הקפאת הליכים במעריב: שכר 80 הבכירים יקוצץ לכ-22 אלף ש'

בין שיאני השכר של מעריב נמנים המנכ"ל טל רז, שעלות שכרו נאמדת בכ-2 מיליון שקל בשנה וסמנכ"ל הכספים אודי שניג שעלות שכרו 942 אלף שקל

הילה רז
הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הילה רז
הילה רז

שכרם של 60 עד 80 עובדים בקבוצת מעריב יקוצץ משמעותית ויעמוד בתקופת הקפאת ההליכים של החברה על כ-22.5 אלף שקל לכל היותר. בתקופת הקפאת ההליכים משולם שכר העובדים מקופת החברה. סכום זה הוא הסכום המקסימלי שמאפשר לעובדים לקבל שכר בדין קדימה כך שהוא קודם לתשלום חובותיה של החברה ליתר נושיה.

המשמעות היא שכל סכום שהיו משלמים הנאמנים מעבר לכך היה בא על חשבון החזר חובות החברה לנושיה בהסדר החוב שיגובש והוא אינו מכוסה על ידי הביטוח הלאומי.
הנאמנים, עוה"ד שלמה נס וירון ארבל, החליטו שלא לפטר בינתיים עובדים, כדי לתת לרוכש החדש להחליט את מי ברצונו לפטר ואת מי להמשיך להעסיק לאחר שתושלם העסקה.
לפי הערכת הנאמנים קיצוץ השכר יחול על שכרם של 60 עד 80 עובדים שייפגע משמעותית בעקבות המהלך.

טל רזצילום: דודו בכר

בין שיאני השכר של מעריב נמנים המנכ"ל טל רז, שעלות שכרו נאמדת בכ-2 מיליון שקל בשנה. לפי דוחות החברה לסוף שנת 2011 עלות השכר של אודי שניג, סמנכ"ל הכספים, היתה 942 אלף שקל, עלות השכר של נדב כספי, סמנכ"ל התפעול היתה 632 אלף שקל. עלות השכר של המנכ"ל לשעבר, ישראל גולדשטיין, היתה ב-2011 1.43 מיליון שקל. עלות שכרו של אבי משולם, העורך הראשי לשעבר היתה 1.08 מיליון שקל.

לפני כשבוע הגישה קבוצת מעריב בקשה להקפאת ההליכים המשפטיים נגד החברה לאחר שנקלעה לחובות שמוערכים בכ-400 מיליון שקל. מתוכם החוב לעובדים עומד על כ-95 מיליון שקל. צו הקפאת ההליכים של החברה יעמוד בתוקפו עד ל-23 לאוקטובר, אז ייערך דיון מחודש בעניין.

בין העובדים שיסבלו מהפחתת שכר גם מספר מצומצם של עובדי מערכת בינהם ניר חפץ, עורך העיתון, שי גולדן, סגנו, והפרשנים בן כספית, בן דרור ימיני ויהודה שרוני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו