האוניברסיטה העברית תפצה את הוצאת שוקן ומוסד ביאליק בגין הפרת זכויות יוצרים

עוד נקבע כי האוניברסיטה העברית תמשיך לעשות שימוש הוגן במאמרים ובקטעים מתוך ספרים, במתכונת מוסכמת עד לסוף שנת 2017

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

האוניברסיטה העברית תשלם להוצאות הספרים שוקן ומוסד ביאליק בסך של 300 אלף שקל, כך עולה מהסכם גישור שנחתם באחרונה והוגש לאישורה של שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים תמר בזק-רפפורט. עוד נקבע כי האוניברסיטה העברית תמשיך לעשות שימוש הוגן במאמרים ובקטעים מתוך ספרים, במתכונת מוסכמת עד לסוף שנת 2017.

בשנת 2009 הגישו הוצאות הספרים תביעה נגד האוניברסיטה בה טענו באמצעות עורכי הדין טל ליבליך וירון שלמי ממשרד ליבליך- מוזר כי האוניברסיטה הפרה את זכויות היוצרים שלהן על ידי הדפסת מקראות ושימוש בקטעים מספרים במחשבי האוניברסיטה. מנגד טענה האוניברסיטה העברית באמצעות עו"ד תמיר אפורי ממשרד גילת – ברקת ושות' כי השימוש נשוא התביעה היה בגדר שימוש הוגן לפי הוראות חוק זכות יוצרים.

בסופו של הליך גישור שהתקיים בפני המגשר עו"ד עמוס גבריאלי, הגיעו הצדדים להסכמה לפיה האוניברסיטה תשלם להוצאות 300 אלף שקל "בשים לב לתרומה של המו"לים להסדרת הנושא ולהוצאות המשפטיות שהיו להם וכן בשים לב לטענות המו"לים על מקרים שהיו בעבר בהם חרגה האוניברסיטה ממגבלות השימוש ההוגן. מבלי להודות בטענות המו"לים, כמחווה של רצון טוב ולפנים משורת הדין".

עוד נקבע בהסכם הגישור כי במשך ארבע השנים הקרובות תהיה האוניברסיטה זכאית להשתמש בקטעים מתוך ספרים ומאמרים של הוצאות שוקן ומוסד ביאליק בהיקף שימוש הוגן. על פי ההסכם, שימוש הוגן בספר יהיה שימוש בלא יותר מ-20% ממספר העמודים בספר וישמש לצורך מקראה אחת או לצורך עותק אלקטרוני אחד. באשר למאמרים נקבע כי האוניברסיטה תהיה רשאית להשתמש בהם בשלמותם. עוד הוסכם כי בתום התקופה שנקבעה, הצדדים יבואו בדברים ויבחנו את הצורך בתיקון ההסכם, הארכת תוקפו או ביטולו לפי הנסיבות והניסיון והמצבר.

הוצאת שוקן נמצאת בבעלות משפחת שוקן המחזיקה גם בהארץ ו-TheMarker.

האוניברסיטה העברית בירושלים

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה