שווי הרכוש של החשוד בהונאה בענף הדלק: 36 מיליון שקל

החשוד, יניב קנרש, הוא אחד הנאשמים המרכזיים בהפצה וקיזוז חשבוניות דלק פיקטיביות בהיקף של 3.5 מיליארד שקל ■ ברשותו וברשות החברה שבבעלותו התגלו מיליוני שקלים במזומן וקרקעות למגורים ותעשייה ברחבי המדינה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

שווי הרכוש של יניב קנרש, אחד הנאשמים המרכזיים בפרשת הונאת הענק בענף הדלק, וחברת יניב חברה לאנרגיה שבבעלותו, הוא כ-36 מיליון שקל - כך עולה מבקשה שהגישו באחרונה עורכי דינו של קנרש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

יניב קנרש הוא אחד מהנאשמים המרכזיים בהונאת הענק בענף הדלק. ביוני השנה עצרו חוקרי רשות המסים והמשטרה תשעה חשודים ועיכבו לחקירה 15 אנשים נוספים, בחשד להפצה ולקיזוז של חשבוניות מס פיקטיביות ממכירת דלק, בהיקף עצום של 3.5 מיליארד שקל.

יניב קנרשצילום: ניר קידר

לפני כחודש וחצי הגישה רשות המסים כתבי אישום, בין היתר נגד קנרש, אברהם אוסקר ודוד מורגנשטרן - המעורבים המרכזיים בפרשה. יחד עם כתבי האישום הוגשו בקשות למעצרם עד תום ההליכים המשפטיים וכן בקשות לחילוט רכושם.

בבקשה שהגישו עוה"ד יעקב גולדמן, אורי גולדמן, וירון הרוש, שמייצגים את קנרש, הם מבקשים מבית המשפט לשחרר סך של 800 אלף דולר מתוך הכספים שנתפסו לצורך תשלום שכר טירחתם, או לחלופין מחצית מהסכום. לדברי עורכי הדין, "עם תחילת החקירה הוקפאה כל הפעילות של קנרש והחברה שבבעלותו, דבר שגרם לשיתוקם המוחלט והותירם ללא מקור פרנסה או רכוש לצורכי מחייה או לצורך מימון הגנתם".

עורכי הדין צירפו לבקשה את הסכם שכר הטרחה שנערך עמם, שעל פיו קנרש ויניב חברה לאנרגיה לישראל שבבעלותו ישלמו למשרד עורכי הדין שכר טרחה בסך של 800 אלף דולר בתוספת מע"מ.

עורכי הדין מציינים בבקשה כי "שכר הטרחה שאותו הם מבקשים הוא חלק בלתי נפרד מאמצעי מחייתם של בני משפחתו של קנרש, בנסיבות, לפיכך ולאור נסיבות הפרשה יש לאפשר גם את הוצאות הגנתם כחלק מאמצעי המחיה הסבירים המגיעים להם מכוח החוק".

לדברי עורכי הדין, שווי הנכסים של קנרש והחברה בבעלותו מוערך במיליוני שקלים. על פי הבקשה, לקנרש יש כ-8.4 מיליון שקל במזומן ונכסי נדל"ן, בהם קרקעות ובתים בפוריה עלית, בחיפה, בקצרין, בטבריה וביבניאל, בסך של כ-15 מיליון שקל. עוד מציינים עורכי הדין בבקשה כי לחברת יניב חברה לאנרגיה יש כספים במזומן בסך של 9.7 מיליון שקל ונכס באזור התעשייה טבריה עילית, שמוערך ב-2 מיליון שקל. סך הערכת שווי כל הנכסים והכספים המיוחסים לקנרש ולחברה בבעלותו הוא בסך כולל של 36 מיליון שקל.

כתב האישום נגד יניב קנרש, אברהם אוסקר, שלמה אטיאס והחברות שבבעלותם, שהוגש בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, מייחס להם עבירות פשע חמורות שנעברו בתחכום רב ובשיטתיות. לפי כתב האישום, הם פעלו לביצוע תוכניתם להתחמקות מתשלומי מס בגין עסקות לרכישת דלק, שאותן ביצעו באמצעות החברות שבבעלותם, וכן להלבנת חלק מהכספים.

הם מואשמים עוד כי במסגרת ביצוע העבירות הוציאו וקיזזו חשבוניות פיקטיביות ולא דיווחו על הכנסות בסכום חסר תקדים של כ-1.3 מיליארד שקל, שסכום המע"מ הנובע מהם הוא 185 מיליון שקל, וכי ביצעו עבירות הלבנת הון בסך כולל של כ-215 מיליון שקל. מדובר בעבירות על חוק מע"מ, פקודת מס הכנסה ועבירות הלבנת הון בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל.

לפני כחודש פסק השופט אריאל חזק מבית המשפט המחוזי בבאר שבע כי רשות המסים תשחרר 1.8 מיליון שקל שנתפסו על ידה באותה פרשה. השופט קיבל את בקשתו של אוסקר אברהם, אחד הנאשמים בפרשה, לשחרר חלק מהכספים שתפסה הרשות כדי לסייע לפרנסתם של 150 עובדי החברות שבבעלותו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה