האפוטרופוס הכללי מונה למנהל הנכסים של גומא אגייאר

המינוי נעשה בעקבות בקשה בהולה למתן צו ניהול זמני לנכסיו של אגייאר בארץ, ובכלל זה נכסי מקרקעין שונים ומניות קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים: "מצב הדברים היום, הוא כי מהרגע שנעלם אגייאר בחודש יוני השנה, ועד היום אין מי שהינו בר סמכות על נכסיו ומוסמך לפעול בהם כדין"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

האפוטרופוס הכללי מונה למנהל הנכסים של גומא אגייאר בארץ - כך פסק אתמול השופט משה יאיר דרורי מבית המשפט המחוזי בירושלים. האפוטרופוס הכללי, פרופ' דוד האן, הוא הגורם המופקד במדינת ישראל על ניהול נכסי נעדרים עד לשובו של הנעדר, או עד לקביעה משפטית בדבר גורלו והגדרת הזכאים לרכושו.

המינוי נעשה בעקבות בקשה בהולה למתן צו ניהול זמני לנכסיו של אגייאר בארץ, ובכלל זה נכסי מקרקעין שונים ומניות קבוצת הכדורסל הפועל ירושלים. "מצב הדברים היום, הוא כי מהרגע שנעלם אגייאר בחודש יוני השנה, ועד היום אין מי שהינו בר סמכות על נכסיו ומוסמך לפעול בהם כדין. בנסיבות אלה, מצא האפוטרופוס הכללי להגיש בקשה בהולה זו" נטען בבקשה, שהוגשה באמצעות עוה"ד סיגל יעקובי ומיכל בן-עמי (ליבוביץ) מהאפוטרופוס הכללי.

אגייאר. דוגמא מובהקת לציניות שאנו נוהגים בארנקים רציונליים

ביוני השנה נעלמו עקבותיו של אגייאר לאחר שסירת המנוע בה יצא לשוט באותו יום נמצאה נטושה בחוץ בעיר פורט לודרדייל בפלורידה. יומיים לאחר היעלמותו הגישה אמו בקשה מבית המשפט בפלורידה למינויה כנאמנה לנכסיו. אשתו של אגייאר התנגדה לבקשה וביקשה את מינויה לאותו התפקיד. בית המשפט בפלורידה הכריז על אגייאר כנעדר וביולי השנה מונה תומס פ. פנזה, תושב ארה"ב, כנאמן לנכסיו שאינם נכסי נאמנות בארה"ב ומחוצה לה ועו"ד ג'ון סיילר מונה לטפל בהליכים המשפטיים שאגייאר מעורב בהם.

לטענת האפוטרופוס הכללי "המינויים עליהם הוחלט בבית המשפט בפלורידה, בכל הכבוד הראוי, אינם ברי תוקף בענייננו משלא ניתנה החלטה בעניין בבית משפט בישראל".

האפוטרופוס הכללי יסתייע בניהול הנכסים בעו"ד אפי אברמזון ועו"ד מאיר הלר, המייצגים את בני משפחתו של אגייאר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר