ביהמ"ש: קלאב הוטל תשלם לקווינקו של יגאל זילכה 2.8 מיליון שקל

מקורו של החוב לטענתה של חברת קווינקו הוא בהמחאה שנעשתה בשנת 2003, אז הומחה לה חוב של קלאב הוטל, במסגרת התחשבנות שנעשתה בין הצדדים

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

חברת קלאב הוטל שבשליטת משה בובליל חויבה לשלם לחברת קווינקו שבשליטת יגאל זילכה כ-2.8 מיליון שקל, בתוספת הפרשי ריבית והצמדה מ-2003 - כך קבעה באחרונה שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, שושנה אלמגור. בנוסף חייבה השופטת את קלאב הוטל בתשלום של שכר טרחת עורך דין בגובה 170 אלף שקל.

יגאל זילכהצילום: תומר בן שלמה

ב-2010 הגישה חברת קווינקו תביעה כנגד קלאב הוטל לתשלום סך של כ-4.2 מיליון שקל. מקורו של החוב, לטענתה של חברת קווינקו, בהמחאה שנעשתה ב–2003, אז הומחה לה חוב של קלאב הוטל במסגרת התחשבנות שנעשתה בין הצדדים בעקבות שינוי אחזקות בשרשרת החברות שהחזיקו בבית הקזינו בלוטראקי, יוון. קלאב הוטל העלתה להגנתה טענות שונות כנגד החוב הנתבע. בין היתר טענה החברה כי היא אינה חייבת בתשלום החוב מפני שיגאל זילכה עצמו התחייב בפירעונו. גם בובליל עצמו לא הכחיש את החוב, שאף רשום בדו"חות של חברות שבבעלותו, אך טען כי זילכה התחייב לשלם את החוב עוד לפני שנוצר.

השופטת אלמגור קיבלה את התביעה באופן חלקי. "טענותיה של קלאב הוטל כי אינה חייבת בתשלום החוב מפני שפרעונו הותנה בסילוק חוב אחר על ידי זליכה לא הניחו את דעתי", ציינת השופטת. בנוגע לעדותו של פרדי רובינסון, ממקימי קלאב הוטל ששימש עד הגנה במשפט, קבעה השופטת כי "ניתן לראות כיצד נשמטה טיפין טיפין הקרקע מתחת לעדות".

השופטת הוסיפה כי "יש להטיל ספק במהימנותה של גרסת הנתבעת, ורק היא תדע את התשובה לשאלה כיצד הדברים מתיישבים עם עדותו של בובליל כי רובינסון היה שותף לשיחות לפני העברת הכספים".

השופטת קבעה כי משהוצגה בפני רובינסון סתירה בעדותו, הוא "גילגל את הכדור ממנו והלאה" ולא היסס לנסות "לנשוף חם וקר בעת ובעונה אחת כשהוצגו לו שאלות בנושא". לגבי עדותו של בובליל קבעה השופטת כי נפלו בעדותו סתירות, עד כי "נשאלת השאלה מהי גרסת בובליל על אודות זכויותיו" בחברה שנזכרה בתביעה, ולבסוף כי "דוגמאות אלו בהצטברן מכרסמות באמון שניתן לתת בעדותו אשר התאפיינה בפתלתלות לא מבוטלת".

קווינקו יוצגה על ידי עוה"ד גיורא בן־טל והילה דוארי ממשרד נתן מאיר ושות'. קלאב הוטל יוצגה על ידי עוה"ד רובי בכר ומיטל בן בסט ממשרד פישר, בכר, חן, אוריון, וול ושות'.

מקלאב הוטל נמסר בתגובה: "למרות רצונה של קווינקו וזילכה לקרוא מה שלא כתוב בפסק דינה של שושנה אלמגור, מדובר בתביעה שהתקבלה בחלקה בלבד, בסכום של 2.8 מליון שקל, סכום מיזערי ביחס למחלוקות בין הצדדים. יתר על כן, לא נאמר בפסק דינה כי קיימת סתירה בין עדות בובליל לעדות רובינסון.

השופטת אלמגור אף מצאה בפסק דינה סתירות בעדותו של מר זילכה, אשר נהג כשלושת הקופים, לא ראה לא שמע ולא ידע, דברים בסיסים לגבי החברה שבשליטתו. ראה למשל בעמוד 9 לפסק הדין שם מציינת השופטת כי זילכה ניסה להתחמק מתשובה. ובעמוד 12 לפסק הדין שם מציינת השופטת כי זילכה העיד תחילה שלא היה מעורב בהפרשת החוב, אחר כך אמר שאינו זוכר, ואחר כך התברר שנכח בישיבת הדירקטוריון.

השופטת אינה קובעת שעדי קלאב הוטל אינם מהימנים אלא מציינת בעמוד 10 לפסק הדין כי "ניתן לסכם ולומר כי הגם שלעדיהם של שני הצדדים היה עניין בתוצאות המשפט...".

קלאב הוטל מתכוונת לערער גם על אותו חלק מהתביעה שלא נדחה. קווינקו יוצגה על ידי עוה"ד גיורא בן-טל והילה דוארי ממשרד נתן מאיר ושות'. קלאב הוטל יוצגה ע"י עוה"ד רובי בכר ומיטל בן בסט ממשרד פישר, בכר, חן, אוריון, וול ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר