קווינקו של יגאל זילכה תובעת 2.8 מיליון שקל ממשה בובליל ויואב יצחק

"העיתונאי יואב יצחק משמש הלכה למעשה כ'שכיר עט' וכשופר עבור משה בובליל, אשר למטרותיו האינטרסנטיות מפרסם באמצעות האתר פרסומים שקריים, מכפישים ומבזים נגד קווינקו", נכתב בתביעה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

חברת קווינקו בשליטתו של יגאל זילכה תובעת מאיש העסקים משה בובליל, בעל השליטה בקבוצת החברות קלאב הוטל, ומהעיתונאי יואב יצחק סך של 2.8 מיליון שקל בגין פרסום לשון הרע באתר האינטרנט news1 שעורך יצחק.

"העיתונאי יואב יצחק משמש הלכה למעשה כ'שכיר עט' וכשופר עבור משה בובליל, אשר למטרותיו האינטרסנטיות מפרסם באמצעות האתר פרסומים שקריים, מכפישים ומבזים נגד קווינקו, אשר אין בינם לבין המציאות דבר - הכל כחלק ממלחמת חורמה כוללת טוטאלית ואובססיבית של בובליל כנגד קווינקו", טוענת קווינקו בתביעה שהגישה היום (ד') לבית המשפט המחוזי מרכז.

יגאל זילכהצילום: תומר בן שלמה

על פי התביעה, מחזיקה קווינקו במספר מיזמים משותפים עם קלאב הוטל, ביניהם מיזמי תיירות וקזינו בבלגארד ובלוטראקי ביוון, אך "בתחילת שנת 2009 פרץ סכסוך בין בובליל וקלאב הוטל לבין קווינקו וזילכה". לטענת קווינקו, "הסכסוך פרץ על רקע ניסיון של קלאב הוטל, באמצעות בובליל, לערער את הסדר השליטה המשותפת שבין קווינקו לקלאב הוטל לגבי עסקיהן המשותפים במטרה להשתלט על עסקים אלה".

באמצעות עוה"ד צבי גלמן ודפנה אזולאי-רגב, טוענת קווינקו כי "במסגרת הסכסוך בין הצדדים לא בוחל בובליל בהפעלת אמצעים בלתי כשרים שונים ומשונים כנגדה". כך, על פי התביעה "בין יתר מעשיו הפסולים כנגד קווינקו החליט בובליל לנקוט בשורה של פרסומים דיבתיים וחמורים אודותיה ואודות מנהליה" - פרסומים שמטרתם לטענתה היא "לפגוע בה, להכתים את תדמיתה, להרחיק משקיעים פוטנציאליים, ולפגוע במחיר מניותיה". למטרה זו, נטען בתביעה "רתם בובליל את יצחק, שבובליל משמש מזה שנים רבות כפטרונו וחברו הטוב".

במרכז התביעה שתי כתבות שפורסמו באתר האינטרנט news1 בחודש נובמבר האחרון. על פי התביעה, פרסומים אלה "מציגים את קווינקו באופן מכפיש חמור ומבזה, כמי שרימתה את הציבור הרחב, את רשויות ניירות הערך ואת רשויות אכיפת החוק, מסרה להם מידע כוזב, כחברה שרלטנית ובלתי אמינה, וחמור לא פחות - כמי שביצעה, חס וחלילה, עבירות פליליות חמורות". לדבריה של קווינקו, הפעולות שביצעו בובליל ויצחק הן "פעולות אסורות העולות כדי עוולות פרסום לשון הרע אסורות, אשר הסבו וממשיכות להסב לתובעת נזק עצום ורב".

משה בובליל

דוברו של משה בובליל מסר בתגובה: "יואב יצחק כידוע הוא עיתונאי עצמאי וותיק ולא ברור למה בחר זילכה לשרבב את שמו של בובליל, אלא אם כן זו דרכו לנסות ולהסיט את תשומת הלב מהבעיות הקשות של קוווינקו ושלו אישית ומהטענות המשפטיות הכבדות של קלאב הוטל נגדו על גניבת הזדמנות עסקית, שמתבררות בבית המשפט".

עו"ד יורם מושקט מסר בשם יואב יצחק: "אין לי אלא להתפלא על כך שיגאל זילכה כנראה שכח שהוא כבר הגיש תביעה נגד יואב בבית המשפט השלום בפתח תקווה שבינתיים הושהתה על ידי בית המשפט ולכן אני מתפלא על התביעה. כמובן שיואב עומד מאחורי כל הכתבות שהוא כותב ואין צורך להדגיש שכל מה שנכתב על קווינקו הוא אמת לאמיתה ובעיקר בכל הקשור לעומדים בראש החברה". יואב יצחק הוסיף כי "זליכה ואנשיו לא יקבלו חסינות בפרסומים על מעשיהם המכוערים והפליליים גם אם יגישו עוד 100 תביעות, בבוא הזמן נאמר את דברינו בבית המשפט. הפרסומים נשוא התביעה נוגעים לשקרים שמסרו קווינקו וזילכה הן לציבור והן לבית המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

שכונת הדר בחיפה

"אפסיד 400 שקל בחודש למשך עשור, אבל זה יתאזן": המשקיעים החדשים בנדל"ן

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

כתבות שאולי פספסתם

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"