תביעה בסך 15 מיליון שקל נגד אורי יוגב: "פעל בתרמית"

אדווין (בני) טיש, טוען כי השקיע בחברת ווייטוטר כ-3.9 מיליון דולר לאחר שיוגב הבטיח לו שהחברה צפויה להפוך לצ'ק פוינט של המים ■ ווייטוטר: "אין דבר בטענותיו ההזויות וחסרות הבסיס"

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

שותף לשעבר בחברת ווייטוטר, אדווין (בני) טיש, תובע מאורי יוגב ממייסדי החברה ולשעבר הממונה על אגף התקציבים באוצר ומהחברה, כ-15 מיליון שקל בטענה כי אחזקתו והשקעתו בחברה נמחקו וזכויותיו נרמסו לאחר שהשקיע בחברה כ-3.9 מיליון דולר. טיש מאשים את יוגב בתביעה שהגיש נגדו היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב כי פעל מולו באופן תכסיסני ומניפולטיבי, ביצע כלפיו מעשי תרמית והציג בפניו תחזיות והבטחות חסרות כיסוי.

לטענת טיש, הוא החליט ב-2009 להשקיע בחברה ולצורך כך נפגש עם יוגב שהציג לו מצגים והבטחות לפיהם החברה צפויה להגיע למחזור שנתי של 100 מיליון דולר עד לשנת 2013 ולהפוך לצ'ק פוינט של המים. טיש טוען באמצעות עוה"ד זוהר לנדה, שי שרביט ואיתי ויגודה ממשרד ברנע ושות' כי לאור מצגיו של יוגב והתחייבויותיו נכרת הסכם השקעה בין טיש לבין החברה ובהתאם לכך השקיע טיש כ- 3.2 מיליון דולר והפך למשקיע השני בגודלו בחברה שעסקה בפיתוח טכנולוגיות בתחום המים.

אורי יוגב

לגירסת טיש, "מצגיו והתחייבויותיו של יוגב כי הוא מחויב במאת האחוזים לחברה, התבררו כמופרכים והחברה היתה ונותרה ללא גורם מנהל של ממש וללא יד מכוונת, תוך שיוגב מפקירה לטובת עיסוקים אחרים. בנוסף, תחזיות פיננסיות מוקדמות שהוצגו לתובע - התבררו כמגמתיות, מנופחות ומעוותות, ובהתאם נחתכו באופן חד ושרירותי זמן קצר לאחר שהתובע שודל להשקיע מיליוני דולרים בחברה - והכל בדרך עקלקלה ובמרמה".

יוגב הבטיח להגן על זכויותיו של טיש, נטען בתביעה, אולם מייד לאחר שקיבל את מבוקשו, ומשעה שהחל לחשוש כי מארג הכזבים שטווה עשוי להיחשף לעיני כל, לא בחל בשום אמצעי על מנת לרמוס בבוטות את זכויותיו המהותיות של התובע בחברה. טיש קובל עוד כי יוגב מנע ממנו מידע.

ב-2010, מסביר טיש, הוא הזרים 700 אלף דולר נוספים בחברה. לדבריו, כשהבין שהחברה ממשיכה לשרוף כסף, ביקש באמצעות נציגו בדירקטוריון לקבל מידע נוסף אודות עסקי ווייטרווטר וחברות הבנות שלה. לטענתו, יוגב מנע מנציגו בדירקטוריון את קבלת המידע ופעל להדיח את נציגו מהדירקטוריון.

טיש ממשיך ומלין כי יוגב הדיח אותו שלא כדין מדירקטוריון החברה תוך שהוא מטיח בו טענות חסרות כל שחר ובסיס. לטענתו, "יוגב פועל להרחיק מעצמו כל אחריות באופן שלא יידבק בו רבב - ומבלי להשאיר עקבות להבטחותיו, למצגיו, ולמעשיו. וכך פעל כלפי מר טיש - כאשר פעם אחר פעם ביקש ללבן את המחלוקות במסגרת שיחות ופגישות, תוך שהוא מתעקש שהדברים לא יועלו על הכתב".

ווייטוטר מסרה בתגובה: "מדובר בתביעת המשך קנטרנית וחוליה נוספת במסע לחצים והשמצות חסרות בסיס של שותף זוטר בוויטווטר, שנמשכת יותר משנה. אין דבר בטענותיו ההזויות וחסרות הבסיס של מר טיש שעסוק בניסיונות לסחוט מחברת וויטווטר זכויות וכספים שלא מגיעים לו.

"טיש מתחמק מהליך בוררות קיים שנעשה בפני השופט בדימוס בועז אוקון ושלבקשתו הושהה באופן זמני, ומנסה להשתמש בתקשורת כאמצעי לחץ לא לגיטימי על וויטווטר ובעליה. תגובת וויטווטר ובקשות מתאימות יוגשו ויתבררו בפני הגורמים השיפוטיים המוסמכים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר