הסתיים השימוע של דנקנר: סנגוריו יגייסו לעדות את הנהלת הפועלים

סנגוריו של דני דנקנר אמרו בשימוע בפרקליטות הכלכלית בירושלים כי יו"ר הבנק לשעבר פעל בשקיפות ולא הסתיר דבר; אין קשר בין הפעילות עבור הבנק לבין ההלוואה האישית שקיבל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

יום השימוע השני של דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים לשעבר, בפרשת RP ובנק הפועלים הסתיים בפרקליטות הכלכלית בירושלים. השימוע החל ביום חמישי וארך כארבע שעות, אך הופסק באמצע בשל עומס הנתונים שהוצגו. הבוקר (א') התחדש השימוע בפרקליטות, ללא נוכחתו של דנקנר מאחר שהוא לא אמור להתייצב בו אלא רק עורכי דינו - עו"ד נבות תל צור, עו"ד טל שפירא, עו"ד רותי ליטבק ועו"ד רמי קרן - שהופיעו מול עו"ד אביה אלף ומאור אבן חן מהפרקליטות.

סנגוריו של דנקנר טענו בשימוע כי דנקנר פעל בשקיפות ולא הסתיר דבר, וכי אין קשר בין הפעילות עבור הבנק לבין ההלוואה האישית שקיבל. כמו כן, הסנגורים ציינו כי בכוונתם להביא לעדות את אנשי הנהלת בנק הפועלים.

לפני כחצי שנה מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר, צבי זיו, גונן על דנקנר בתצהיר שהגיש לבית המשפט במסגרת תגובת בנק הפועלים לתביעות שהוגשו נגדו. בתצהיר הוא גילה את שיקולי הבנק לשלם לקרן RP, שהיתה שותפה עסקית של יו"ר הבנק לשעבר דני דנקנר, 88 מיליון שקל כפשרה. בתצהיר, לקח על עצמו זיו את האחריות לביצוע רכישת מניותיו של פוזיטיף והסביר את חלקו בהחלטה לפצות בגינה את RP, שהיתה שותפה עסקית של יו"ר הבנק לשעבר דני דנקנר.

דני דנקנר

לפני כשנה העבירה הפרקליטות לפרקליטיו של דנקנר כתב חשדות, שעוסק בחשד לעבירות בגינן החליטה הפרקליטות להעמידו לדין בכפוף לשימוע. בין העבירות המנויות בכתב החשדות: לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, פגיעה בניהול תקין של עסקי תאגיד בנקאי והלבנת הון.

על פי כתב החשדות שנשלח לפני כשנה, יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים דאז, שלמה נחמה, פנה במהלך 2005 לרפאל ברבר, הבעלים והמייסד של קבוצת RP העוסקת בהשקעות פיננסיות, והתעניין באפשרות להשקעה בבנק זר שברבר יוכל לאתר עבור הפועלים. דנקנר היה באותה עת סגן יו"ר הבנק.

בפרשת רכישת בנק פוזיטיף העניק בנק הפועלים פיצוי של 25 מיליון דולר לקרן RP, שוויתרה על אופציה לרכישת מניות פוזיטיף מבנק הפועלים. שלושה חודשים לפני החתימה על הסכם ההשקעה, נחתם מזכר הבנות בין חברת אלרן השקעות, שבה מחזיק דנקנר ב-12.8%, לבין קרנות מקבוצת RP Capital, שלפיו יקימו יחד פעילות נדל"נית יזמית. דנקנר לא חשף בפני הדירקטוריון את קשריו עם הקרן ואת ההיכרות שלו עם רפי ברבר, יו"ר RP.

דנקנר טען בעבר כי לא היה לו מעולם עניין אישי באישור הסכמים בין בנק הפועלים לקרן RP וכי לא מדובר בעסקה חריגה. תגובתו הוגשה במסגרת בקשה לתביעה נגזרת שהוגשה נגדו, נגד חברי דירקטוריון נוספים בבנק וקרן RP, בגין רכישת הבנק הטורקי פוזיטיף. בתביעה, בסך 88 מיליון שקל שהגיש לפני כשנה בעל מניות בבנק, יששכר רובין, נטען כי דנקנר ביצע עסקה חריגה של חברה ציבורית תוך שהוא פועל מתוך עניין אישי ובניגוד לחוק.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?