קרב הירושה הוכרע: ליאורה עופר תירש את מניות אביה - ולא אחיה דורון

החלטת בית המשפט לענייני משפחה ניתנה לפני כשבוע אך הותרה לפרסום היום ■ יולי עופר ערך בחייו כ-10 צוואות בהן התלבט למי מילדיו או לשניהם יוריש את המניות ■ בית המשפט אישר את הצוואה האחרונה וחייב את דורון עופר בהוצאות

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפרת נוימן
אפרת נוימן

מאבק הירושה בין ליאורה עופר ואחיה דורון הסתייים: ליאורה תירש את מניותיו של אביה יולי עופר, ולא אחיה - כך הותר היום לפרסום. בית המשפט לענייני משפחה קיבל החודש את הטענה כי צוואתו האחרונה של יולי עופר מנובמבר 2008 היא זו שתקפה וקבע כי ליאורה עופר ולא אחיה דורון - היא זו שאליה יועברו כל מניותיו בחברת עופר השקעות. ההחלטה ניתנה כבר ב-18 בדצמבר ואולם רק היום התירה השופטת טובה סיון לפרסם חלקים מההחלטה שנמסרה בדלתיים סגורות.

בהחלטה נכתב כי עופר ערך בחייו כ-10 צוואות בהן התלבט למי מילדיו או לשניהם יוריש את המניות. עד כה, קיבל כל אחד משני האחים 15% מהמניות כשבידי יולי עופר נותרו 36.67%. השופטת, סגנית נשיאת בית משפט לענייני משפחה במחוז ת"א, טובה סיון, אישרה את הצוואה האחרונה בה לדבריה "נתן ביטוי לאומד דעתו לגבי אשר ייעשה בזכויותיו וברכושו לאחר אריכות ימיו והורה...כי מניותיו בעופר נכסים (36.67%) תועברנה לאחר אריכות ימיו לליאורה עופר, בתו". המשמעות היא שכעת תחזיק ליאורה ב-51% מהמניות של עופר השקעות, שמחזיקה בין היתר בבנק מזרחי-טפחות וחברת מליסרון ואחיה דורון יחזיק ב-15% מהמניות.

השופטת הוסיפה כי כל פעולותיו של דורון לשכנע את אביו במהלך שלוש השנים - ממועד החתימה על צוואת נובמבר 2011 ועד לפטירתו - לשנות את הצוואה ולהעניק לו מחצית ממניותיו בחברות לא צלחו והמנוח נותר איתן בדעתו.

ליאורה ודורון עופרצילום: תומר אפלבאום

עוד קבעה השופטת כי דורון יישא בהוצאותיה של ליאורה, כולל שכר טרחת עורך דין בסך של 250 אלף שקל.

את אחת הבקשות להתיר את פרסום ההחלטה הגישו עורכי הדין פז מוזר וירון חנין. את ליאורה עופר ייצג עורך הדין אפי פרי ועו"ד דודי קלגסבלד, ואת דורון עופר ייצג עורך הדין אלקס הרטמן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות