אושר הסדר נושים עם אייל שני; ישלם 4 מיליון שקל

(עדכון) עו"ד ארז חבר, הנאמן של שני: שני ישלם תוך 30 יום 1.6 מיליון שקל במזומן.;יתרת החוב, תשולם ב-26 תשלומים ■ אייל שני: "מעוניין להשאיר את הפרשה מאחוריי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הסוף להליכי פשיטת הרגל של אייל שני: שני ישלם 4 מיליון שקל לקופת פשיטת הרגל, כך עולה מהסדר נושים שאושר היום על ידי הרכב שופטי בית המשפט העליון בראשות הנשיא, ד"ר אשר גרוניס. הסכום מהווה 100% מהחוב של שני לנושיו. על פי ההסדר שני ישלם סך של 1.6 מיליון שקל במזומן ואת היתרה ישלם ב-26 תשלומים מרווחי המדיה. מי שיעזור לשני בגיוס הסכום הם שני גורמים חיצוניים שהשמות שלהם חסויים. שני הגורמים יחתמו על הסכם הלוואה עם שני, אחד מהם יזרים סך של 900 אלף שקל במזומן והשני 700 אלף שקל במזומן.

בדיון שהתקיים לפני כחודשיים בבית המשפט העליון הבהיר גרוניס כי לדעתו "יש להגיע להסדר נושים חדש" לשני. עו"ד ארנון שגב, שמייצג את שני, השיב כי "שני ישמח להציע כל הסדר" והוא יוכל להציע הסדר חדש שיביא לסיום ההליך ללא תשלומים עתידיים לנושים. גרוניס קבע אז כי הדיון בעניין יידחה ב-45 יום שבמהלכם יתקיימו אסיפות נושים של שני. בנוסף נקבע כי צו התשלומים שהוציאה השופטת אלשיך לשני בסך 25 אלף שקל בחודש יעמוד בתוקפו.

אייל שניצילום: מוטי קמחי

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

בעקבות המלצת בית המשפט העליון, ניהלו באחרונה הנאמנים, עו"ד ארז חבר ועו"ד מרדכי האן מרקוביץ מו"מ ממושך עם עורכי דינו של שני ועם הנושים, בעקבות במו"מ העביר שני לנושים הצעה להסדר חדש. על פי הסדר זה ישלם שני סך של 3.8 מיליון שקל. ההסדר לא כלל חוב למס הכנסה בסך של כמיליון שקל. ב-13 בפברואר התקיימה אסיפת נושים מיוחדת בה הציעו הנאמנים את ההסדר לנושים אולם הסדר זה לא אושר בין היתר בשל התנגדותו של הבנק הבינלאומי.

במהלך הדיון שהתקיים היום ניסה השופט גרוניס להביא את הצדדים להסכמה על על הסכום שיוחזר. הדיון נמשך כשעה ולאחר הפסקה קצרה, הודיע עו"ד ארז חבר, הנאמן של שני, כי כרגע נמצאים בקופת פשיטת הרגל נמצאים 1.54 מיליון שקל. לפי ההסכמה, שני ישלם תוך 30 יום 1.6 מיליון שקל במזומן. יתרת החוב, כ-860 אלף שקל - תשולם ב-26 תשלומים כספיים שמקורם מהכנסות מתוכניות טלוויזיה.

עו"ד ארז חבר

שני מככב כיום בתוכנית הנצפית ביותר בטלוויזיה, "מאסטר שף" בערוץ 2. הליכי פשיטת הרגל שלו החלו בעקבות קריסת מסעדת אוקיינוס המשותפת לו ולשותפו העסקי - שחר סגל ובשל בקשה של בת זוגו לשעבר רחל סלם, בשל חובות של למעלה מ-6 מיליון שקל. החוב של שני לנושיו, כולל הצמדה וריבית משפטית, מוערך בכ-8 מיליון שקל.

לפני כחודשיים שילם שני כ-189 אלף שקל לנושיו לאחר שהשופטת ורדה אלשיך מבית המשפט המחוזי בתל אביב הוציאה נגדו צו מאסר אם לא ישלם את הסכום. בדצמבר 2011 פסקה אלשיך כי "גרסתו של שני בעניין הכנסתו אינה אמת". השופטת פסקה אז כי "שני העלים את העובדה כי הוא שותף בשלוש מסעדות והציג עצמו כשכיר המקבל משכורת זעומה". השופטת השיתה על שני תשלום חודשי של 25 אלף ובנוסף קבעה כי שני יעביר את כל התקבולים להם זכאי מהופעותיו באמצעי המדיה לידי הנאמנים בהעברה ישירה.

בהמשך, הגיש שני באמצעות עוה"ד ארנון שגב ואיתי וסרמן בקשה לשנות את ההחלטה המשיתה עליו תשלומים חודשיים בסך של 25 אלף שקל. הוא טען כי תשלומי המדיה אמורים להיות כלולים בסך הגלובלי של התשלום החודשי.

למרות ההחלטה של השופטת אלשיך, טענו הנאמנים, כי שני אינו עומד בתשלומים החודשיים. באפריל השנה הם הגישו לבית המשפט בקשה להורות על מאסרו של שני בשל פיגורים בתשלומים החודשיים שנקצבו לו. בבקשה, טענו הנאמנים כי שני שילם את הסכום עבור דצמבר 2011, אך החל בינואר השנה הוא החל להעביר סכומים נמוכים יחסית לאלו שהושתו עליו על ידי בית המשפט.

אייל שני מסר בתגובה: "שילמתי 50 אלף שקל בחודש בשנים האחרונות כאשר כל רצוני היה לסיים את הפרשה ולשלם את מלוא חובותיי. היום ברור כי בכוונתי לשלם את כל חובותיי עד לשקל האחרון, וזאת היתה כוונתי מלכתחילה. בכוונתי להמשיך לעבוד קשה בשנים הקרובות על מנת להחזיר את מה שאני חייב לחברים שתמכו בי כספית וסייעו להגיע לסיום הפרשה".

עו"ד ארז חבר מסר בתגובה: "מדובר באחד ההסדרים הטובים ביותר שנראו אי פעם בהליכי פשיטת רגל. על פי ההסדר ישלם אייל שני לנושיו 100% מהחובות. הסדר זה משקף את החלטותיו של בית המשפט המחוזי, בית המשפט העליון ועבודה מאומצת מאד של הנאמנים".

את הכנ"ר ייצגה עו"ד נטע כצמן יעקובוביץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

דובי פרנסס בתוכנית "הכרישים". דמותו בתוכנית היא של משקיע מחושב ואנליטי

תמכור דובי, תמכור: אם פרנסס לא מאמין למנכ"לית - שייפרד מפאפאיה

רעות גדרון עטיה. "נבלתי בעבודה המשרדית"

"העבודה שלי כיום הכי רווחית. בהיי־טק הרווחתי יפה, אבל לא טעמתי מהזהב"