כיצד יתייחסו במשרד מיתר ליקוורניק הממוזג לאמהות?

ליקוורניק ציינה כי שיטת התמחור הנהוגה במשרדה, מתבססת על תשלום של הלקוח לפי שעות עבודה, מקשה על שילוב אמהות בה כיוון שהיא מחייבת שעות עבודה רבות ביום

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

כשבועיים אחרי שהודיעו משרד עוה"ד מיתר, ליקוורניק, גבע & לשם ברנדויין, ומשרד קנטור אלחנני טל - על מיזוג ביניהם הביעו אתמול עורכות הדין, מאיה ליקוורניק ודליה טל, שעומדות בראש המשרד הממוזג, עמדות בכיוונים שונים בנוגע לתנאי העבודה שיש ליצור במשרד כדי לאפשר לנשים להשתלב בו בעמדות מפתח.

טל סיפרה בערב עיון שנערך בלשכת עורכי הדין לרגל יום המשפחה: "היום ישבתי בפעם הראשונה בישיבה במשרד מיתר, וראיתי שאין בו הרבה שותפות נשים. מאיה ליקוורניק ואני הולכות לשנות את זה ובגדול. כיום, בקנטור אלחנני טל, חצי מהשותפים הם נשים. כשהגעתי למשרד הוא היה גברי לחלוטין והיום יצרנו במשרד תנאי עבודה שמאפשרים לנשים לעבוד וגם להצליח".

דליה טל

ליקוורניק ציינה כי שיטת התמחור הנהוגה במשרדה, מתבססת על תשלום של הלקוח לפי שעות עבודה, מקשה על שילוב אמהות בה כיוון שהיא מחייבת שעות עבודה רבות ביום. היא הוסיפה כי "שיטת העבודה במשרד שלנו היא תובענית. אנחנו משרד גלובאלי ואנחנו עובדים עם כל העולם. זה הביזנס שלנו ואי אפשר לשנות את זה. אני לא יכולה להגיד ללקוחות שאני לא מדברת אתם בשבע בערב. בעולם גלובאלי יש ויתורים שצריכים לעשות, בעיני הכל זה ניהול של רגשי אשמה".

היא הדגישה כי "קשה יהיה לשנות את מודל העבודה הנוכחי. העבודה הזו לא מתאימה לכל אחד, ולכן אמא שנולד לה ילד ולא רוצה לוותר על העיסוק שלה צריכה לעשות בחירות לא קלות על מה היא מוותרת. משרת אם במשרד שלנו זה משרה מלאה במקומות אחרים".

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ד"ר מיכל אגמון גונן, שהנחתה את הפאנל הצביעה על כך שלדבריה "היום אין נשים במו"מ הקואליציוני ובעמדות ניהול. בבית המשפט העליון רק 27% מהשופטים הם נשים ובכלל החברות במשק רק 4% מהמנכ"לים הם נשים". היא העלתה פתרונות אפשריים "עבודה לפי תפוקות ולא לפי שעות, אפשרות עבודה מהבית, מקומות עבודה ידידותיים למשפחה, אפליה מתקנת ושינוי שיטת הבחירות לכנסת לאישיות בחלקן".

עו"ד דודי זלמנוביץ, מנכ"ל חברת GLawBAL הציג נתונים לפיהם ב-100 משרדי עורכי הדין הגדולים יש 7% בלבד של נשים בתפקידי שותפות. בהנהלת בתי המשפט לעומת זאת יש 78% נשים משפטניות.

מאיה ליקוורניק

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה