ליף כפרה באשמה: "שוטרים עברו על טוהר מידות במעצר נשים"

עו"ד של דפני ליף: "נעצרה תוך הפעלת אלימות נגדה, על ידי שוטרים גברים ותוך כדי שעוברים, גם אם לא במתכוון, על טוהר המידות במעצר נשים, ללא התנגדות מצידה" ■ השופט תהה למה לא היו עוד מעצרים

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

"תמוה איך יום אחרי הבחירות, אשר בחלקן התנהלו בשל הפעילות העיקשת של דפני ליף, התביעה עדיין עומדת על העמדתה לדין, וזאת על אף הרמזים של בית המשפט שיש לבחון את העניין מחדש" - כך אמרה היום (ד') עו"ד גבי לסקי בתום הקראת כתב האישום שהגישה המשטרה כנגד דפני ליף.

דפני ליף נעצרת בעת ניסיון להקים אוהלים חדשים בשדרות רוטשילד

בדיון שהתקיים היום באולמו של השופט צחי עוזיאל מבית המשפט השלום בתל אביב, כפרה ליף בכתב האישום שהוגש נגדה. "אנחנו דוחות את עובדות כתב האישום בכל הנוגע לאלימות המפגינים באופן כללי, ושל דפני ליף בפרט, כלפי השוטרים", אמרה עו"ד גבי לסקי.

כתב האישום נגד ליף הוגש על ידי המשטרה כבר בנובמבר, אבל לטענתה היא גילתה עליו רק לפני כשבועיים. ליף מואשמת בהשתתפות בהתפרעות, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, שימוש בכוח או באיומים למנוע מעצר. בדיון שהתקיים לפני כשבועיים ביקשה עו"ד לסקי לדחות את הדיון לצורך לימוד החומר.

על פי כתב האישום שהוגש, דפני ליף "השתתפה בהתפרעות, הובילה את המפגינים הזועמים ועודדה אותם במעשיהם נגד הפקחים והשוטרים". בהמשך, כך נטען, ב-14:45 הבחינו שוטרי יס"מ בליף דוחפת שוטר ומשכך "הודיעו לה כי היא עצורה והובילו אותה לניידת המשטרה". בהמשך, נטען כי "משהבחינו מפגינים אחרים כי ליף מובלת לניידת, החלו להשתולל, קפצו על השוטרים ואחד המפגינים אף תקף את אחד השוטרים".

ליף ברוטשילד. לטענת פעילים שהיו עמה, היא לא התנגדה למעצר

בנסיבות אלו, כך על פי כתב האישום, "הצטרפה ליף לאותם מפגינים, החלה להתנגד למעצרה בכך שהתיישבה על הרצפה באופן המקשה על השוטרים את הובלתה, בעוד חלק מהמפגינים התיישבו עליה וניסו למשוך אותה מהשוטרים בידיה בכוח וזאת תוך מתן מכות לשוטרים ובכוונה למנוע את המעצר ולהכשיל את השוטרים במילוי תפקידם. לבסוף, הצליחו השוטרים להכניס את ליף לניידת המשטרה".

בדיון שהתקיים היום טענה עו"ד לסקי כי במועד הנקוב בכתב האישום השתתפה ליף במחאה בלתי אלימה אשר לא הצריכה רישיון - לא מהמשטרה ולא מגוף הפיקוח העירוני. "רשויות האכיפה שהיו במקום התגרו בצורה אלימה מאוד כלפי כל הנוכחים והמפגינים במקום, תוך כדי חטיפת שלטים מידי אנשים, תקיפות, דחיפות ופגיעות במפגינים. לדברי עו"ד לסקי "ליף נעצרה תוך הפעלת אלימות נגדה, על ידי שוטרים גברים ותוך כדי שעוברים, גם אם לא במתכוון, על טוהר המידות במעצר נשים, ללא התנגדות מצידה".

במהלך הדיון תהה השופט עוזיאל האם המשטרה הגישה כתבי אישום כנגד משתתפים אחרים בהפגנה והציע לצדדים להיפגש ולנסות להידבר ביניהם בכדי לסיים את ההליך בפשרה. "יש הרבה דרכים לסיים הליך פלילי בלי להעביר את התיק להוכחות", אמר.

בתום הדיון אמרה עו"ד לסקי כי "התביעה מגישה ביד קלה כתבי אישום כנגד מי שהפגינה בצורה בלתי אלימה לצורך קידום אינטרסים של הכלל ובה בעת שוכחת לבדוק את האלימות של השוטרים כנגד המפגינים ואת הניסיון לדכא באופן בלתי חוקי את המחאה החברתית.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"