בית המשפט אסר שידור תחקיר "עובדה" הערב על שמעון קופר

שופט בית המשפט המחוזי בת"א, גדעון גינת: "המקום הראוי לבירור אשמתו הוא בית המשפט"

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

התוכנית "עובדה" עם אילנה דיין לא תשדר היום את התחקיר על שמעון קופר שנאשם ברצח אישתו - כך קבע הערב שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב גדעון גינת.

בהחלטתו לאסור את שידור התוכנית התבסס השופט על סעיף בחוק בתי המשפט שאוסר על פרסום עניינים הנוגעים להליכים פליליים שמתנהלים בבתי המשפט במטרה להשפיע על מהלך המשפט או על תוצאותיו. סעיף חוק זה מוכר גם בשם "הסוביודיצה" ועד עתה נמנע בית המשפט על פי רוב להסתמך עליו כדי לאסור פרסום כתבות בתקשורת שעסקו בעניינים פליליים.

שמעון קופר בעת שהובא להארכת מעצרצילום: ניר קידר

בכך נענה השופט לבקשתו של קופר שביקש לאסור את שידור התוכנית בשל החשש להשפעה על מהלך המשפט שמתנהל נגדו, שבמסגרתו הוא מואשם ברצח רעייתו ג'ני מלמד-קופר. קופר עתיד למסור את תשובתו לכתב האישום נגדו בסוף החודש.

לפני כשנתיים וחצי שודרה תוכנית "עובדה" שעסקה במותן של שתי רעיותיו של קופר שמתו בנסיבות דומות. בעקבות שידור התוכנית הגיש קופר תביעת דיבה נגד "עובדה" במיליוני שקלים. תביעת הדיבה נמצאת בהליכים מתקדמים.

בתוכנית "עובדה" התכוונו לשדר היום את הכתבה המקורית ששודרה נגד קופר במארס 2010 וכן ראיונות עם נשים אחרות שהיו בקשרים רומנטיים עם קופר, ראיון עם הרופאה המרדימה שנחקרה בחשד שסיפקה לו את החומר ששימש להרדמת רעייתו המנוחה וכן תגובה מצולמת של עורכי דינו של קופר.

השופט שהחליט לאסור את שידור התוכנית העלה חשש כי "אין מחלוקת שהתכנית תביא ראיונות נרחבים עם עדי תביעה מרכזיים כנגד קופר, ולא רק חלקים מחומר החקירה המצוי כיום בידי התביעה. הבאת דברים אלה בתכנית טלוויזיה, קודם למשפט, עלולה להשפיע לא רק על השופט הדן בהליך, אלא גם על עדים אחרים".

"העד אמור למסור את גרסתו מבלי שגרסת עדים אחרים נמצאת בפניו, בוודאי לא בשלב החקירה הראשית", הבהיר השופט. "שמיעת עדים אחרים, קודם למשפט עצמו, באופן מרוכז, ותוך צירוף של אלמנטים חזותיים כאלה ואחרים, עלולה, בוודאי, להשפיע ביודעין או שלא ביודעין, הן על השופט השומע את ההליך, הן על עדים האמורים להעיד, והן על כל גורם אחר המעורב במישרין או בעקיפין בהליך הפלילי".

ממערכת עובדה נמסר: "אנחנו בוחנים את פסק הדין החריג ושוקלים את צעדנו"

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"