יועץ ההשקעות לשעבר דניאל מולקנדוב ישלם ללב לבייב 7.2 מיליון שקל

פסק הדין ניתן לאחר שמולקנדוב לא הגיש לבית המשפט כתב הגנה לתביעה שהגיש נגדו לבייב לפני כשנה ולא התייצב לדיונים

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יסמין גואטה
יסמין גואטה

יועץ ההשקעות לשעבר, דניאל מולקנדוב, ישלם לאיש העסקים לב לבייב 7.2 מיליון שקל - כך קבע בשבוע שעבר השופט חאלד כבוב מהמחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב. פסק הדין ניתן לאחר שמולקנדוב לא הגיש לבית המשפט כתב הגנה לתביעה שהגיש נגדו לבייב לפני כשנה ולא התייצב לדיונים.

לפני כשנה הגיש איש העסקים לב לבייב הגיש תביעה בסך 7.2 מיליון שקל נגד דניאל מולקנדוב, אריה ארנטרוי, חברת לב התמר שבבעלותם והחברה המרכזית לשירותי בורסה לאחר שהפסיד דרכם את כל כספי השקעתו בסך 5 מיליון שקל. לבייב טען כי מולקנדוב הציג את עצמו כ"מומחה בעל שם" בשוק ניירות ערך אך בדיעבד התברר לו כי מולקנדוב עומד במרכזן של פרשיות הונאה חמורות בשל התנהלותו מול לקוחות אחרים ושכנגד מולקנדוב תלויים ועומדים הליכים משפטיים רבים.

ארנטרוי, לפי לבייב, הציג עצמו כאדם עתיר נכסים ומכובד בקהילייה היהודית והעולמית וכשותפו של מולקנדוב. לבייב טוען כי ארטנרוי ידע והיה אחראי לפעולותיו של מולקנדוב, ולמרות זאת איפשר לו להמשיך ולהפר את הדין כדי לגבות רווחים נאים, שלא כדין.

דניאל מולקנדוב

לבייב טען כי השניים שיכנעו אותו למסור לניהולם כספים המסתכמים ב-5 מיליון שקל לשם ניהול תיק השקעות. השכנוע, הוא מפרט, כלל הצגת מצגי שווא, הבטחות סרק, הפרות של חובת גילוי, הפרות הוראות דין מפורשות, הפרת חובת האמונים והזהירות שלהם כלפיו והטעיות מהותיות. "הנתבעים 'השמידו' את כספו של התובע בתקופה של כ-7 חודשים בלבד", נכתב בתביעה, ונטען כי "לאחר שהנתבעים השמידו את כספו של לבייב, שהופקד לידם ונוהל על ידם, ולאחר סגירת החשבון, הופתע לבייב לגלות כי במקביל לניהול כספו ומחיקתו, גרפו הנתבעים רווחים עצומים לחשבונותיהם, בסכומים אדירים בשיעור של מיליוני שקלים. ברווחים אלה התחלקו הנתבעים עם חברת הבורסה".

מולקדנוב מצידו לא הגיש כתב הגנה לתביעה ואף לא התייצב לדיונים בבית המשפט. בבקשה למתן פסק דין שהגיש לבייב הוא טען באמצעות עורכי הדין אסף ברם ותומר ברם ממשרד ברם סלוקי ושות' כי למרות מספר אורכות שניתנו לו ולמרות החלטה מפורשת של בית המשפט לפיה עליו להגיש כתב הגנה עד ל-17 ביולי, מולקנדוב לא הגיש את כתב ההגנה מטעמו.

בשבוע שעבר, לאחר שלא הוגש כתב הגנה על ידי מולקדנוב, נעתר השופט חאלד כבוב לבקשתו של לבייב למתן פסק דין בהעדר הגנה. בנוסף, חייב השופט את מולקדנוב בתשלום 20 אלף שקל הוצאות משפט לטובת עורך דינו של לבייב, אסף ברם.

באוגוסט 2010, בתום משפט פלילי, הורשע מולקנדוב הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, איסור קבלת טובת הנאה, שתי עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, רישום כוזב במסכמי תאגיד, אי דיווח במטרה להטעות, וכן פרסום תשקיף חסר ומטעה לפי חוק השקעות משותפות בנאמנות ובאוקטובר 2010 נגזרו עליו 20 חודשי מאסר בפועל. בגזר הדין נכתב אז כי "מולקנדוב רקם תכנית מירמה מתוחכמת אשר מטרתה לעקוף את מנגנוני הבקרה הקבועים בחוק, להסתיר מעלליו מפיקוח הרשויות, והוא עשה זאת באמצעות הסכם יעוץ פיקטיבי אשר בא להסוות את מעברם של הכספים כשהוא מושך בחוטים ונותר מאחורי הקלעים. אין המדובר במעידה חד פעמית אלא במארג של מהלכים מורכבים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב