית והמוקבלים להם, מקבלים תוספת הבראה וביגוד, כמו כלל עובדי המדינה, אף שקיים ספק בדבר זכאותם. נושא זה נמצא בבדיקה וגם לגביו תהיה הכרעה שתחול על כלל נושאי המשרה והעובדים כאמור".

מני מזוזצילום: דניאל בר און

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, הורה לחשבת הכללית לגבש הסדרים אלו ללא מעורבות משרד המשפטים, על מנת למנוע מראית עין של ניגוד עניינים בנושא זה. עוד בשעתו היועץ המשפטי הודיע לחשבת הכללית כי יחיל על עצמו כל הסדר כללי שתקבע החשבת הכללית.

מטעמו של מזוז נמסר: "בשעתו נעשתה פניה מטעם החשבות שלפיה חלה טעות בחישובי ביגוד ודמי הבראה. הועברה תגובה מסודרת לעניין זה, ונמסר כי העניין מצוי בבדיקה בין משרדי המשפטים והאוצר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

האחים אמיר (מימין) ואיציק דיין

תעלומת עורך הדין – והעד המרכזי שמת לפני שהספיק להעיד בפרשת האחים דיין

תל אביב

"אנשים רואים בורסות אדומות ומחירי דירות משוגעים – והם עוצרים"

מכוניות במגרש חניה

"זה מה יש. תגיד רוצה או לא רוצה - ותבחר צבע": כך נקבע מחיר הרכב שלכם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב