כתבי אישום נגד משה פרץ ואמרגנו: העלימו הכנסות בכמיליון ש'

פרץ ואמרגנו מואשמים כי נהגו להשמיט מהדיווחים לרשויות המס הכנסות מהופעות, כשבגין חלק מההכנסות לא הוצאו חשבוניות מס ואף לא דווח עליהן לרשות המסים

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

רשות המסים הגישה היום (ד) לבית משפט השלום ברמלה כתבי אישום כנגד הזמר משה פרץ ואמרגנו אמנון זינדני. השניים מואשמים באי דיווח על הכנסות מהופעות במהלך השנים 2007-2009 בהיקף של כמיליון שקל, בהגשת דיווחים כוזבים למע"מ ולמס הכנסה במטרה להתחמק ממס, בניהול ספרים כוזבים ובשימוש בכל מרמה עורמה ותחבולה.

על פי כתבי האישום, פרץ וזינדני ניהלו ביחד עסק אמרגנות והפקת אירועים שבמסגרתו הופיע פרץ כזמר באירועים שונים. במהלך התקופה הרלוונטית פרץ היה רשום כשכיר בעסק וקיבל את חלקו מהכנסות העסק בין היתר בתשלומים בהתאם לתלושי שכר שהופקו על שם העסק. על פי הנטען, "פרץ פעל במסגרת העסק ויחד עם זינדני, במטרה לרמות ולהונות את רשויות המס ולהתחמק ממס הכנסה ומתשלומי מע"מ בהם הם היו חייבים".

פרץ ואמרגנו מואשמים כי נהגו להשמיט מהדיווחים לרשויות המס הכנסות מהופעות, כשבגין חלק מההכנסות לא הוצאו חשבוניות מס ואף לא דווח עליהן לרשות המסים, ובמקרים האחרים, החשבוניות שיקפו רק חלק מתמורה שהתקבלה בפועל.

בכתב האישום נטען כי סך התמורה בגינה השניים לא הוציאו חשבוניות מס כלל וסך התמורה שלא כללו בחשבוניות המונמכות הינו כמיליון שקל. בנוסף, מואשם זינדני כי בשנת 2010 השמיט הכנסות נוספות ועשה שימוש בחשבוניות פיקטיביות במטרה להתחמק מתשלום מס.

כתבי האישום הוגשו על ידי עו"ד לירון וקנין מהמחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים בעקבות חקירה שניהל משרד חקירות מכס ומע"מ ירושלים ומשרד פקיד שומה חקירות ירושלים, ברשות המסים כנגד פרץ וזינדני שהחלה כסמויה, בעקבות מידע שהתקבל לפיו השניים אינם מדווחים על מלוא הכנסותיהם והפכה גלויה באוגוסט 2010.

סנגורו של פרץ, עו"ד ורו"ח אברהם שהבזי מסר בתגובה: "קיים קושי גדול מאוד לייחס למשה פרץ עבירות לאור היותו עובד שכיר של אמנון זינדני האמרגן. משה פרץ מעולם לא ניהל מו"מ עם לקוחות, מעולם לא גבה כספים מלקוחות, מעולם לא הוציא חשבוניות ולא אמור להוציא חשבוניות. גם אם חלילה יוכח שיש עבירות, הסכום שמיוחס לפרץ הוא קטן, מדובר במאות אלפי שקלים בודדים. תיקים בסדר שכזה נגמרים ב-99% מהמקרים בין כותלי רשות המיסים ולא בבית המשפט".

פרץ. משחק ניחושיםצילום: סיון פרג'

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה