פרשת חפציבה: יד ימינו של בועז יונה ירצה שישה חודשי עבודות שירות

בנוסף, רו"ח פרדי אלגמיל, שהיה משנה למנכ"ל חפציבה, ישלם לנפגעי הפרשה קנס בסך 400 אלף שקל. אלגמיל הורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות של חוק המכר, סיוע לרישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות על חוק ניירות ערך

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, אהרון פרקש גזר היום (ה') שישה חודשי עבודות שירות על רו"ח פרדי אלגמיל, ששימש משנה למנכ"ל חפציבה ויד ימינו של בועז יונה. בנוסף, נקבע כי אלגמיל ישלם פיצוי בסך של 400 אלף שקל לנפגעי הפרשה. עונשו של אלגמיל נקבע בהסדר טיעון שבמסגרתו הוא הודה והורשע בעבירות על חוק המכר (דירות), סיוע לרישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות על חוק ניירות ערך.

אלגמיל שימש כמשנה למנכ"ל של חברות חפציבה החל מסוף שנת 2000 בתקופה זו הוא פעל לקידום פיתוח עסקי של חברות חפציבה, הבאת עסקות חדשות והשגת המימון לפרויקטים חדשים לפעילות החברות ובכלל זה להסדרת תנאי הליווי הבנקאי.

בועז יונה עצמו הורשע ב–2008 - בעקבות הסדר טיעון - בשורה ארוכה של עבירות כלכליות שהיו כרוכות בקריסתן של החברות בקבוצת חפציבה שבראשה עמד, ובהן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד. על יונה נגזרו שבע שנות מאסר בפועל והוא שוחרר מהכלא במארס 2012.

צילום: ניר קידר

קבוצת חפציבה היוותה במשך שנים רבות אחד הגורמים הקבלניים הגדולים והמוכרים בישראל. הקבוצה כללה כמה חברות פרטיות וציבוריות שעסקו בייזום ובבניית פרויקטים למגורים ולמסחר. ב–2007 קרסה הקבוצה בעקבות מעילה של כ–118 מיליון שקל שביצעו חלק מבכיריה, ובראשם המנכ"ל יונה.

בספטמבר 2011 הגישה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, יחד עם פרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), כתב אישום נגד שמונה בכירים בחברה ובהם זאב טננבאום, מנהל הכספים של חברות חפציבה הפרטיות; רו"ח מרדכי נתנאל, ששימש מנהל הכספים של צמרות מ–2003 ומנכ"ל צמרות מ–2005; אודי הררי, שעבד במחלקת המכירות בחפציבה מ–1992; דליה מזרחי, עובדת מחלקת המכירות בחפציבה מ–1995 ורוני ביבי, עובד מחלקת הגבייה בחפציבה מ–1997 ומנהל מחלקת הגבייה בתקופה הרלוונטית.

השופט פרקש אישר את הסדר הטיעון שנחתם עם אלגמיל וציין "נתתי את דעתי לשיקולים שהביאו את הצדדים להגיע להסדר הטיעון שהוצג, ובמכלול השיקולים שפורטו, כמו גם בהשוואה להסדרי הטיעון עם הנאשמים האחרים, ובשים לב למעמדו ולחלקו של הנאשם כפי שצוין, סבורני כי העונש עליו הוסכם בין הצדדים הינו סביר ומידתי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?