לראשונה: בוגרי משפטים במרכז הבינתחומי עקפו את בוגרי האוניברסיטאות במבחני לשכה

בוגרי המרכז הבינתחומי בהרצליה ראש הטבלה ■ במקום השני נמצאים בוגרי משפטים מאוניברסיטת תל אביב עם 96% אחוז עוברים וציון ממוצע גבוה במעט - 79.4

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

69% מהנבחנים שניגשו לבחינת ההתמחות בכתב של לשכת עורכי הדין שנערכה בשבוע שעבר עברו את הבחינה - כך עולה מתוצאות רשמיות שפירסמה הלשכה. לבחינה ניגשו 1,972 מתמחים ומתמחות. הנתונים מלמדים כי בהתפלגות הישגי המתמחים לפי מקום לימוד חל מהפך: לראשונה, בוגרי מכללה פרטית - המרכז הבינתחומי בהרצליה - עקפו את האוניברסיטאות מבחינת אחוז העוברים, וניצבים בראש הטבלה.

98% מבין 244 בוגרי בית הספר רדזינר למשפטים שבמרכז הבינתחומי עברו את המבחן בציון ממוצע של 78. מבין חמשת מוסדות הלימוד הראשונים בטבלה, המדורגת לפי אחוז העוברים מבין הבוגרים, ישנן שתי מכללות. המכללה למינהל, שבוגריה עקפו את בוגרי אוניבסיטת חיפה, ניצבת במקום החמישי עם 94% בוגרים שעברו את הבחינה בהצלחה.

במקום השני, אחרי המרכז הבינתחומי, נמצאים בוגרי משפטים מאוניברסיטת תל אביב עם 96% אחוז עוברים וציון ממוצע גבוה במעט - 79.4. 54 בוגרי אוניברסיטת בר אילן שניגשו למבחן השיגו הישגים דומים לאלו של בוגרי אוניברסיטת תל אביב. 96% מבוגרי בר אילן עברו את המבחן בציון ממוצע 79.3. מבין 93 בוגרי האוניברסיטה העברים שניגשו למבחנים, 95% עברו את המבחן בציון ממוצע הגבוה ביותר מבין כלל הנבחנים - 80.2.

במקום השישי נמצאים בוגרי אוניברסיטת חיפה עם 90% מעבר וציון ממוצע של 76.7. מבין בוגרי המכללה האקדמית צפת ניגשו 6 אנשים בלבד ו-83% מהם עברו את המבחן. במקום השביעי נמצאים בוגרי מכללת נתניה ש-81% מהם עברו את המבחן. בוגרי המרכז האקדמי למשפט ועסקים ניצבים במקום השמיני עם שיעור עוברים העומד על 72%. במקום התשיעי, מבין 303 בוגרי הקריה האקדמית אונו, 70% עברו את המבחן בציון ממוצע 68.8. בוגרי שערי משפט מדורגים במקום העשירי כש-67% מהם עברו את המבחן בציון ממוצע של 67.7. מבחינת מוסדות הלימוד בישראל, המרכז האקדמי כרמל בחיפה מדורג במקום האחרון עם 59% מכלל הבוגרים שעברו את המבחן בהצלחה.

נבחנים שהצליחו בבחינה בכתב צריכים לעבור גם בחינה בעל פה בפני שלושה בוחנים. הבחינות בעל-פה יתקיימו החל מה-18 בנובמבר. לשכת עורכי הדין מסרה כי בשנה האחרונה הקים ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי, צוות לבחינת שיפור מעמד המקצוע בראשותו של מ"מ ראש הלשכה, עו"ד ד"ר משה וינברג.

מסקנות הצוות הוגשו לאחרונה לשר המשפטים והן כוללות בין היתר, הארכת תקופת ההתמחות ושינוי מבנה בחינות ההסמכה לכאלה שהלימוד שלהן מעניק כלים פרקטיים והבוחנות יכולת חשיבה וניתוח. ברזילי ציין כי "לשכת עורכי הדין מתריעה ונלחמת בהצפת המקצוע. יש לקדם חקיקה שתשמור על רמה נאותה של הנכנסים בשערי מקצוע עריכת הדין. כולי תקווה, כי שרת המשפטים תעשה שימוש בסמכותה, ותביא ליישום ההמלצות האמורות בחקיקה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

בית הספר למשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה צילום: תומר אפלבאוםצילום: תומר אפלבאום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים