כתב אישום נגד הזמר אייל גולן: העלים הכנסות בסך 2.6 מיליון שקל

לפי כתב האישום, גולן ומנהלים בכירים בחברתו העלימו הכנסות מהופעות באירועים פרטיים ועל ספינות נופש, הגישו חשבוניות פיקטיביות, וכן הגישו דו"חות כוזבים לרשות המסים

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

רשות המסים הגישה היום לבית המשפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד הזמר אייל גולן, חברת ליאם הפקות בבעלותו ומנהליה גולן שרעבי ואריק בני משה בגין העלמת הכנסות של כ-2.6 מיליון שקל וניכוי חשבוניות מס פיקטיביות.

מכתב האישום שהוגש על ידי היחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס ברשות המסים עולה כי גולן ומנהלים בכירים בחברתו העלימו הכנסות מהופעות באירועים פרטיים ועל ספינות נופש, הגישו חשבוניות פיקטיביות בסך של כ-2.3 מיליון שקל על מנת להקטין את תשלום המע"מ בו הם חייבים על עסקות שלא התקיימו בפועל, וכן הגישו דו"חות כוזבים לרשות המסים.

גולן, שרעבי ובן משה נעצרו בינואר 2011 בעקבות חקירה של מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים ופקיד שומה חקירות ירושלים, בחשד כי פעלו יחד בחברת ליאם הפקות, המשמשת להפקת אירועים ולייצוג אמנים, להעלים הכנסות מהופעותיו של גולן ולתעתע ברשויות המס.

אייל גולןצילום: אלוני מור

כמפורט בכתב האישום, אשר הוגש ע"י עו"ד אסנת ברזילי, מנהלת היחידה המשפטית הארצית לתיקי מכס, ועו"ד שירן באדי, במהלך השנים 2010-2007 השמיטו הנאשמים מהדיווחים לרשויות המס הכנסות מהופעותיו של הזמר אייל גולן בספינת נופש המפליגות מחוץ לגבולות הארץ, וכן הכנסות שהתקבלו מאירועים פרטיים שונים בארץ, כאשר בגין חלק מההכנסות לא הוצאו חשבוניות מס כלל ולא דווח עליהן לרשויות, ובמקרים אחרים, חשבוניות המס שהוצאו לא שיקפו את התמורה המלאה שהתקבלה בפועל, ולפיכך, ההכנסות דווחו בחסר ובכזב. על פי עובדות כתב האישום, סך ההכנסות שלא דווחו עומד על 2.6 מיליון שקל.

בנוסף, הם הואשמו כי בין השנים 2010-2008 רכשו מעוסקים שונים חשבוניות פיקטיביות, תמורת עמלה, באמצעותן דיווחו על הוצאות בסך של 2.3 מיליון שקל וניכו מס תשומות, מבלי שעמדה מאחוריהם כל עסקה ממשית.

מליאם הפקות נמסר בתגובה: "אנו משוכנעים בצדקתו של אייל גולן ובטוחים כי נוכיח זאת בבית המשפט". כמו כן, חברת ההפקות ביקשה להדגיש כי "אייל גולן הינו אומן מוזיקאי שכל מעייניו אך ורק באומנות ובמוסיקה. משנודע לאייל לראשונה על אי הסדרים כספיים הוא הנחה לפעול באופן מיידי לתיקון אי הסדרים ומינה צוות יועצים ומנהלים שיפעל במרץ לתקן את הליקויים וכן ליידע רשויות המס לגביהם. אייל לא היה מעורב באופן אישי במעשים המפורטים בכתב האישום, והאחריות המיוחסת לו הינה אחריות של מנהל ובעל החברה בלבד! חברת ליאם הפקות, באמצעות יועציה, פעלה ופועלת מול רשויות המס על מנת לשכנע ולהוכיח כי לאייל אין אחריות, אף לא כמנהל. החברה מאמינה שהיא תצליח לשכנע בעניין זה את רשויות המס, וככל שיידרש אף את בית המשפט, ומאמינה לחלוטין בחפותו של אייל.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר