מועדון סגור |

קבוצות הפייסבוק של עורכי הדין: מחפשים עבודה וזוגיות

הרשת החברתית מתמלאת בקבוצות סגורות ופתוחות שמיועדות לעורכי דין: 
אלה מציגות את סעיפי החוק הכי הזויים, ניתוחים של פסקי דין של בית המשפט העליון, שיתופי פעולה והתייעצויות בין עורכי דין, חיפושי והצעות עבודה וכן קבוצות היכרויות וספורט שמיועדות למשפטנים בלבד

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

מערכת המשפט הישראלית עדיין לא ממש יודעת כיצד להתייחס לרשת החברתית פייסבוק ולשאלות המשפטיות הרבות הנוגעות אליה, אך עורכי הדין כבר למדו להשתמש בה לצורכיהם. הם מקימים בה קבוצות לשיתוף פעולה והעברת תיקים, מקיימים התייעצויות מקצועיות שיורדות לפרטי פרטים, מחפשים עבודה וזוגיות וחולקים הומור ייחודי.

לצד אלפי עמודי הפייסבוק הפרסומיים של עורכי דין עצמאיים, משרדי עריכת דין, פקולטות למשפטים, כתבי עת בתחומי משפט שונים, הוצאות לאור וחברות מסחריות שמעניקות שירותים למשפטנים, נפתחו בשנים האחרונות, וביתר שאת בשנה האחרונה, עשרות עמודי פייסבוק ייעודיים לעורכי דין - שמופעלים על ידי עורכי דין, לטובת עמיתיהם למקצוע.

כתבות נוספות ב-TheMarker

רודוס, אנטליה או אילת: איפה תמצאו את החופשה הזולה ביותר?

עסקת נוקיה-מיקרוסופט: שתי ענקיות שעשו היסטוריה והתעייפו

המירוץ להקמת חברה של מיליארדי דולרים - או כלום

רבות מקבוצות הפייסבוק האלה סגורות לעורכי דין בלבד, ובחלקן המצטרפים מחויבים להצהיר בפני מנהל הקבוצה כי הם עורכי דין בעלי רישיון. קבוצה סגורה בפייסבוק משמעותה שאנשים שלא אושרו כחברים בקבוצה על ידי מנהליה או מפעיליה, אינם יכולים לראות את הנעשה בעמודי הפייסבוק של הקבוצה. קבוצות פתוחות הן קבוצות שבהן די ללחוץ על סימן ה"לייק" שמופיע ליד שם הקבוצה כדי להיות חבר בהן, ולהשתתף בשיח המתנהל במסגרתן.

חלק מהקבוצות, כמו קבוצת "עורכי דין מתייעצים ברשת", נועדו לקדם התייעצות בין עורכי דין. קבוצת "נזיקיסטים", לדוגמה, פונה לעורכי דין שמתמחים בתביעות נזיקין. קבוצות אחרות, דוגמת "פורום עו"ד קריות וחיפה" או "שיתוף פעולה בין עו"ד במתחם הבורסה ברמת גן" מקדמת שיתוף פעולה בין עורכי הדין על בסיס קירבה גיאוגרפית של עורכי הדין.

צילום: סי די בנק

בעבור עורכי דין שמחפשים עבודה קיימת קבוצה בשם "דרוש עו"ד! עו"ד דרושים ומחפשים". אוהבים לשחק כדורסל ורוצים תוך כדי להתעדכן בחידושי פסיקה? בקבוצת "עו"ד משחקים כדורסל" תוכלו לבדוק מתי יתקיימו המשחקים הקרובים. גם לעורכי דין שמחפשים זוגיות עם עמיתים למקצוע נפתחה קבוצה.

בנוסף ישנן קבוצות פייסבוק משעשעות, עם בדיחות שרק משפטנים יבינו. בקבוצת "דג, לרבות שאינו דג", רבים מהחברים הם עורכי דין שמלקטים ומפרסמים סעיפי חוק נושנים או מצחיקים. משרד המשפטים, ארגון פרקליטי המדינה, לשכת עורכי הדין המרכזית, המחוזות והפורומים השונים של הלשכה גם הם מפעילים קבוצות פייסבוק ובהן עדכונים שונים על אירועים, פעילויות, הלכות משפטיות ופסקי דין שלדעת מנהל הקבוצה רלוונטיים לחבריה.

בכתבה זו התמקדנו במבחר קבוצות פייסבוק שנפתחו על ידי אנשים פרטיים, ולא על ידי מי שמייצגים ארגונים ממוסדים. קצת לפני שעורכי הדין נכנסים לחופשת החגים אחרי פגרה ממושכת, הנה כמה קבוצות פייסבוק לא פרסומיות, שבהן הם יכולים למצוא עניין.

התייעצות 
מקצועית ודיונים

פורום עורכי דין צעירים, מתמחים וסטודנטים

קבוצה פתוחה - כ–3,540 חברים

קבוצה שחברים בה גם מי שאינם עורכי דין. בקבוצה פרסומים רבים של נותני שירותים לעורכי דין, הצעות לשכירת חדרים במשרדי עורכי דין ופרסומים עצמיים של עורכי דין. הקבוצה משמשת במה להתייעצות בעבור עורכי דין או עבור מי שמתלבטים אם ללמוד משפטים.

פורום עו"ד צעירים, מתמחים וסטודנטים

קבוצה סגורה - כ–2,870 חברים

הקבוצה מנוהלת על ידי עו"ד שחר אורגד, יו"ר ועדת הסטודנטים והמתמחים בלשכת עורכי הדין.

עורכי דין מתייעצים ברשת

קבוצה סגורה - כ–1,250 חברים

צילום: דן קינן

קבוצה שבה עורכי דין שואלים את עמיתיהם אודות פסיקה בתחום מסוים, מתייעצים בסוגיות משפטיות ספציפיות במגוון תחומים וזוכים לתשובות ענייניות מעורכי דין אחרים שחברים בקבוצה. הקבוצה מנוהלת על ידי אדוה חיים.

עורכי דין מתייעצים גרפולוגיה משפטית

קבוצה סגורה - כ–2,980 חברים

קבוצה שסגורה לעורכי דין שמתמקדת בתחום העסקי והמשפטי. מקימת הקבוצה, קרן רווה, מבהירה לחברים: "זה לא המקום לדיונים פוליטיים, פרסומיים או כאלה העלולים לפגוע באדם או קבוצה. זה כן המקום לתמוך ולייעץ ברוח טובה ‏(...‏) הרגישו חופשי להתבטא בחבריות. עם זאת, דיונים שפוגעים ברוח הקבוצה החיובית ייתכן שיימחקו ללא התראה מוקדמת, על פי שיקול דעת המנהלים".

הטרקלין - מחשבות 
על משפט

קבוצה פתוחה - כ–280 חברים

כותבי הבלוג המשפטי שנושא את אותו שם, רבים מהם דוקטורנטים למשפטים באוניברסיטאות מובילות בישראל ובחו"ל, פתחו גם קבוצה בפייסבוק. הבלוג, לפי כותביו, "מיועד לשמש כפלטפורמה לדיונים משפטיים בנושאי השעה, שאינם מתאפשרים במסגרת האקדמית והעיתונאית הרגילה". בקבוצת הפייסבוק מעלים הכותבים לינקים לפוסטים שלהם בבלוג ולפסקי דין של בית המשפט העליון, עם ציון חשיבות פסק הדין או ציטוט פסקה יוצאת דופן.

לסגור את לשכת 
עורכי הדין

קבוצה פתוחה - כ–100 חברים

בקבוצה מועלים פוסטים שקוראים "לפרק את הלשכה, להעביר את סמכויותיה למדינה ולהשאיר את ההתאגדות המקצועית של עורכי הדין לרצונם החופשי של המתאגדים".

עורכי דין - יחד אנחנו כוח, נלחמים בהצפת המקצוע

קבוצה סגורה - כ–47 חברים

טקס הסמכת עורכי דין

קבוצה שסגורה לעורכי דין בלבד ומנוהלת על ידי עו"ד יחזקאל גוגמן.

תשאל עו"ד

קבוצה פתוחה - כ–2,160 חברים

קבוצה פתוחה שמנוהלת על ידי עו"ד יוסי קורן וסער סיקלאי ומיועדת לאפשר לכל אחד לשאול שאלות בנושאים משפטיים שבהם נתקל ולקבל תשובות מעורכי דין.

שיבובניקים

קבוצה פתוחה - 186 חברים

קבוצה שלפי מנהליה היא: "פורום ייחודי לעורכי דין, לשמאים בוחני תאונות דרכים וכל אנשי המקצוע הקשורים במישרין ו/או בעקיפין לתחום של תביעות השיבוב. כאן ניתן יהיה להתייעץ, לעדכן בחידושים, להעלות רעיונות, לפתח דיונים בתחום, להכיר חברים למקצוע, ליצור שיתופי פעולה ועוד". תביעות שיבוב הן תביעות שכחלק מהן חברת הביטוח של מבוטח תובעת את מי שלדעתה אחראי לנזק שנגרם למבוטח.

הנזיקיסטים

קבוצה סגורה - 137 חברים

קבוצה הכוללת עורכי דין שמתמחים בתחום הנזיקין. בקבוצה ניתן למצוא דיונים בנוגע לשאלות מקצועיות, הפניות לאזכורי פסיקה רלוונטיים, הצעות עבודה לעורכי דין בתחום הנזיקין, בדיחות מקצועיות והתלבטויות לגבי מומחים רפואיים שנותנים חוות דעת לבית המשפט בתביעות שבהן נטען לנזק גופני או נפשי.

שיתופי פעולה

שיתוף פעולה בין עו"ד במתחם הבורסה בר"ג

עורכי דין

קבוצה סגורה - כ-50 חברים

מנהל הקבוצה עו"ד ניר עופר מציין: "מטרת הקבוצה היא להגביר את שיתוף הפעולה העסקי והחברי בין עורכי הדין בקבוצה למען כולנו, תוך שאנו מנצלים את הקירבה הגאוגרפית, הן ברמה החברית והן ברמה העסקית. הקבוצה מיועדת לעורכי דין שמקום עבודתם באזור הבורסה ברמת גן ‏(במובן הרחב‏), ולהם בלבד. אתם מוזמנים לצרף חברים לקבוצה, אך הקפידו שהם יהיו עורכי דין וכאלה הפועלים במתחם הבורסה רבתי בלבד. ניתן לדון בקבוצה בכל עניין שהוא, אך הקפידו על כבוד הדדי והימנעו מהשמצות והיגררות לוויכוחים מיותרים שמעכירים את האווירה. בכל מקרה, הרגישו חופשיים".

עורכי דין ראשונים לציון

קבוצה סגורה - 15 חברים

קבוצה שמיועדת לעורכי דין שגרים או עובדים בראשון לציון ושמעוניינים להתייעץ בתחומים משפטיים או בבעיות הנוגעות לעיר ראשון לציון. מנהל הקבוצה הוא עו"ד סורין גנות, חבר מועצת העיר ראשון לציון ומ"מ יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

פורום עו"ד קריות וחיפה - שיתוף והעברת תיקים, התייעצות

קבוצה פתוחה - 403 חברים

קבוצה לעורכי דין מאזור חיפה.

דרוש עו"ד! עו"ד דרושים ומחפשים

קבוצה סגורה - 220 חברים

קבוצה לעורכי דין שמציעים עבודה לעורכי דין אחרים ולעורכי דין שמחפשים עבודה.

פנאי

הסמכת עורכי דיןצילום: מיכל פתאל

עו"ד משחקים כדורסל

קבוצה סגורה - 99 חברים

קבוצה שמנהלת עו"ד חמד בטיש, שכותבת: "זה הזמן להניח את העט ולהעניק לעצמכם זמן איכות של אנרגיה מטורפת שתטעין אתכם לכל השבוע. מדי רביעי בספורטק תל אביב, בשעה 20:30 ‏(עדיף להתעדכן מידי שבוע‏) כולם מוזמנים, בכל הצבעים, בכל הגבהים, בכל המינים. אז בואו לשחק כדורסל בכיף".

עורכי דין רצים

"עורכי דין ומתמחים שאוהבים לרוץ, ולא רק בין כתליו של בית המשפט. הקבוצה נועדה לעדכן באופן שוטף על אירועי ריצה ותשאף לאפשר רישום מאוחד לאירועי ספורט וריצה אשר יקנה הנחה לחברים". למרות הפופולריות של ספורט הריצה, חוץ ממנהל הקבוצה אין בה חברים.

עו"ד פנויים, פנויות, רווקים, רווקות

קבוצה סגורה - 173 חברים

מנהלת הקבוצה, עו"ד סמדר בוקובזה, כתבה בתחילת החודש על הצלחת הקבוצה שצברה בתוך שלושה שבועות 145 חברים. בתגובה כתב לה אחד החברים: "גם אני פתחתי קבוצת פנויים פנויות לאלה שזקוקים לעורכי דין".

עו"ד למען בעלי החיים

קבוצה פתוחה - 763 חברים

"לבעלי חיים אין מי שייתן את קולו בשבילם, הם צריכים עו"ד לצורך העניין" נכתב בעמוד הקבוצה, שפועלת לדברי מנהליה "על בסיס התנדבותי למען שיפור רווחת חייהם של בעלי חיים דרך החוק והחינוך.

טקס הסמכת עורכי דין בירושלים

המנהלים מוסיפים: "עו"ד למען בעלי חיים נועדה להיות קבוצה המורכבת בחלקה הגדול מעורכי דין המעוניינים לתרום לבעלי חיים בדרך של העלאת המודעות והצעות לקידום חוקים למען בעלי חיים, כתיבת מאמרים ועוד".

הומור

דג, לרבות שאינו דג

קבוצה פתוחה - 500 חברים

קבוצה שחבריה מעלים לפי הנחיית מנהל הקבוצה עו"ד עידו בן יצחק את הסעיפים הכי הזויים בספר החוקים של מדינת ישראל. כללי הקבוצה מנוסחים בהתאם לסעיפי החוקים המצחיקים שמועלים בה: "1. לצטט באופן מדויק סעיף מכל חוק, פקודה, תקנה, צו, חוק עזר, כלל וכיוצא באלה, למעט כללים אלה, ובלבד שהוא משעשע, הזוי, אבסורדי או ארכאי, או כולל שימוש בביטויים כאמור; לעניין זה, ניתן להוציא דברים מהקשרם, ובלבד שהציטוט המובא תואם במדויק את נוסח הסעיף 2. ציטוט סעיף שלא מתקיימים בו התנאים האמורים בסעיף 1 יימחק מהקיר. 3. הנותן הסבר סביר לסעיף המצוטט על גבי הקיר עובר עבירה על הוראות פקודת משביתי השמחות".

מנהל הקבוצה הוא עו"ד בלשכה המשפטית של הכנסת, בוגר לימודי משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים שבעבודתו קורא מגוון חוקים ותקנות. הוא מסביר: "במסגרת התפקיד נתקלתי בכל מיני חוקים הזויים. לפני כשנתיים וחצי החלטתי לפתוח קבוצה שהמטרה שלה היא להביא סעיפים מצחיקים מעצם קיומם בספר החוקים. פעם בשבוע־שבועיים אני מעלה משהו שאני נתקל בו או משהו שחיפשתי כדי להעלות סטטוס.

"כשפתחתי את הקבוצה חשבתי שיהיו כמה חברים, אנשים שאנחנו מכירים. בהתחלה הייתי מופתע מכמות המצטרפים. היה בום ראשון של מצטרפים, אבל כיום אין כמות כזאת גדולה. היתה גם תקופה שסטודנט מאחת האוניברסיטאות הפיץ את הקבוצה והיו הרבה בקשות הצטרפות מאותה אוניברסיטה. זה עניין נישתי, ואנחנו לא מפרסמים זאת. לרוב האנשים שם הקבוצה לא אומר כלום, אבל הוא מבוסס על סעיף מפקודת הדיג".

בין סעיפי החוק שמצוטטים בקבוצה:

■ סעיף 18‏(ד‏) לפקודת מסילות הברזל: לחיילים בתפקיד, לשקי דואר ולדברי דואר תהיה עדיפות על פני הציבור להסעה במסילה.

■ סעיף 2 לפקודת הפיצויים ‏(הגנה‏): "כלי טיס" פירושו כל מכונת טיסה, דאון או ספינת אוויר או כל בלון ‏(בין קשור ובין חפשי‏).

■ סעיף 1 לחוק עזר לאיגוד ערים רמת גן, בני ברק וגבעתיים ‏(בתי מטבחיים, בתי שחיטה ופיקוח וטרינרי‏) ‏(פיקוח על כלבים‏), התשל"ח 1978: "כלב" לרבות חתול או קוף.

 סעיף 49‏(א‏) לתקנון הכנסת: שאילתה דחופה לא תכיל יותר מ–40 מילים.

משפטנים עילאיים ומתנשאים

קבוצה פתוחה - 3,220 חברים

הקבוצה מציגה בדיחות של משפטנים. בין היתר היא כוללת תמונות של שופטים, בעיקר שופטי בית המשפט העליון בעבר ובהווה, עם כיתובי תמונה מצחיקים. לדוגמה: תמונת תקריב של שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן עם הכיתוב "אני מסכים. תמיד"; תמונה של נשיא בית המשפט העליון בדימוס, פרופ' אהרן ברק, עם כיתוב "פוסק בדעת מיעוט. הלכה"; תמונה של המשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס מישאל חשין עם הכיתוב "כותב פסק דין - מקבל פרס נובל לספרות". בתמונה נוספת מופיע חשין עם הכיתוב "24 שעות בלי ציטוט שלי בדף הזה? לא סביר ולא מידתי".

בתמונה אחרת, שעלתה בצום תשעה באב וזכתה למאות לייקים, מוצגת ערימה של חטיפי אפרופו ועליה הכיתוב "אפרופים" על שם אחד מהתקדימים החשובים ומעוררי המחלוקת בתחום דיני החוזים.

בנוסף לקבוצות שמופעלות ישנה קבוצה בשם "אוביטרים מצייצים" שמופעלת על ידי חברת ההדרכה המשפטית "מחשבות".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה