נדחתה בקשת המדינה להרחבת צו איסור הפרסום בפרשת הולילנד

השופט דוד רוזן כתב כי "למותר לסגור עתה שערי האורווה משזו נותרה ריקה" וקבע כי אין בתוכנית "כלבוטק", שתעסוק בעד המדינה, משום הטרדת עד ■ עם זאת, השופט ציין כי מהדיווחים אודות העד עולה "תחושה מעיקה שמדובר בפרסומים מגמתיים"

הילה רז
הילה רז
הילה רז
הילה רז

השופט דוד רוזן דחה היום (ג') את בקשת הפרקליטות להרחיב את צו איסור הפרסום כך שיחול על פרטים בעברו וחייו האישיים של עד המדינה בפרשת הולילנד. עו"ד ליאת בן ארי, פרקליטת מיסוי וכלכלה שמובילה את התיק מטעם הפרקליטות, ביקשה בתחילת השבוע להרחיב את צו איסור הפרסום ולמנוע את שידור התוכנית "כלבוטק" בעניינו של עד המדינה.

בן ארי טענה כי מדובר ב"סיכול ממוקד" של יכולת העד למסור את עדותו בצורה חופשית בבית המשפט וכי הפרסומים לפיהם העד הוא לכאורה רמאי, נוכל או שקרן מהווים הטרדת עד ושיבוש מהלכי משפט. היא הוסיפה כי לפי תנאי ההסכם שנחתם עם עד המדינה, נאסר עליו להתראיין לכלי התקשורת, כך שהוא אינו יכול להתגונן מהפרסומים שמכפישים אותו. בן ארי הבהירה כי אינה מבקשת לקיים את הדיונים בדלתיים סגורות, והיא ביקשה את הרחבת צו איסור הפרסום לחודשיים בלבד בהם עתידה להישמע עדות של עד המדינה.

עו"ד פז מוזר, שמייצג את "כלבוטק" ואת זכיינית ערוץ 2 רשת (ומשמש גם כיועץ המשפטי של קבוצת "הארץ"), תקף את עמדת המדינה. לטענתו, אין מדובר בהטרדת עד מכיוון שעובדי התוכנית לא פנו לעד או לבני משפחתו. עוד טען עו"ד מוזר כי זכותו של הציבור לדעת פרטים אודות העד, ענייניו ועסקיו בעבר וכי מניעת השידור כעת יהווה אפליה של התוכנית מול כלי תקשורת אחרים שלא הוגבלו בפרסומים דומים בנוגע לעד. כן נטען כי איסור השידור כעת עלול לגרום לתוכנית נזק רב.

השופט דוד רוזן, על אף שדחה את בקשת הפרקליטות, כתב כי "לא אוכל להימנע מהבעת עמדתי הבלתי נוחה מהפרסומים הרבים באמצעי התקשורת בעניינו של עד המדינה. קשה להשתחרר מהתחושה המעיקה שמדובר בפרסומים מגמתיים המבקשים להכפיש ולהטיל דופי בעד מדינה הנתון בעיצומו של הליך משפטי, בו הוא נדרש להעיד לאורך עשרות ישיבות הנפרשות על פני מספר חודשים".

השופט ציין כי "יש בפרסומים לתאר את העד כאישיות שלילית מהמדרגה הראשונה, עד שלא ניתן לסמוך עליו ואוי למדינה שמבססת כתב אישום על פי עדותו. פרסומים מוקדמים שאין להם קשר בהכרח לעניינים שהועלו או יועלו במהלך חקירתו של עד המדינה במשפט".

יחד עם זאת השופט הבהיר כי כיום ניתן לאתר את שמו המלא של העד במנועי חיפוש שונים באינטרנט, ואף אחד לא מאשים משיהו על הפרת צו בית המשפט שאסר את פרסום שמו. השופט ביקר את הפרקליטות על הבקשה שהוגשה באיחור וכתב כי "הפרסומים הרבים שימשו תוכן לתוכניות רדיו וטלוויזיה ומילאו עמודי עיתונים. למותר לסגור עתה שערי האורווה משזו נותרה ריקה". השופט קובע כי לא ניתן לקבוע שבתוכנית "כלבוטק" יש כדי להטריד את העד.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ג'ף בזוס, מייסד ויו"ר אמזון והאיש השני בעושרו בעולם. שוויו צלל ב-82.7 מיליארד דולר

הבוננזה נגמרה: האומה העשירה בעולם מגלה פתאום שהיא ענייה יותר

קוסטה ריקה

"בונים פה וילות מטורפות בג׳ונגלים וחברות היי-טק שוכרות חופים לשבוע"