בחינות לשכת עורכי הדין: 73% עברו; מכללת ספיר בראש; הבינתחומי - רק שביעי

לבחינה שנערכה ב-1 במאי ניגשו 2,720 מתמחות ומתמחים ■ האוניברסיטה העברית, שדורגה בשנה שעברה במקום הראשון, ירדה למקום החמישי

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

73% מהנבחנים שניגשו לבחינת ההתמחות בכתב של לשכת עורכי הדין עברו את הבחינה. בקרב הנבחנים שניגשו לבחינה בפעם הראשונה עומדים שיעורי המעבר על 83%. לבחינה שנערכה ב-1 במאי ניגשו 2,720 מתמחות ומתמחים.

מכללת ספיר משדרות ניצבת בראש הטבלה עם 98% מעבר. הפקולטה למשפטים בספיר הוקמה בשנת 2009 וזהו המחזור הראשון שלה שניגש לבחינות הלשכה. יחד עם מכללת ספיר נמצאת במקום הראשון גם אוניברסיטת תל אביב עם 98% מעבר. במקום השני נמצאות אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת חיפה עם 97%. האוניברסיטה העברית, שדורגה בשנה שעברה במקום הראשון עם 99% מעבר, נמצאת השנה רק במקום החמישי עם 96% מעבר, ומיד אחריה המכללה למנהל עם 93% והמרכז הבינתחומי עם 89% מעבר.

הציון הממוצע הגבוה ביותר הוא מקרב בוגרי אוניברסיטת תל-אביב (80.5). מיד אחריה האוניברסיטה העברית (79.3) ואוניברסיטת בר-אילן (79.2). כמות הנבחנים הגדולה ביותר היא מבין בוגרי הקריה האקדמית אונו (452), וכמות הנבחנים הקטנה ביותר היא של בוגרי המכללה האקדמית צפת (33).

"המכללות מקבלות כל דבר שזז"

מבחן לשכת עורכי הדין בכתב מורכב מ-100 שאלות אמריקאיות המובאות ב-5 פרקים. כדי לעבור אותו יש לקבל ציון של 65 ומעלה או לענות נכונה על 60% מהשאלות בכל אחד מחמשת פרקי המבחן. מי שעבר את המבחן בכתב, יוזמן למבחן בעל פה בפני 3 בוחנים. הבחינות בעל-פה יתקיימו החל מה-19 במאי ובמשך שבעה ימים.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי: "אני מברך את המתמחים שצלחו את הבחינות בכתב ומאחל להם הצלחה בהמשך. חשוב להדגיש כי מספרם הגובר של עורכי הדין המצטרפים אל שורות המקצוע אינו מהווה מכשול, אך יש לעמוד על טיבם של המצטרפים החדשים ולשמור על רמתם המקצועית והאישית על ידי שינוי הכניסה לשערי המקצוע. כל שלשכת עורכי הדין מבקשת זה לקבל לשורותיה את הטובים והראויים ביותר, וכראש הלשכה אמשיך לפעול למען מטרה זו".

פרופ' ניר קידר, ראש בית הספר למשפטים במכללת ספיר מסר: "אנחנו גאים מאוד במחזור הראשון של הבוגרים. הקפדנו על רמה גבוהה של לימודים ומצוינות אקדמאית, ואנחנו בטוחים שזה בא לידי ביטוי בהצלחה בבחינות הלשכה ובהתמחויות של הסטודנטים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים