יואב יצחק: קווינקו ויגאל זילכה מגישים תביעות סרק כדי להשחיר דמותי

בכתב הגנה שהגיש לבית המשפט המחוזי מרכז טען העיתונאי כי התובעים מתוסכלים מכך שאינו מניף דגל לבן ומתמיד בביצוע עבודתו כעיתונאי

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

"חברת קווינקו ובעליה יגאל זילכה מגישים נגדי תביעות סרק מופרכות כדי להשחיר את דמותי תוך שימוש בכספי ציבור מחמת תסכולם על כך שאיני מניף דגל לבן וכי אני מתמיד בביצוע עבודתי כעיתונאי בלא מורא ופחד מהם", כך טען העיתונאי יואב יצחק בכתב הגנה שהגיש אתמול (א') לבית המשפט המחוזי מרכז.

כתב ההגנה הוגש במענה לתביעה בסך 2.8 מיליון שקל שהגישה לפני כחודש חברת קווינקו בשליטתו של זילכה כנגד איש העסקים משה בובליל, בעל השליטה בקבוצת החברות קלאב הוטל והעיתונאי יואב יצחק, בגין פרסום לשון הרע באתר האינטרנט news1 שעורך יצחק.

יגאל זילכהצילום: תומר בן שלמה

בתביעה נטען כי "העיתונאי יואב יצחק משמש הלכה למעשה כ'שכיר עט' וכשופר עבור משה בובליל, שלמטרותיו האינטרסנטיות מפרסם באמצעות האתר פרסומים שקריים, מכפישים ומבזים נגד קווינקו, שאין בינם לבין המציאות דבר - הכל כחלק ממלחמת חורמה כוללת טוטלית ואובססיבית של בובליל כנגד קווינקו". במרכז התביעה שתי כתבות שפורסמו באתר האינטרנט news1 בנובמבר. על פי התביעה, פרסומים אלה "מציגים את קווינקו באופן מכפיש חמור ומבזה, כמי שרימתה את הציבור הרחב, את רשויות ניירות הערך ואת רשויות אכיפת החוק".

בכתב ההגנה שהגיש יצחק הוא טוען באמצעות עו"ד יורם מושקט ומנחם אברהם כי "חברת קווינקו דורשת לעצמה חסינות מפרסומים, רק בשל זאת שבעל השליטה בה, יגאל זילכה מצוי בסכסוך עסקי מתוקשר עם איש העסקים משה בובליל- חברו של העיתונאי יואב יצחק. קווינקו ויגאל זילכה פועלים כנגד יואב יצחק כדי לעצור את הפרסומים".

על פי כתב ההגנה "חברת קווינקו מזוהה לחלוטין עם זילכה, שמחזיק בשליטה בה, ועושה בה, יחד עם אנשיו וכמה ממקורביו, שימוש פרטי לצורכיו האישיים ולתועלתו - הן מכוח מעמדו כבעל השליטה והן מעצם היותו הרוח החיה והאיש הדומיננטי בה". לדברי יצחק, "זילכה עושה שימוש פסול ומגמתי בכספי חברת קווינקו כדי לפגוע בו ומתוך כוונה לכפות עליו לחדול מחשיפת מעשיו נגד קווינקו".

עוד נטען בכתב ההגנה כי קווינקו וזילכה כבר הגישו בעבר תביעה בסך של 1.5 מיליון שקל לבית המשפט השלום בפתח תקוה ותביעה זו הופסקה. "והנה לא יבשה הדיו, אצה לה קווינקו והגישה תביעה בסכום אסטרונומי בגין שתי כתבות שהינם למעשה כתבה אחת בסך של 2.8 מיליון שקל" טוען יצחק. לדבריו, "מדובר בשיבוש הליכי משפט וניסיון נואל לעקוף את החלטת בית המשפט השלום בעבר".

יצחק התייחס לפרסומים העומדים במרכזה של התביעה וטען כי עומדת לו הגנת אמת דיברתי. לדבריו, "מדובר בתביעה מופרכת וחסרת יסוד שעה שהפרסומים התבססו על מצגים של קווינקו ונציגיה הן בבית המשפט והן בדוחותיה הכספיים". לדבריו, בפרסומים הוא "נתן דין וחשבון נכון ראוי ואמיתי על המשמעות שעלתה מהצהרתה של קווינקו בבית המשפט".

בנוסף, הוא מציין כי "קווינקו מזוהה לחלוטין עם זילכה שמחזיק בה ועושה בה יחד עם אנשיו וכמה ממקורביו שימוש פרטי לצרכיו האישיים ולתועלתו - הן מכוח מעמדו כבעל השליטה והן מעצם היותו הרוח החיה והאיש הדומיננטי בה". הוא מוסיף כי "בכל הקשור והנובע מהדוחות יש לבחון גם פעולות שבוצעו בחברה, בשמה או עבורה, תוך שימוש בה ובמיוחד את מעשיהם של העומדים בראשה". יצחק מונה מספר פרשות שלטענתו "מעידות על המעשים והשימושים הפסולים שבוצעו באמצעות קווינקו".

מקווינקו נמסר בתגובה: "משה בובליל ממשיך באמצעות שלוחו יואב יצחק , בצוק העתים, ולאחר הגשת תביעה אישית נגדו, להכפיש ‫ולנסות לפגוע בחברה ומנהליה וזאת כפי שעשה בעבר במאבקיו העסקיים הרבים לאורך השנים. בתוך כך, מועלות בכתב ההגנה טענות כזב רבות. כדוגמה, הטענה כאילו תביעות אחרות של החברה שנדונו בבית משפט השלום בפתח תקוה נדחו. ‫על כך ייאמר - לא היה ולא נברא. ‫החברה תשיב בבית המשפט באופן סדור לכלל הטענות המופרכות שהובאו בכתב ההגנה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד