אמבלייז מתגוננת: אלי רייפמן השיב לשלי נרקיס את כל קרן ההלוואות שלקח

על פי כתב התביעה במעמד הסכם ההלוואה הראשון חתם רייפמן על שטר משכון על פיו משכן לטובת נרקיס מניות שלו בחברת אמבלייז בשווי של כ-99 מיליון שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה
יסמין גואטה

"שלי נרקיס וחברת Timedefine Holdings Limited שמבקשים להצטייר בתביעה כפתיים גמורים- הינם למעשה אנשי עסקים מתוחכמים ודעתניים, הידועים בעמידתם הנחרצת על זכויותיהם. שלי נרקיס הינו אחד מראשי השוק האפור בישראל אשר עוסק מזה שנים במתן הלוואות בהיקפים עצומים". כך טוענים חברת אמבלייז ונושאי משרה בה בכתב הגנה שהגישו היום לבית המשפט המחוזי מרכז.

כתב ההגנה הוגש לאחר שבאפריל השנה הגישו שלי נרקיס, המכונה "מלך השוק האפור", וחברת Timedefine Holdings Limited לבית המשפט המחוזי בפתח תקוה תביעה בסך של 73 מיליון שקל כנגד משרד עורכי הדין הגדול בארץ - גולדפרב-זליגמן ושות' וכנגד חברת אמבלייז ו-14 גורמים נוספים וביניהם אף נושאי משרה בחברה.
התביעה התמקדה בשרשרת הלוואות שניתנה על ידי נרקיס לחברת Invicta כשהראשונה שבהן ניתנה בשנת 2006 בערבות של אלי רייפמן, מייסד חברת אמבלייז.

צילום: מוטי קמחי

על פי כתב התביעה במעמד הסכם ההלוואה הראשון חתם רייפמן על שטר משכון על פיו משכן לטובת נרקיס וחברת Timedefine Holdings Limited מניות שלו בחברת אמבלייז בשווי של כ-99 מיליון שקל. לטענת נרקיס, במעמד מתן ההלוואה כלל לא היו בבעלותו של רייפמן מניות בחברת אמבלייז.

"תביעה זו פגומה לפני ולפנים. המסכת העובדתית המתוארת במסגרתה הינה במקרים רבים-חלקית ומגמתית, ובמקרים אחרים- כוזבת ממש" טוענים חברת אמבלייז ונושאי המשרה בה בכתב ההגנה שהגישו באמצעות עורכי הדין בעז בן צור ואלירם בקל.

לדברי אמבלייז ונושאי המשרה "שלי נרקיס היה מודע היטב למצבו של רייפמן ולו מעצם העובדה שמצא עצמו נזקק לשירותיו דווקא, הוא כרת עמו הסכמי הלוואה יוצאי דופן, הסכמים בעלי מרכיב מסוים של סיכון אך סיכוי רב לצידם". הם הוסיפו כי "במסגרת הסכמים אלה השית נרקיס על רייפמן ריביות אסטרונומיות, חריגות אף במונחיו של השוק האפור, בשיעור של מאות אחוזים בשנה". לדבריהם במהלך תקופה קצרה יחסית עלה בידי רייפמן להשיב לנרקיס את כל קרן ההלוואות שניתנו לו ואף מיליוני דולרים נוספים בגין חיובי הריבית.

אמבלייז מתייחסת גם לטענה של נרקיס כי היא דיווחה דיווחים מטעים ביחס לדבר אחזקותיו של רייפמן בחברה וטוענת כי "המידע שהיה ידוע לה ביחס לאחזקותיו של רייפמן התבסס על הדיווחים שהועברו על ידו". היא מדגישה כי "לחברה או לנושאי המשרה בה, לא היה כל יסוד לפקפק באמיתות הדיווחים".

בספטמבר 2011 נגזרו על רייפמן ארבע שנות מאסר בפועל ופיצוי בסכום של 6.3 מיליון דולר, לאחר שהורשע בעבירות של זיוף ושימוש במסמך מזויף ובקבלת דבר במרמה לצורך קבלת הלוואה. לפני כשנה הוכרז רייפמן כפושט רגל, לאחר שנקלע לחובות שהוערכו ב-300 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"